444 Shares 9216 views

Smartphone Fly IQ4415. 4415 Fly: specyfikacje, recenzje i opinie

W naszych czasach na rynku smartfonów można znaleźć znaczną liczbę przyzwoitych modeli. Prawdopodobnie najbardziej zacięta konkurencja pomiędzy różnymi producentami odbywa się właśnie w segmencie budżetowym. Kto tam jest po prostu nie ma! W długiej walce Rosjanie, Chińczycy, Koreańczycy i Brytyjczycy zbiegali się. Nawiasem mówiąc, dzisiaj będziemy rozmawiać o aparaturze tego ostatniego. Więc zapoznaj się: smartphone o nazwie 4415 "Fly"!

Wskaźniki techniczne

"Fly 4415", którego cechy, o których wspomniemy poniżej, odnosi się również do segmentu budżetu rynku smartfonów. Co to skromne urządzenie oferowane nam sprzedawać w mobilnych sklepach komunikacyjnych na 4500 rubli rosyjskich? Mały rozmiar, procesor z czterema rdzeniami pracującymi z częstotliwością zegara 1,3 GHz, 5-megapikselową kamerą główną. Jednak podstawą urządzenia jest ciekawy projekt z jasnym schematem kolorów. Oto rozróżniająca strona urządzenia. Czy Brytyjczycy potrafili zagrać tę kartę? Spróbujmy to zrozumieć.

Zawartość opakowania

Pakiet 4415 "Fly" zawiera następujące elementy. W pudełku można znaleźć smartfon, 3,5-calową przewodową słuchawkę, krótki przewodnik, kartę gwarancyjną, przewód MicroUSB i ładowarkę. Jak widać, pakiet dostaw jest prawie minimalny. Gdyby nie było przewodowego zestawu słuchawkowego, to by to było. Choć w uzupełnieniach taki model budżetowy nie potrzebuje dużo, prawdopodobnie.

Zewnętrzne

Telefon "Fly" ma następujące wymiary. Jego wysokość wynosi odpowiednio 131 milimetrów, szerokości i grubości, 65,9 i 8,3 milimetra. Przy takich wskaźnikach masa urządzenia nie przekracza 124 gramów. Jeśli mówimy o jakości montażu, to istnieją roszczenia, choć nie bardzo poważne. Niemniej jednak, gwałtowność jest łatwa do wykrycia podczas pracy. Kwestia wytrzymałości konstrukcji pozostaje otwarta. Panel tylny wykonany jest z matowego plastiku. Ma średnią grubość.

Ergonomia

To jest dokładnie to, co 4415 "Fly" może pochwalić się. Jego ciało ma dość małą grubość (tylko 8,3 milimetra). Prawdopodobnie można zadzwonić do tego wskaźnika, a nie rutynę. Nawiasem mówiąc, urządzenie jest udostępniane na rynku smartfonów w trzech wersjach kolorystycznych. Pierwszy to niebieski, drugi jest biały, trzeci jest czarny. Użytkownik może zapytać: Cóż, gdzie jest obiecany interesujący wygląd? I chodzi o to, że chociaż nie ma tak wielu kombinacji kolorów, odcienie naprawdę proszę oko. Weź to samo niebieskie urządzenie. Ten telefon 4415 "Fly" przednia część czarnego koloru, wykonany z mocnego, błyszczącego plastiku. I tylny panel jest już niebieski, z matowego plastiku, wykończony metalicznym odcieniem. Przepełnia światło słoneczne.

Ten krok przez producenta powoduje również zainteresowanie wśród użytkowników, którzy podobały się temu modelowi. Tylny panel urządzenia znajduje się na przedzie czegoś w rodzaju niekompletnego żargonu. Dlatego wydaje się, że reszta urządzenia jest zagłębiona w pokrywie. Coś podobnego można znaleźć w projekcie "Lumiy". Jeśli chodzi o design, telefon może bezpiecznie udawać plus ze względu na unikalne rozwiązanie projektowe.

Przednia część

Tutaj można spotkać nie bardzo wysokiej jakości szkło ochronne. To bardzo brudne. Z dołu znajdujemy oko komory czołowej. Jest przeznaczony do zdjęć o rozdzielczości 0.3 megapikseli. Jest również mówiący mówca. Od dołu można znaleźć elementy sterujące czujnikami. Są to przyciski "Windows", "Pulpit" i "Wstecz" w sekwencji od lewej do prawej.

Inne elementy

Za głową znajduje się główna kamera. Ma rozdzielczość 5 milionów pikseli. Jest też lampa błyskowa LED, jak również głośnik. Warto zauważyć, że oko aparatu fotograficznego wychodzi z płaszczyzny ciała. Tylko jeden milimetr, ale aby mieć pewność, że nic mu się nie stało, wciąż warto. Na górnym końcu można wykryć dwa wejścia na raz. To gniazdo przewodowych zestawów słuchawkowych o średnicy 3,5 mm i standardowym złączu MicroUSB. Po lewej stronie znajduje się klucz powiązany, przeznaczony do zmiany trybu dźwięku lub głośności. Po przeciwnej stronie – przycisk umożliwiający zablokowanie telefonu "Fly". Przyciski są mocne, grzbiet jest minimalny. Tutaj brytyjski producent może powiedzieć "dziękuję".

