261 Shares 8732 views

Tuła Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny: standardy edukacyjne i wydziały

Wraz z nadejściem wiosny uczniów, studentów w klasie 11, coraz częściej myśli o jaki rodzaj kariery wybrać i co zrobić szkoła. Dla mieszkańców Tula Jest jedna bardzo dobrym rozwiązaniem – do składania dokumentów do Tula Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego, który jest instytucją publiczną i słynie z ważnych osiągnięć w dziedzinie edukacji i nauki.


Jak długo ma tam TGPU?

Tuła Uniwersytet Pedagogiczny istnieje już od prawie 80 lat. organizacją edukacyjną na szkolenie nauczycieli została utworzona w 1938 roku, na krótko przed wybuchem II wojny światowej. W jej strukturze, miał tylko trzy wydziały – historii, fizyki i matematyki oraz języka i literatury rosyjskiej.

W latach wojny trudno było instytutu. Poszliśmy do przodu, niektórych pracowników i studentów. Mimo to, rozwój uniwersytetu kontynuowane. W tym okresie, w jej skład nowej jednostki strukturalnej. Chodzi o wydziale języków obcych.

Po wojnie, uniwersytet gwałtownie wzrosło. Poprawa jego struktury, pojawiły się nowe podziały. Od 1995 roku szkoła dumnie nosi status uniwersytetu. organizacja edukacyjna, która istnieje teraz, nie stoi w miejscu. Kontynuuje swój rozwój – aktywnie uczestniczy w działaniach naukowych, międzynarodowych planów współpracy.

Co jest niezwykłe uniwersytet?

Z biegiem lat, wiele osiągnął Tula Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny. Ocena wyświetla w ten sposób:

 • W 2009 roku szkoła została uznana za najlepszą uczelnię w profilu naszego kraju;
 • w tym samym roku Uniwersytet Pedagogiczny Tula został uwzględniony na liście wiodących instytucji edukacyjnych Federacji Rosyjskiej;
 • w roku 2016. Uczelnia znajduje się na liście wiodących organizacji naukowych w kraju.

Osiągnięcia i podbić studentów Uniwersytetu Pedagogicznego Tula. otrzymują medale, dyplomy za udział w różnych konkursach, konferencjach i imprezach sportowych. Wynika to nie tylko ze względu na fakt, że talent młodzieży liceum. Ważną rolę nauczycieli, przełożonych, które pomagają rozwijać się w tym kierunku.

Co uczelnia ma wydziały?

W jego ramach Tula Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego wydziały to jest w wysokości 10 jednostek:

 • międzynarodowym;
 • historyczne i prawne;
 • informatyka, fizyka i matematyka;
 • języki obce;
 • Dokumentacja i filologia rosyjska;
 • psychologia;
 • biznesu i technologii;
 • humanistycznych, nauk społecznych i sztuki;
 • nauki przyrodnicze;
 • Kultura fizyczna.

Standardy edukacyjne: co to jest?

Tuła Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny nazwany Tołstoja w organizacji procesu edukacyjnego jest prowadzona przez federalnych państwowych standardów edukacyjnych. Są to zestaw wymagań dotyczących powstawania pewnego poziomu w poszczególnych dziedzinach kształcenia. Normy są dostępne na stronie internetowej uniwersytetu, lub w systemach informacyjnych. Dokument zawiera informacje o wymaganych dyscyplin, praktyk przyszłych obszarach działalności absolwentów. Po przestudiowaniu standard, można zrozumieć, co stanowi to czy ten zawód, jaki rodzaj pracy można zrobić.

W zasadzie, standardy edukacyjne są „ramy”. Koncentrują się one na rozwój programu studenta. Standardy określają listę przedmiotów obowiązkowych, a zarazem okazją do szkół wyższych i studentów do wyboru dodatkowych przedmiotów do badania.

Jakie specjalizacje dostępne są w TGPU?

Na uniwersytecie w pierwszej kolejności, można uzyskać szkolenie nauczycieli – aby stać się nauczycielem dla dzieci w wieku przedszkolnym, nauczycielka w szkole podstawowej, nauczyciel w jednej lub dwóch przedmiotów ogólnych (takich jak historia, prawa, biologii, chemii, języka rosyjskiego i kultury światowej).

Jest również zapewnienie szkoleń w naturalnych dyscyplin naukowych. jest to kierunek wytwarzania „Chemistry” na przykład na uniwersytecie. Po ukończeniu studiów absolwenci są zaangażowane w badania, produkcji i technologii, działalności pedagogicznej. Pracują w instytucjach badawczych, instytucji edukacyjnych, przedsiębiorstw, na którym znajduje się sprzęt chemiczny high-tech.

