751 Shares 4189 views

Biegunka u niemowląt – norma czy oznaka choroby?

Matki często zwracają się do specjalistów z kwestii, która może oznaczać biegunki u niemowląt i nie zagraża zdrowiu dziecka. Przewód pokarmowy noworodka przystosowuje się do trawienia pokarmu powoli, więc produkty odpadowe dziecka różni się od dorosłych krzesło lub starszych dzieci. Bzdurny, wodniste stolce o zapachu kwaśnego mleka dla niemowląt w wieku poniżej dwóch miesięcy jest uważany za całkiem normalne. Pewna ilość śluzu też nie powinien straszyć rodziców. So gut grudnichka stopniowo oczyszczone i przystosowuje się do nowego rodzaju żywności dla niego.
Żołądek z dzieckiem w pierwszych miesiącach życia jest opróżniany po każdym karmieniu, ostatecznie staje się mniej częste stolce. Po odstawieniu częstotliwość stolca stabilizuje. Normą jest jeden – dwa razy dziennie. Ale nie martw się, jeśli dziecko nie idzie do toalety w czasie. Dyskusja na temat zaparć może jedynie po dwóch dniach.


Biegunka u niemowląt może zmienić nie tylko kolor, ale również tekstury, zwłaszcza jeśli matka jest karmienie piersią. Kal dzieci, które są na sztucznym karmieniu, jest bardziej zwarta i lekka – żółty odcień.

Alert rodzice mają takie objawy, jak niepokój malucha nietypowej kolorystyce krześle, a obecność zanieczyszczeń krwionośnych. Ten ostatni jest szczególnie przerażające mamusie i tatusiowie. Często przyczyną krześle z krwi dziecka może być jedzenie dla dziecka. Jeśli zauważysz, że po karmieniu w kale były kropelki krwi, należy natychmiast wyrzucić mieszankę.

Obfita biegunka u niemowląt i małych dzieci może świadczyć o takich chorób jak zapalenie jelit. W tym przypadku, akt defekacji występuje do 20 razy dziennie, a staje się wodniste odchody. Stolce mają nieprzyjemny zapach i powodować poważne podrażnienie skóry. kolor stolca , w tym przypadku zależy od tego, jak dokładnie czynnik spowodował chorobę. Jasnożółty prawie cytrynowy kolor – dowodów infekcji gronkowcowych, zielono-brązowy odcień oznacza, że patogenem jest Salmonella.

Istnieją inne rodzaje zakażeń, że nie można wykluczyć nawet u niemowląt. Niestety, nasze szpitale położnicze oraz placówki medyczne, nawet dzieci nie różnią sterylność.

Kiedy infekcje jelitowe muszą działać szybko, bo w wielkim niebezpieczeństwie zatrucia organizmu. Szczególnie silny w tym dziecko cierpi na nerki, dla których głównym cios spada.

W pierwszych dwóch miesiącach życia pienisty płynnych stolców u niemowląt – zjawisko dość powszechne. Jego eksperci uważają, że przyczyną niskiej absorpcji mleka matki dziecka. Ten objaw nie jest niebezpieczne, jeśli dziecko je normalnie i stale przybiera na wadze.

Obecność znacznych ilości śluzu w połączeniu z niespokojnego zachowania dziecka, może świadczyć o dysbacteriosis. Wielu rodziców nie uważa, że jest to poważna choroba. Ale jeśli dorosły wzdęcia, wzdęcia i uczucie ciężkości w żołądku tylko łagodny dyskomfort, gdy dzieci podejmują je o wiele trudniejsze.

Powodem dysbioza – nie zawsze antybiotyki. Może również występować na tle niekorzystnych warunkach zwiększonej radioaktywności. Dysbakterioza potrzebuje lekarstwa, ale nie należy bać się tego. Nie jest to zwykłe preparaty farmaceutyczne, i bakterie, które przywrócić funkcje układu pokarmowego.

są również wskaźnikiem chorób zapalnych duże ilości śluzu.
Zielone częste luźne stolce u niemowląt może być objawem poważnych infekcji jelitowych. W tym przypadku należy zwrócić uwagę nie tylko kolor, ale również zapach.
Zielonkawy odcień patentu stolca jako antybiotyki. W tym przypadku, pediatra powinien przypisać terapię wyrównawczego otrzymania probiotyki.

Jeśli dieta dziecka jest czymś z węglowodanów, jedzenie jest słabo wchłaniane, kolor stolca może nabywać kolor żółto-zielony. Zapewnień ekspertów na temat karmienia piersią przez pierwsze kilka miesięcy dostępności zielonych cząstek i śluzu w stolcu dziecka są normą. Po w żywności dla niemowląt zostanie wprowadzony pokarmów stałych, kolor stolca mogą także różnić się w zależności od produktu zjada.

Ciemny kolor stolce połączeniu z niedoborami masy ciała wskazują, że mleko matki nie jest wystarczająco dziecko.

Nie tylko ciemny, ale także bardzo lekkie krzesło wskazuje nieprawidłowe działanie w organizmie dziecka. Jeżeli kału przez długi czas ma biały lub jasnożółty kolor, co oznacza, że praca w przewodzie pokarmowym nie powiodło się. W tym przypadku ważne jest, aby natychmiast ustalić przyczynę i rozpocząć leczenie.

Prawie biały kał w połączeniu z bardzo ciemny mocz – jeden z objawów żółtaczki. Jest to niebezpieczna choroba zakaźna wymaga natychmiastowej hospitalizacji.
Znalezienie biegunki u niemowląt, nie panikuj. Jeśli jest to zjawisko jednorazowe, to wcale konieczne, aby dać mu wielką różnicę. Ale jeśli dziecko płacze dużo, odmawiając podjęcia piersi i biegunka staje się wodnisty, natychmiast skonsultować się z lekarzem.