240 Shares 5012 views

Stale restartuje się po włączeniu komputera, co robić?

Ci wstał i chciał sprawdzić kanał informacyjny w Internecie. Włącz komputer, a potem … nic. On po prostu przeładowane. I bez zatrzymywania się. To wtedy powstaje problem „restartu”. Powodu tego, co to może być?


przegrzanie

Najczęstszym, a więc mniej zastraszające przyczyną wiecznego ponownym uruchomieniu „przyjaciel żelaza” może być przegrzanie. Ale dlaczego tak jest? Jeśli nie oglądać, powiedzmy, laptopa, to bardzo szybko zapycha. Dokładniej, to zatkany kurzem. To samo można powiedzieć o „statsionarnikah”. Ten problem można łatwo zaradzić. Więcej na ten temat później. Innym powodem, dla którego komputer uruchomi się ponownie po włączeniu – to złamany pasta termoprzewodząca (lepka masa, która służy do wymiany cieplnej). Ponadto przegrzanie może być spowodowane poprzez znalezienie „przyjaciel żelaza” w pobliżu akumulatora, okna, kiedy słońce i „zamurovannosti” na stole. Jednakże, istnieją inne powody, dla których komputer ciągle uruchamia się ponownie.

żywność

Innym częstym problemem jest to, aby ponownie włączyć zasilacz. Może być uszkodzony lub zniszczony. Fakt, że komputer ciągle uruchamia się ponownie w tej sytuacji, gdy włączona, ponieważ nie może zabraknąć mocy. Dlaczego „break” zasilacze? Pierwszy powód – jest wdmuchiwane obwodów. Najtańszych opcji blokuje zdarza się dość często.

Inny punkt, co może doprowadzić do uszkodzenia jednostki systemu zasilania – jest banalne kurzu domowego. Jeśli nie przeprowadzenia czyszczenia terminowo i nie monitoruje status „hardware”, wyjście ze składników stałych w komputerze – to jest zupełnie wystarczająca odpowiedź. Metody rozwiązywania mówić później. A teraz nadal dyskutować, dlaczego komputer nieustannie uruchamia się ponownie po uruchomieniu.

sprzęt

Tak więc, następnym problemem – to, oczywiście, urządzenia z komputerem. Dokładniej, niezgodności, Zakłócenia. Jeśli niedawno zakupiony i zainstalowany nowy RAM, karta graficzna, płyta główna, dysk twardy, lub jakikolwiek inny składnik, spróbuj ją wyłączyć. Zobacz, co się dzieje. Ogólnie rzecz biorąc, należy założyć, charakterystyczny dźwięk, który wskazuje na nieobecność jednego lub innej części komputera. Jednakże, z zastrzeżeniem niezgodności z najbardziej twardym. W tym przypadku należy go wymienić. Jeśli wciąż zadając sobie pytanie: „Komputer stale restartuje, co robić?”, A przyczyną awarii nie został znaleziony, będziemy kontynuować nasze założenia.

BIOS i kontakty

Jeszcze inne satelity wieczne ponownym uruchomieniu komputera – jest to problem występujący w systemie BIOS i złych kontaktów lub uszkodzony „żelaza”. Co jest przyczyną awarii? Pomóc w ustaleniu przyczyny jedynie dobrego specjalisty, jak bardzo wielu opcji. Przy tym wszystkim jest najbardziej powszechny problem – to jest wirus komputerowy.

Ze złym kontaktem na „żelazo” sytuacja jest gorsza. Do wykrywania takich usterek jest trudne. Jeśli diagnoza jest błędna, pozytywne rezultaty funkcjonowania systemu i zwykle wznowienie pracy jest możliwe, aby zapomnieć. Samemu rozwiązać takich problemów nie jest zalecane – można całkowicie zniszczyć „przyjaciel żelaza”. Ale może się zdarzyć i tak, że komputer stale restartuje – pojawia się niebieski ekran, zanim maszyna bezpiecznie w lewo, aby ponownie uruchomić.

ekran śmierci

By sobie, „niebieski ekran śmierci” – to ogromny problem dla wielu użytkowników. W rzeczywistości, pojawienie się tego zjawiska wskazuje na problemy ze sterownikami lub „żelaza”. Jeśli nie pojawią się, a następnie w trakcie istnienia „trzasków”, byłoby stracił wiele informacji, w tym niezwykle ważnym dla kogoś. Tak, to nie ma znaczenia, a dla wszystkich, że system zapewnia „ekran śmierci” nie ma powodu do paniki, jeśli stale ponownym uruchomieniu komputera system Windows XP lub „Semerochka” warto. Dlaczego?

Faktem jest, że jeśli dobry wygląd, aby uzyskać obraz, możemy zobaczyć wiele „ciekawe” linie, czyli wyjaśnienie przyczyn tego ekranu. Oczywiście, nie oznacza to, że będzie to napisane: „Masz zasilacz jest uszkodzony” Zamiast tego, kod błędu i adres „uszkodzony plik”. Aby przeczytać tekst na ekranie, następnym razem będzie restart, przytrzymaj klawisz F8 i usunąć automatyczny restart. Następnie można przeczytać tekst, a nawet przepisanie go.

W prawdzie, niebieski ekran śmierci idzie w zapomnienie. Jeśli ciągle restartowania systemu Windows 7 komputer, po czym należy wiedzieć: Ten system operacyjny jest jednym z ostatnich, który zawiera tylko ekran. To nie rozwiąże problemu. Teraz wiemy, że główne powody, dlaczego komputer nieustannie uruchamia się ponownie po włączeniu zasilania, możemy mówić o tym, co są metody radzenia sobie z problemami.

