337 Shares 9868 views

Scheffler w domu – szybko i łatwo.

Shefleru nazwać kapryśna roślina, to jest dość skromny. Liście tej rośliny są bardzo dekoracyjne, jak dłoń z palcami rozprzestrzeniania się, który zwraca się ku słońcu. „Drzewo-parasol” – tak nazywany dla jego podobieństwa do ulotek brytyjski Shefleru pochodzących z jednego punktu, z szprychy parasol. Różnorodność odmian tej rośliny zawiera elementy o różnej konstrukcji, wielkości i koloru liści.


Co do zasady, Scheffler w domu czuje się świetnie na jasnym miejscu, ale nie lubią bezpośredniego światła słonecznego. Jednakże, dobrze rośnie w częściowym cieniu, ale wymaga świeżego, wilgotne powietrze. Pielęgnacja Shefler dom jest prosty, jeśli przestrzegać pewnych zasad. W lecie roślina może być umieszczony w ogrodzie, wybierając miejsce chronione przed słońcem i wiatrem. Wraz ze wzrostem temperatury (20 stopni) pozostawia sprayu letniej wody (przetarg zimnej wody młode liście nie sprzyjają – może wyschnąć i oczerniać). W żadnym wypadku nie pozwól podmokłe, a jeśli w okresie aktywnego wzrostu Shefleru należy podlewać oszczędnie, następnie podlewanie powinno być zminimalizowane w zimie. Wilgoć stagnacji i gnicie korzeni, roślina krople liści. Trzeba go usunąć z garnka, pokroić ostrym nożem czyste uszkodzone korzenie, posypać plastry z popiołów i roślin w świeżej ziemi, dobrze odsączone puli. Sprawdzić stan ziemi – wilgotne, ale nie mokro odprowadzać wodę z zasobnika. W razie wątpliwości – podlewać czy nie – po prostu poryhlite ziemia, posypać liśćmi, i pojenia odstawić na jutro. Dla zelenolistnyh Scheffler komfortowej temperatury zimą 12-18 stopni, na barwny – nie niższa niż 18.

W marcu i potrzebują nawozu dwa razy w miesiącu, i zacząć nawozić roślinę, przeszczep do późnego lata Schefflera w domu, tylko z nadejściem aktywnych młodych pędów – to znak, że korzenie zostały odzyskane.

Shefleru powodzeniem może być propagowane przez nasiona. Zima (styczeń-luty) są siewu do ostatecznego podłoża, ale możliwe jest stosowanie mieszaniny przygotowane przez siebie: wziąć gleby SOD-humus humus i piasek (2: 1: 1). W dolnej części doniczka umieścić ekspandowana glinka, odłamki piankowe ylo zgnieciony – zapewnić odpływ sadzonkami szkodliwy się wody z gleby. Uprawy muszą być podlewane, pokryte szkłem lub folią. Rośliny Pot ciepłego (temperatura powietrza nie jest niższa niż 22 stopni). Od czasu do czasu konieczne jest przewietrzyć grunt i wycieranie skraplaniu się szkła. W momencie pojawienia się kiełków i zmienić lokalizację puli – roślina potrzebuje światło i cool, 15 stopni będzie wystarczający dla jego rozwoju. Nie zapomnij umiarkowane podlewanie i nawilżania.

Scheffler w domu i propagowane przez sadzonki. Wierzchołkowe sadzonki uzyskane przez przycinanie roślin. Procedura ta jest wykonywana w celu Schefflera z uprawy i piękny krzew odzyskał formę. Sadzonki zakorzenić się w glebie, nie występują duże problemy nawet dla początkujących.

Każda sprężyna przeszczepione młodych Scheffler musi się substrat, w którym miesza się SOD, plandek, humus i piasek w stosunku (2: 1: 1: 1). Przeszczep starych roślin przeprowadza się w miarę potrzeby.

Nie należy zapominać, że Sheflera w domu w złym opieki mogą być atakowane przez szkodniki (owady skalę, roztoczy, owadów skala). Aby tego uniknąć, tylko poprawnie zidentyfikować roślinę na zimę i nie pozwól wyschnięcia.

Tak więc, zawartość Scheffler w domu chociaż wymaga przestrzegania pewnych zasad, ale jest całkiem uciążliwe, a nawet początkujący hodowca jest w stanie rosnąć w drzewie „parasol”, którego dłonie są zawsze skierowane ku słońcu!