413 Shares 9762 views

Jeśli nie działa kółko myszy

Deweloperzy nowoczesnych systemów operacyjnych zrobić wszystko, co możliwe, aby ułatwić interakcję oprogramowania graficznego interfejsu i użytkownika. Chociaż nie ma obecnie nieoficjalny standardy ustawodawcę w tej dziedzinie, firma Microsoft, mógł wyjść na technologii dotykowy ekran dotykowy, który można zobaczyć na nowej wersji systemu w Windows do pracy z programami raczej trudne bez myszy. Jeśli nie działają kółka myszki, wiele osób zaczyna panikować. Jako urządzenie elektroniczne, mysz, rzeczywiście, może być uszkodzony, ale zanim pójdziesz do sklepu, do wymiany, nie jest zbędny, aby spróbować bardziej dokładnie przetestować wyniki.


Manipulator typu „mysz” od samego początku uległa szereg zmian, które, w szczególności na odczyt danych zasady przepływu: ciężki kulki, pokryte warstwą gumy i rolki stale zatykanie odpadków, zostały zastąpione przez układ optyczny. Ale pokrętło i przyciski zostały poddane mniej radykalnie zmienia: od wewnętrznej części dysku w pewnej odległości od siebie są otwory. Na jednej stronie płyty jest czujnik svetoregistriruyuschy, a z drugiej strony – diody podczerwone klasyczny transoptora pary. Gdy użytkownik obraca pokrętło myszy światło dioda jest okresowo przerywany. System ten pozwala obwodów elektronicznych do liczenia impulsów i ustalić kierunek obrotów i prędkości.

Jeśli nie działają kółka myszy – to jest, jak już wspomniano, nie jest powodem do wymiany. Po pierwsze, trzeba sprawdzić, które programy wystąpi awaria, starają się je zastąpić. Czasami problem leży w niewłaściwych ustawień oprogramowania.

Następnym krokiem jest dokonanie zmian w konfiguracji systemu Windows. Naciśnij przycisk „Start”, otwórz „Panel sterowania”, a następnie zakładkę „Mysz”. Gdzie można dokonać zmian koła roboczego.

Jeśli tak proste, to dlaczego fora pełne są pytania typu „nie działa kółko myszy”? Odpowiedź jest prosta: im więcej często problem leży w sprzęcie. Czasami koło mysz nie działa ze względu na transoptor usterka. Na szczęście, niektóre naprawy mogą być wykonywane przez siebie w domu.

Wyłączanie myszy komputera, trochę czasu wkrętaka i skręcania dwóch zestawów śrub (zwykle) od strony dolnej myszy. Śruby mogą być ukryte pod etykietą, więc należy badać ukryte powierzchnię. Następnie ostrożnie otwierać obudowy.

Opto-para łatwe do znalezienia – jest obok koła. Suchą bawełnę usunąć wszelkie zanieczyszczenia z okien, otworów w tarczy koła i ostrożnie przetrzyj LED oraz czujnik. Często nie widać całych pasm włosów, blokując wiązkę światła. W rzadkich przypadkach, nie jest konieczne, aby dostosować poziom diody i czujnik (jeśli są one zakrzywione, jest natychmiast widoczne).

Czasami sytuacja, gdy nie działa kółko myszy, w powiązaniu z jego powłoką gumową. Z biegiem czasu, guma staje się nieco większą średnicę i nie zbyt mocno ustalona na podstawie koła plastycznego. Próbuje obrócić koła, w rzeczywistości użytkownik obraca pierścień gumowy, a wewnętrzny mechanizm jest w stanie spoczynku. Co ciekawe: to usterki bez demontażu ciało nie zawsze jest to możliwe do ustalenia. Z jego znanych właścicieli produktów A4Tech, szukając odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie działa koło myszki X7. To rozwiązanie jest bardzo proste: siedzenie podstawy dysku i wewnętrzna strona pierścienia gumowego dokładnie usunięte z tłuszczu i pyłu poprzez włókninę i alkoholu. Następnie stały pierścień najbardziej prosty i skuteczny sposób – superglue. Tylko dwa lub trzy punkty na obwodzie.

Jeśli to nie zadziała, to niestety, kieruje drogę do studia lub sklep dla nowej myszy. Jeśli każda decyzja jest ważne, aby pamiętać, że nie powinniśmy ignorować instalację sterownika do urządzenia.