Jeśli komputer jest przegrzanie

Tak, to jest możliwe, a nawet konieczne, aby zapobiec tej przyczyny we wszystkich możliwych sposobów, jeśli są stale restartuje komputer przed przegrzaniem. Na początek, jeśli używasz laptopa, kupić specjalny stojak dla niego. Pomaga je powietrza i nie pozwól, ciepłe masy powietrza jako „wewnątrz” żelazo. Dla komputerów stacjonarnych obsługuje oczywiście nie. Ale możliwe jest, aby przesunąć go z dala od ściany lub innej zamkniętej przestrzeni. Można usunąć panel boczny z jednostki systemowej.

Następny regularnie czyścić sprzęt przed kurzem. Laptopy są najlepiej przypisać do centrów serwisowych. Prywatny dom może „oczyścić” swoje własne za pomocą suchej szmaty, odkurzacza i szczotek. Zapewnić odpowiednią wentylację komputera, a problem zniknie sam.

Jeśli nie ma wystarczającej mocy

Jeśli nadal w głowie się kręci ten problem: „Komputer stale restartuje, co robić”, pierwszą rzeczą do sprawdzenia zasilania. Jak wspomniano powyżej, tani zasilacz jest często łamane. Jeśli sprzęt nie jest jeszcze czas na emeryturę, oddaj je do naprawy. Mogą one pomóc zidentyfikować problem, a następnie oferować rozwiązania. Może ciągle restartuje komputer po włączeniu zasilania z powodu wadliwego zasilacza?

Nie zniechęcaj się, jeśli zasilacz jest „martwy”. Idź do sklepu i wybrać coś aktualnie stać, ale lepiej. Pamiętaj: skąpy płaci dwa razy. Więc nie skąpić na dobrą żelaza. Zawsze będzie się opłacać wysokiej jakości pracy.

Nie nadaje się sprzęt

Problemy wynikające z niezgodności sprzętu z komputerem, kruszone więcej niż tylko to. Zwłaszcza jeśli jest dość sklep z „hardware” pod nosem. Określić, co nie łączy się (być może niedawno zmienił pamięć, na przykład), a następnie odłączyć urządzenie. Gdy rozum staje się jasne, wystarczy wymienić część na nową, bardziej odpowiednie.

W przypadku uszkodzonej szpilki na płycie głównej lub innych części, muszą one zostać poprawione. O ile, oczywiście, mogą być naprawione. Można to zrobić samemu, ale w przypadku braku konkretnej wiedzy lepiej nie siedzieć dolamyvali svoym „comp”.

Walka z niebieskim ekranie

Tak więc, jeśli są jeszcze do czynienia z faktem, że komputer nieustannie uruchamia się ponownie, nie jest wliczone w cenę, i rzeczywiście daje niebieski ekran śmierci, a następnie postępować, aby rozwiązać problem tak szybko, jak to możliwe.

Najpierw musimy się dowiedzieć, na czym polega problem. Istnieją odmiany oprogramowania i sprzętu. Tak, przede wszystkim wyłączyć automatyczny restart komputera, jak już wspomniano powyżej (poprzez F8). Po obejrzeniu kodu błędu, a następnie ponownie uruchom komputer. Ustalić, że przed wami awarii sprzętu, po prostu – „PC” będzie nadal rozdawać niebieskie ekrany śmierci, nawet po włożeniu Live CD do odzyskiwania systemu. W tym przypadku, trzeba spojrzeć na dowolnym dostępnym miejscu, że to był błąd za poległych na swojej partii (można sprawdzić kodem w katalogu lub w internecie), a następnie po prostu wymienić uszkodzony sprzęt.

W tych przypadkach, gdy restartu, ale problemem jest to oprogramowanie, rozwiązania kilka sposobów. Pierwszy – aby znaleźć uszkodzenie i naprawić go. Oznacza to, że z pomocą ratowników systemy operacyjne łączą się z „Mój komputer” i usuwać co „zgorszenie”, a spowodowanych niebieski ekran. Druga metoda – jest przywracana lub przywracania systemu. Przeprowadzono także za pomocą Live CD lub przez instalatora Windows. W tym przypadku, dane osobowe nie zostaną naruszone.

Oczywiście, gdy problemy z oprogramowaniem nie może zniszczyć każdą humanitarny sposób, konieczne jest, aby rozpocząć barbarzyńskie. Mówimy o sposobie ponownego zainstalowania systemu operacyjnego. W tym przypadku dysk twardy musi być sformatowany w pełni przeprowadzić „czystą” instalację. Jest to proces długi i nieprzyjemny. Zwłaszcza wtedy, gdy komputer do przechowywania ważnych danych i plików. Więc czuć się swobodnie włożyć płytę instalacyjną do systemu Windows, a następnie sformatować dysk twardy (jeśli jest to konieczne, należy podzielić go na części) i rozpocząć instalację. Podczas tego procesu komputer zostanie ponownie uruchomiony niezależnie 2-3. Nie bój się i nie przerywa instalację. Poczekaj, aż system jest gotowy do pracy – to uruchamia się, nawet po wprowadzeniu żądanej nazwy komputera, czas, datę, strefę czasową i przekazać aktywacji. Teraz możesz cieszyć się brakiem problemów.

Dziś dowiedzieliśmy się, co zrobić, jeśli komputer ciągle uruchamia się ponownie po włączeniu zasilania i dlaczego tak się dzieje. Jak widać, nie powinniśmy od razu w panikę i histerię. Najważniejsze – to jest poprawnie zdiagnozować komputer problem dla terminowego leczenia. Udane diagnoza! Teraz, gdy wiesz, co zrobić, jeśli komputer ciągle uruchamia się ponownie po włączeniu.