240 Shares 9363 views

Dzheyms Holms: zbrodnia, motywacja, werdykt sądu

W lipcu 2012 roku, wielu mieszkańców miasta Aurora (USA, Colorado) poszedł do kina na film „Mroczny rycerz powstaje”. Jednak premier nie udało, w najgorszym tego słowa znaczeniu. Niemal natychmiast po otwarciu kredyty w hali rozpoczęła masowe wypalanie i dym. Według policji, winny wypadku mieszkaniec Dzheyms Holms. Co młody człowiek dopuścił się takiego bezsensownego i brutalnego przestępstwa?


Chronologia krwawych wydarzeń

20 lipca 2012 w Aurora Colorado fanów kinowej zebrane historie superbohatera Batmana. O północy czasu lokalnego, nie była premiera „Mroczny rycerz powstaje” – ostatnia część trylogii, której wyjście ekrany oczekiwania wielu fanów gatunku. Projekcja filmu rozpoczęła tradycyjnie z przyczepami innych filmów i reklam, a do czasu oczekiwanych filmów światła w pomieszczeniu, nie palić, a wszyscy widzowie byli zafascynowani oglądać. To właśnie w tym czasie jedna osoba wyszła z pokoju. Było Dzheyms Holms, udał się do swojego samochodu, porzucone na parkingu. Wkrótce młody człowiek wszedł do pokoju ubrany w garnitur, który wyglądał jak mundur, rzucił bombę dymną lub gaz łzawiący i otworzył ogień do widzów z karabinu i pistoletu.

Strzelanina publiczności w kinie

Dochodzenie wykazało, że za jego przestępstwa Dzheyms Holms przygotowany wcześniej. W dniu premiery, doszedł do kina w swoim samochodzie, w którym wstępnie załadowany broni, amunicji i sprzętu. Pozostawiając samochód na parkingu, młody człowiek kupił bilet, i wszystkich innych widzów, i wszedł do sali. Siedział tam przez kilka minut, potem w lewo i poszła do samochodu. Ubrany w garnitur, który przypomina kształt amerykańskich sił specjalnych, a na sobie maski gazowej, James wziął karabin i pobiegł z powrotem do sali. Przypomnijmy wydarzenia miały miejsce w nocy, a personel teatr nie coś niezwykłego przed pierwszymi strzałami zauważy. Publiczność nie zaskoczy występ w Sali nietypowo ubrany mężczyzna w Stanach Zjednoczonych, wielu ludzi przychodzi na premierę w stroju stylu filmowego, który odpowiada wyświetlanego filmu. Sprawca rzucił hol bombę dymną i rozpyla gaz łzawiący , a następnie otworzył ogień na tych, którzy byli w środku. Wielu członków publiczności zostało poważnie rannych, a niektóre zmarł na miejscu.

złe mieszkanie

Jak się okazało, zanim pójdziesz do kina, sprawca pozostawił „niespodziankę” dla policji w jego mieszkaniu. Drzwi do mieszkania Holmes nie był zamknięty. Wewnątrz, goście byli złożony system wydobycia z wielu czujników i pułapek, które podczas jazdy w mieszkaniu miały aktywować wybuchowych. W celu przyspieszenia pojawienia się policji, Dzheyms Holms przed wyjazdem (późno w nocy) zawarte głośne stereo i ustawić, aby powtórzyć tę samą piosenkę. Jak się okazało, do drzwi sąsiada mieszkanie zbliżył się do sprawcy, ale nie wejść do środka, aby zobaczyć, że zamki nie są zamknięte, ale tylko obiecał zadzwonić na policję, jeśli muzyka nie ucichnie.

Broni i materiałów wybuchowych można kupić legalnie?

