498 Shares 8020 views

Przegląd samochodu Ford Aerostar

Być może najpopularniejszymi samochodami w USA są przetworniki i minivany. Ten ostatni zaczął zyskiwać popularność w latach osiemdziesiątych. Tak więc w 1986 roku firma "Ford" została stworzona jako pierwsza minivan na siedmiu foteli pasażerskich. Stały się Ford Aerostar. Jego opis i cechy zostaną uwzględnione w naszym dzisiejszym artykule.


Krótkie wprowadzenie

"Ford Aerostar" – jest to amerykański minivan, seryjnie produkowany od 86 do 97 roku. Model jest przeznaczony na rynek krajowy i nie był używany w Europie. Samochód charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa i komfortu, który wielokrotnie otrzymywał nagrody.

Projekt

Samochód ma klasyczny wygląd. Wczesne wersje zostały wyposażone w czarne zderzaki i bez listew bocznych. W latach 90. wygląd samochodu zmienił się nieco. Na dole było "listowia", a zderzak został pomalowany na kolor. Ford Aerostar ma proste, kątowe kształty. Z przodu widać kwadratową halogenową optykę, oddzielne pomarańczowe sygnały skrętu i płaski kaptur. Niektóre wersje zostały wyposażone w nadpodłogowy bagażnik. Za nią – szeroka pokrywa bagażnika (wersje z bramami wahliwymi nie są przewidziane) i prosty kształt zderzaka. Jest tam też szklana pralka i oddzielny dozorca.

Salon

Nie na nic, że ten minivan został nazwany jednym z najbardziej komfortowych na rynku. Miejsca w Ford Aerostar są bardzo miękkie i wygodne. Ponadto nawet tylni pasażerowie nie są pozbawieni komfortu. Wszystkie fotele mają podłokietniki i dobrze zaznaczone boczne podparcie. Na tej maszynie można bezpiecznie przejść długą podróż. Dźwiękoszczelność samochodu jest na wysokim poziomie. Materiały wykończeniowe są bardzo przyjemne w dotyku. Pomimo faktu, że Ford Aerostar – minivan z lat 80-tych, zapewnia już funkcję foteli składanych. Tył rząd łatwo demontować przez jedną osobę. Nawiasem mówiąc, dzięki szerokiemu wymiarowi, dogodnie zlokalizowano trzy osoby dorosłe. W całym salonie można zobaczyć różne uchwyty na kubki (chowane), siatki na rzeczy, rękawiczki i rękawiczki oraz wiele innych przyjemnych rzeczy. W minivanie nawet półka na zawiasach jest przeznaczona do jedzenia na drodze.

Charakterystyczną cechą American Ford Aerostar jest ostrzeżenie o wyłączeniu światła lub zamek zapłonu, gdy drzwi są otwarte.

Minivan "Ford Aerostar" posiada specjalną dźwignię zmiany biegów. Ma długą łodygę i jest montowany bezpośrednio w pudełku. Samochód posiada szyby z napędem elektrycznym, regulacja lustra, klimatyzację, ogrzewanie siedzenia i funkcję opuszczania zagłówków.

Specyfikacje techniczne

Amerykanie nigdy nie lubili małych samochodów. A minivan Ford Aerostar nie był wyjątkiem. Więc samochód był wyposażony w dwie jednostki napędowe. Podstawą do minivana "Ford Aerostar" jest trzylitrowy silnik benzynowy na sześć cylindrów. Maksymalna moc tego silnika wynosi 135 KM. Oczywiście, ten minivan Ford Aerostar charakterystyka dynamiki są bardzo słabe. Ale nie było to dla wyścigów wyścigowych, ale dla wygody rodzinnych wycieczek. Od 1989 roku linia silnika została uzupełniona nowym silnikiem benzynowym. Silnik ten ma kształt litery V cylindrów i objętość roboczą 4 litrów. Ale przy braku turbiny, z tego silnika można uzyskać tylko 155 KM mocy. Obie jednostki różniły się niższym układem wałka rozrządu i napędem łańcuchowym rozrządu. Wśród innowacji – kompensatory hydrauliczne zaworów. Teraz wszystkie luki są automatycznie regulowane, przy pomocy ciśnienia oleju.

Przekazywanie, konsumpcja

Początkowo Ford Aerostar został wyposażony w manualną skrzynię biegów. Ale kilka lat później fabryka całkowicie przełączyła się na automatykę. Niemal 90 procent "Aerostar Fords" można znaleźć w klasycznej czteropasmowej automatycznej skrzyni biegów z przetwornikiem momentu obrotowego. Okno jest całkiem proste w urządzeniu i otrzymał tytuł "nie został zabity". Ale jeśli chodzi o zużycie paliwa, Ford Aerostar nigdy nie był ekonomiczny. W trybie miejskim minivan zużył co najmniej 18 litrów paliwa. I w drodze wskaźnik nigdy nie spadł poniżej 12. W związku z tym zużyciem paliwa powstaje pytanie o instalację urządzeń do butli gazowych. Te rzadkie egzemplarze, które w jakiś sposób dotarły do Rosji lub krajów WNP, od dawna podróżują do HBO. W przeciwnym razie eksploatacja takiego samochodu staje się nieopłacalna i bez znaczenia.

Podwozie

Maszyna posiada klasyczny układ zawieszenia z górnymi i dolnymi ramionami oraz teleskopowe amortyzatory. "Ford Aerostar" ma gładkie działanie. Jest to doskonały samochód na długie pobyty. Sterowanie – typ regału z wzmacniaczem hydraulicznym. Hamulce – tarcza z przodu iz bębnem z tyłu.

Wnioski

Więc rozważaliśmy, jakie cechy ma minivan. Samochód stał się przestarzały na świeżym powietrzu i wewnątrz, ale nadal sprawia przyjemność właścicielowi. Głównym problemem dla "amerykańskiego" jest zużycie paliwa. Również kolejnym problemem dla Forda Aerostar minivan są części zamienne. Możesz znaleźć odpowiednią część tylko pod zamówienie, z USA. A jeśli zdołasz kupić coś w Rosji, to za nie do pomyślenia pieniądze. Ten samochód jest bardzo niepłynny na rosyjskim rynku.