Wyświetlacz

On w 4415 "Fly" ma przekątną równą 4,5 cali. Matryca jest wykonana przy użyciu technologii IPS. Rozdzielczość kończy się oczywiście tylko 854 x 480 pikseli. Nie tyle. Zdjęcie wyświetlane jest jako FWVGA. Są jednak pozytywne aspekty. Oprócz IPS zastosowano technologię OGS. Oznacza to, że nie będzie szczeliny powietrznej pomiędzy czujnikiem a wyświetlaczem. Dzięki temu grubość wyświetlacza została zminimalizowana. To, co ostatecznie wpłynęło na szybkość reakcji ekranu. Nie ma szczególnie silnego podziału obrazu na poszczególne piksele, dzięki czemu niedoświadczeni użytkownicy mogą zaakceptować tę niewłaściwą rezolucję. Ale fani filmu będą mieli dużo trudniejsze. Z innych pozytywnych cech jasne i nasycone kolory można zauważyć, ponieważ kolorowy opis jest tu dość wysoki. Kąty transmisji są również dobre. Być może chodzi o to, co chciałbym powiedzieć na temat wyświetlenia telefonu "Fly 4415", którego recenzje podano na końcu artykułu.

System operacyjny i oprogramowanie

Tutaj jest bardzo przydatne, aby wspomnieć, że istnieje niestandardowe oprogramowanie "Fly 4415". Pomoże to zoptymalizować działanie urządzenia. Idę dalej. Smartfon działa pod systemem operacyjnym rodziny Android, wersja 4.4.2. W produkcie nie ma powłoki, więc interfejs użytkownika jest nazywany "domyślnym", bez dodatków. Górna "migawka" otwiera szybki dostęp do ostatnich działań i podstawowych ustawień, a także pokazuje stan smartfona.

Klawiatura jest fabrycznie bez dodatków. Możesz to zmienić za pomocą odpowiednich aplikacji, znajdując je w usłudze "Sklep Play". Nawiasem mówiąc, ponieważ pojawiły się programy, zauważamy obecność wbudowanych usług Google. Istnieją już wstępnie zainstalowane dwie przeglądarki. Jedna z Google, inna standardowa. Ten ostatni, oczywiście, jest gorszy od zarówno interfejsu, jak i szybkości działania. Tak, a przełączanie między istniejącymi kartami nie jest wygodne. Jeśli chodzi o ustawienia systemu, nie ma wiele do powiedzenia, istnieją następujące sekcje: "Konta", "Sieci bezprzewodowe", "Dane osobowe", "System" i "Urządzenie".

Zdolności fotograficzne

Jak wspomniano wcześniej, smartfon wyposażony jest w tylną kamerę o rozdzielczości 5 megapikseli i aparat przedni o rozdzielczości 0.3 MP. Oprócz głównego modułu lampa błyskowa LED, automatyczne ustawianie ostrości na obiekcie, zoom cyfrowy. Przednia kamera ma stały fokus. Co było miłe, czy ustawienia są prawdziwym spektrum. Możesz dostosować tryb, ostrość, rozmiar zdjęć i ich jakość, współpracować z funkcją rozpoznawania twarzy.

Tylna kamera dobrze strzela do 5 megapikseli. Jest nasycenie kolorów i jasności. Nieoczekiwanie fakt, że dobre badanie jest dostarczane nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy. Znacznie gorsze jest zdjęcie zrobione na przedniej kamerze. To nie zapewni wystarczającej jakości zdjęć z Selfie. Jego możliwości wystarczy, aby wywołać odpowiednie usługi w zakresie komunikacji wideo.

Autonomiczna praca

Ze względu na małą grubość producent musiał zredukować pojemność baterii. W segmencie jest to pojemność mniejsza o 20 procent w porównaniu z konkurencją bezpośrednią. Jednak w jakiś sposób zrekompensować tę wadę, producent zdecydował się na bardziej wydajny i niezależny od energii procesor. Więc jeśli chcesz, możesz wycisnąć cały dzień roboczy z telefonu. To bardzo przydatne i jakości obrazu, biorąc pod uwagę niewystarczającą rozdzielczość ekranu. Gdyby było wyższe, należało zrezygnować z modelu z powodu szybkiego wyładowania. "Fly 4415", którego bateria jest przeznaczona do 1650 miliamperów, nie może pochwalić się skandalnymi wynikami. Ale jest w stanie poradzić sobie z głównymi zadaniami postawionymi przed nim.

Wnioski i opinie

Co mówią klienci w tym urządzeniu w swoich opiniach? Po pierwsze, fakt, że okładki na "Fly 4415" są trudne do znalezienia, a to staje się problemem. Po drugie, urządzenie ma słaby akumulator (kompensowany niskim zużyciem procesora). Po trzecie, głośnik jest bardzo dziwny, z pewnymi problemami. Czwarta i piąta to niska rozdzielczość i bardzo mała ilość pamięci RAM (tylko 512 megabajtów). Ale te słabe punkty się kończą.

A teraz o korzyściach. Obejmują one na przykład cienki i lekki smartfon obudowy. Rozwiązania kolorystyczne nie są wielopłaszczyznowymi, ale bardzo interesujące. Wyświetlacz ma dobre odwzorowanie kolorów i więcej niż dopuszczalne kąty widzenia. Istnieje możliwość zintegrowania dwóch kart SIM. Cóż, kompozycja kończy się jagodą – cena urządzenia, czyli 5000 rubli.