Podczas rekonstrukcji wydarzeń tamtej nocy lipca w 2012 roku staje się oczywiste, że sprawca miał cały arsenał broni i amunicji. Badacze stwierdzili, że padły strzały z karabinu AR-15, shotgun i dwa pistolety Glock 22. Jednocześnie cały Holmes nabył 6.300 sztuk amunicji. Wszystkie te cechy i numery brzmią niemożliwe. Ale w rzeczywistości, przygotowanie do działania zajęło zaledwie osiem tygodni. To było w tym czasie sprawca był zakup amunicji w sklepie z bronią. Mieszkanie jest również przestępcą została podważona przez improwizowanego urządzenia wybuchowego, który James zebranych własnymi rękami z komponentów zamawianych przez Internet.

Dlaczego supervillain zaczął zabijać?

Ciekawostka: przed przestępczością Holmes pomalowane włosy w jasnym kolorze pomarańczowym. I przedstawił się podczas aresztowania Joker policja. Jest to nazwa antybohatera komiksu i filmu o Batmanie, jeden z głównych przeciwników pozytywny charakter. Ale nawet jeśli Dzheyms Holms – Joker, jak można wytłumaczyć fakt, że popełnił? Karny się od początku odmówił współpracy w dochodzeniu i nie wyjaśnić znaczenie działań wykonywanych przez nich. Dochodzenie studiował biografia z głównych oskarżonych w sprawie, sprawdzić wszystkie swoje linki i kontakty. Wszystko znajome scharakteryzować jako człowiek spokojny i bardzo pozytywne. Ale jest to możliwe, nikt nie wie, kim James Holmes. Dlaczego to zrobił młody i obiecujący pod każdym względem człowieka, który w chwili popełnienia przestępstwa miał zaledwie 24 lat, pozostaje tajemnicą.

próba

30 lipca 2012 rozpoczął się proces w tej sprawie głośnych. Ogółem w czasie strzelaniny zginęło 12 osób w kinie, a 58 osób zostało poważnie rannych. Przestępstwo z okrucieństwa i bezsensu zaszokował cały świat. Nie jest zaskakujące, że proces rozciągnięty na lata. W trakcie postępowania, wydaje się nowe fakty, prokuratura i obrona przyniósł nowe argumenty. Odbyła się również obdukcji psychiatryczne, których wyniki wykazały, że w chwili popełnienia przestępstwa oskarżony dał świadomy wszystkich działań wykonywanych. Okazuje się, że kwestia zdrowia psychicznego sprawcy nie powinno być. Dzheyms Holms sąd do sądu nosił z obojętnym twarzy i zachowywał się tak, jakby wydarzenia odbywające się w hali to nie dotyczy ciebie. Wszystkie opłaty 152 przeciwko niemu zostało wszczęte przeciwko niemu, z których każdy stanowi kary najwyższej miary: kara śmierci lub dożywocie.

Werdykt: Ostatni rozdział historii strzałką Colorado

Warto zauważyć, że Dzheyms Holms werdykt, ogłoszony w sądzie, słuchał spokojnie i bez zaskoczenia. Trybunał stwierdził z udziałem jurorów, a nie mogli jednomyślnie decyzję w sprawie kary śmierci. W rezultacie, gdy sprawca został skazany na dożywocie bez możliwości warunkowego zwolnienia. Wyrok został wydany tylko 7 sierpnia 2015 i natychmiast wykonywane. Zainteresowanie prasy z połowy rozprawy został ograniczony do rodziny Jamesa. Jego bliscy nie byli w kontakcie z prasą, ale adwokat oskarżonego, w wywiadzie powiedział, że rodzice i siostra jej klienta potępił akt ich bliskiego, lecz w żadnym przypadku nie należy go porzucić. Himself Dzheyms Holms motywem zbrodni nigdy nie zostało wyjaśnione, nawet po wyroku. Możemy się tylko domyślać, co motywowane to cicha i spokojna na pierwszy rzut oka młodego człowieka i dlaczego pewnego dnia podniósł pistolet i otworzył ogień na obcych.