329 Shares 6890 views

Tula i pierniki. Skład i przygotowanie receptury

Vintage słodycze, różnią się walorami smakowymi i jest silnie związane z Rosją, ma piękną nazwę – pierniki. Ich skład może się zmieniać i będzie zależeć od przypraw i sposobu generowania testu. Są one dostępne w różnych kształtach lub ma żadnego rysunku.


Historia nazwy

Słowo pochodzi z przyprawami, które są dodawane do ciasta. Dają to smak i aromat. To nadano jej obecną nazwę przyprawy konfekcji.

Według innej postaci, nazwa pochodzi od starożytnego słowa „Napięcie było.” Jest to jeden z etapów przygotowania testu na piec. Tortilla pokryty masłem i miodem, co uniemożliwiło jej spalone i kij.

Nawet w czasach starożytnych istnieją referencje miesiąc miodowy cukierki jak chleb. Piec w starożytnym Rzymie i Egipcie. Ciasto posmarowane olejem, a jest analogiczna do dzisiejszych ciast.

W Rosji, te potrawy były około IX wieku. Gingerbread symbolizujące święta i wesoły nastrój. Ze względu na jego smak i aromat, stały, a następnie pieczone w dni powszednie.

Pierwsza uczta była mieszaniną gruboziarnistej mąki i soku z jagód. Później w składzie stali, aby dodać miód i słodkie dzikie zioła. Odsetek stanowiły prawie 50 do 50, więc ciasta były tak słodkie i smaczne. I dopiero po Rosji dostarczane na różnych przypraw, przyprawy miały formę że widzimy dzisiaj.

Rosja Miasto najściślej związane z tą delikatnością, to Tula, Moskwa, Vyazma, Gorodets i Archangielsk.

Kompozycja pierników

Z nazwy, to jest oczywiste, że przysmak zawiera wiele różnych przypraw. Wśród najczęstszych cynamon, imbir, goździki, skórkę, pieprz, kolendra i wanilii.

Kolejnym warunkiem jest dostępność melasy i miodu. Mogą one być dodawane do jam, owoców lub marmolady.

Standardowe ciasto z mąki, która koliduje z mleka i jaj. Dzięki miodu i słodkich wypełniaczy, wiąże i nie palić podczas pieczenia. Główną różnicą, które wykazują klasyczne pierniki – kompozycja ma różne środki rozsadzające, takie jak, na przykład, drożdży.

Proces gotowania nie jest skomplikowana, ale szczególną uwagę należy zwrócić na remix. Ciasto nie powinno zawierać duże kawałki i musi być dokładnie pobity.

W dzisiejszym gotowania może dodać śmietanę i cukier zamiast miodu. Dają ciasta nieco inną strukturę i różnorodność.

Top pierniki pokryte glazurą lub ulgi wzoru.

Tuła piernik: skład

Miasto zdobył sławę za przygotowanie najlepszych i najbardziej pyszne ciasta całej Rosji. Jest symbolem kuchni narodowej. Wyrób cukierniczy jest ozdobiona napisami i serwowane jest tylko od święta. Ponadto, w dawnych czasach był to kosztowny prezent.

W dzisiejszym świecie pierników można kupić w każdym sklepie, a oni nie są rzadkością. Największym zainteresowaniem są produkty wypiekane w domu. Rozważmy przepis, jak również skład pierników Tula.

Musimy następujące składniki: mąkę, jaja, margaryna, cukier, miód, cynamon, sodę, mleko i dżem. Wszystkie dokładnie mieszane, a następnie ogrzewa się przez 10 minut. Poniżej jest chłodzony i bitą widelcem lub rąk.

Ciasto jest walcowane, wyciąć i umieścić na natłuszczonej blasze. Wewnątrz każdego kawałka umieścić dżemem lub marmoladą. Piec przez 10 minut w temperaturze około 200 ° C.

Cukier miesza się z mlekiem, postawić na ogniu i gotować przez 5 minut. W ten prosty sposób, aby uzyskać lukier. Gingerbread dokładnie nasmarować ją i pozostaw do ostygnięcia. Po ich wysuszeniu gotowe do leczenia.

Pierniki ciastka: receptura i skład

Te słodkie wyroby odznaczają się obecnością dodatkowego przyprawy. Oprócz imbiru, miodu lub melasy jest wymagane. Ciasto może być wilgotny i miękki i kruchy, jak herbatniki. piernik skład mogą się różnić między sobą.

Aby przygotować standardową formę słodkości trzeba wykonać kilka prostych czynności w kuchni. Płyta kolacja powinna mieszać mąkę i przyprawy, dodać masło i skórkę, wszystkie grind do stanu bułka tarta. Następnie trzeba ubijać jajka z cukrem i dodać do płynnego miodu, a następnie wymieszać ciasto, aby uzyskać koktajle, tworząc jednorodną bryłę. Wreszcie wszystko umieścić w filmie, mocno ścisnąć i umieścić w lodówce.

Godzinę później, gotowe do rozwałkować ciasto i nadać mu kształt piernika człowieka. Usunąć dodatkowe kawałki, a następnie umieścić na smakołyki do pieczenia. Piec przez około 15 minut w temperaturze około 180 ° C. Kiedy ciasto będzie miała złoty kolor, wyjąć i pozostawić do ostygnięcia. Pierniki ciasteczka są gotowe!

Teraz już wiesz, jakie są struktury pierniki. Mamy nadzieję, że nasze przepisy pomogą w ich przygotowaniu.