471 Shares 8661 views

Oznacza „Nurofen” (tabletki): instrukcje użytkowania

„Nurofen” lek należy do kategorii z przeciwzapalne niesteroidowe leki.


Efekt terapeutyczny leku „Nurofen” (tabletki)

Instrukcje do stosowania wyjaśnia, że składnik aktywny leku jest ibuprofen, który działa pochodną fenylopropionowego. Po spożyciu, lek hamuje tworzenie prostaglandyn, które powodują stan zapalny, w wyniku czego jest przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Kompozycja zawiera tabletki makrogol, cytrynian i laurylosiarczan sodu, gumę arabską, opakod, kwas stearynowy, dwutlenek tytanu, ibuprofen. Ponadto, lek wytwarza się w postaci zawiesiny i czopki.

Wskazanie „oznacza” Nurofen (tabletki)

Instrukcje użytkowania wskazuje, że lek jest przepisywany w leczeniu chorób reumatycznych, może złagodzić ból, gorączka i stan zapalny. Część złożoną leczenia, lek jest stosowany w reumatoidalnym zapaleniu stawów, reumatyzmu, zapalenia kości i stawów, zapalenie stawów kręgosłupa, dna moczanowa. Lek jest stosowany do bólu mięśni, nerwoból, zapalenie nerwu, zapalenie korzonków nerwowych, zapalenie mięśni, zapalenie kaletki. W stosowanych w pediatrii oznacza „Nurofen” (tabletki) dla dzieci. Przewodnik zaleca podjęcie tej formy leku na gorączkę, występuje wtedy, gdy ząbkowania i przeziębienia. Stosowanie leków na ból głowy, ból zęba, algodismenoree podczas sezonowych wirusowe patologie zakaźne, którym towarzyszą bóle stawów, gorączka i złe samopoczucie.

Oznacza „Nurofen”: instrukcje użytkowania

Tabletki podaje się w dawce, która zależy od wieku pacjenta. Dzienny wolumen dla młodzieży i dorosłych po 12 równym 1200 mg. Należy przyjmować 4 razy. Chłopaki po sześciu latach daje 200 mg trzy razy dziennie. Tabletki należy przyjmować po posiłku, popijając dużą ilością wody. Musujące kapsułki rozpuszcza się w wodzie (na tyle kubków). Dzieci do sześciu lat są zachęcani do zawiesiny. Nie należy próbować używać leku dłużej niż trzy dni. Jeśli nie przychodzi ulga po tym czasie, trzeba udać się do lekarza.

Skutki uboczne leku Nurofen „” (tabletki)

Instrukcje użytkowania donosi, że kiedy jest stosowany prawidłowo, lek był dobrze tolerowany i wystąpienia efektów niepożądanych w rzadkich przypadkach. Zdając sobie sprawę z takich działań niepożądanych jak wyrażenia i żołądka podszewki i erozji jelit, bóle głowy, nadciśnienie, duszność, zaburzenia snu, pobudzenie psychoruchowe. Ponadto zaznaczono reakcje alergiczne, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka. Może to być również trombocytopenia, agranulocytoza, leukopenia, niedokrwistość, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie nerek, wielomocz.

Przeciwwskazania lek „Nurofen” (tabletki)

Instrukcje użytkowania wyjaśnia, że jest to zabronione do picia tabletki na wrzody i zapalenia żołądka i jelit, chorób krwi, nadciśnienie i dzieci w wieku do trzech miesięcy. Przeciwwskazania obejmują laktację i trzecim trymestrze ciąży.