Wśród popularnych humanistycznych Tula Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny oferuje „gospodarki”, „Zarządzanie”. Dla tych, którzy planują zaangażować w rolnictwie „istnieją odpowiednie obszary szkoleń -” Rolniczy „” Agroengineering”.

Że uniwersytet ma ciekawy dodatek do badań?

Uczenia się nowych dyscyplin i wybranej specjalności – praca interesujące i ekscytujące. Jednak to nie tylko dla studentów Uniwersytetu Pedagogicznego Tula. Uczelnia oferuje studentom wiele możliwości twórczej samorealizacji, przyjemną rozrywką. Uniwersytet Pedagogiczny państwo jest ośrodkiem wsparcia twórczych inicjatyw. Studentów oferowane są następujące opcje dla życia pozalekcyjnych:

 • udział w turystycznym i lokalnym klubie lore „Poszukiwacza”;
 • Udział w zespole folklorystycznym „Nadzieja”;
 • Wejście studio tańca towarzyskiego;
 • uczestnictwo w szkole KVN i tak dalej. d.

Dla miłośników aktywnego stylu życia i sportu, też znajdzie odpowiednią aktywność na uniwersytecie, ponieważ tutejsi studenci założyć klub sportowy. Okresowo, organizuje i uczestniczy w różnych promocjach. Na przykład akcja „wyścig przestrzeń Wolontariusz” został w ostatnim czasie. Została ona zorganizowana z okazji 60-lecia ery kosmicznej.

Co robić w TGPU?

Jeśli zdecydujesz się iść do Tula Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego, należy najpierw zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi obszarów szkoleniowych. Wybierz te specjalności, dla których obowiązują. Zobacz listę egzaminów wstępnych, bo będzie ich trzeba zdać egzamin w formie, jeśli są dzieci w wieku szkolnym.

Jeśli masz wykształcenie zawodowe, a następnie przeczytać na oficjalnej stronie programu egzaminów wstępnych, które są zatwierdzane corocznie przez rektora uczelni. W tych dokumentach znajduje się lista tematów, które mają być powtarzane.

Co należy rozumieć przez minimalny wynik?

Po zdaniu egzaminu zanotować ilość punktów zgromadzonych przez Ciebie i czy spełniają one minimalną akceptowalną wartość:

 • Pozwoliło to 36 punktów w języku rosyjskim;
 • matematyka – 27;
 • Fizyka – 36;
 • chemii – 38;
 • Biologia – 38;
 • w historii – 34;
 • badania społeczne – 42;
 • w językach obcych – 24;
 • w literaturze – 34;
 • Informatyka – 40.

Jeśli zdobyć minimalną liczbę punktów, a następnie przedłożony dokument kiedy ogłoszono odbioru kampanii Tula Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny. „Jak się do niego dostać?” – pytanie pewnie zapytać. Jazdy przed może być na wózku (№ 5, 4, 2, 1), tramwaje (№ 14, 13, 12) za pomocą magistrali (№ 28, 26, 18, 17) i na zapas (№ 62, 35, 34, 33, 30). Jeżeli nie osiągnęły minimum punktów, a następnie w liceum nie można zaakceptować. Takie są zasady. W takich przypadkach trzeba będzie znaleźć inne miejsce studiów (np College, gdzie przybierają konkursu świadectw).

Czy opinie Tula Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny?

W przypadku wnioskodawców, którzy wybierają instytucje edukacyjne, ważną rolę odgrywają opinie. Oni pomogą dokonać właściwego wyboru. O Tula Uniwersytetu Pedagogicznego w zasadzie pozostawić pozytywną opinię, stwierdzając, tani i wysokiej jakości szkolenia, doświadczonych instruktorów, dużą liczbę miejsc budżetowych. Wiele niedociągnięć nawet nie zauważy. Niektórzy studenci wskazują tylko do starego budynku Uniwersytetu, wysokim obciążeniu.

Absolwenci w hotelu, dziękuję Tula Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny Tołstoja na wiedzy. Zauważają również, że liceum gdzie studiowałem, pozwolił im po ukończeniu studiów, aby odnaleźć swoją drogę w życiu. Wielu byłych studentów pracują jako nauczyciele w różnych instytucjach edukacyjnych, ekonomistów, menedżerów dużych firm miasta i innych specjalistów.

Podsumowując, warto zauważyć, że na Uniwersytecie Pedagogicznym Tula – stan instytucja edukacyjna. Posiada licencję na prowadzenie działalności edukacyjnej, certyfikat akredytacji państwowej, więc po pojawieniu tutaj nie ma nic się martwić – uniwersytet da młodzieńców odroczenie z wojska, daje swoim studentom studia w niskich miejscach, stypendiów, aw końcu wszystkie lata studiów da absolwenci dyplomów państwowych wyższych.