696 Shares 8926 views

Betonowanie stoczni z rękami: kroki i niuansów

Jeśli mieszkasz w domu prywatnym, platforma betonowanie, aby stać się priorytetem po zakończeniu budowy mieszkań. Betonowanie sądu z ich rąk powinien być przeprowadzany w następujących konkretnej technologii. Prace będą obejmować potrzebę wdrożenia kilka etapów.


Konieczność wypełnienia stoczni

Jeśli produkują betonowania stoczni, nad terytorium łatwiej będzie dbać, na powierzchni nie będzie gromadzić brud, a ponadto nie mają do czynienia z chwastami okresowo. Zimą obszar ten jest dość łatwo jasne śniegu. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że na płaskim, ale nie zabetonowanej powierzchni od uderzenia kół samochodowych są tworzone nierówności, wgłębienia, które jest w stanie zgromadzić wodę. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli stocznia zatrzyma się nie tylko samochody, ale także samochody. Betonowanie stoczni z rękami uczyni to bardzo prosta, to uszlachetnić terytorium, oraz ustanowić liczbę ławek, posadzone grządek, jak również zorganizować inne elementy dekoracyjne. Ważne jest, aby obserwować wszystkie etapy pracy oraz stosować się do zaleceń ekspertów, aby zapewnić wytrzymałość i poziom przyszłych platformach.

prace przygotowawcze

Początkowo trzeba starannie wyrównać platformę, ale najpierw pozbyć się górnej warstwy gleby, usuwanie korzeni trawy. Po ułożony na dnie zagęszczonego preparatu gruzu, która również musi być możliwa do uszczelniania, jest wypełniona małej górnej warstwie piasku. Grubość warstwy żwiru powinna wynosić około 20 cm, ale nie mniej. Najczęściej warstwa ta jest jeszcze bardziej masywne, oprócz wykorzystania gruz cegły walka zanieczyszczenia, otuliny, itd. D.

Podczas betonowania stoczni z rękami będzie na ziemi, która charakteryzuje się stosunkowo wysoką twardością, a także braku trawy, można wyeliminować stosowanie pokruszone skały. Ale jeśli jest używany, może zostać umieszczony w górnej części plastikowej folii, która będzie służyć jako warstwa, eliminując interakcję z betonu i wody. Między innymi, to szkolenie będzie zapobiegać kiełkowanie trawy. Wzdłuż brzegów przygotowanym miejscu zainstalowania deskowania za pomocą prętów stalowych lub betonowych krawężników, czy masz najnowszą dostępną. Jeśli wewnątrz powierzchnia betonowa planowane jest ustanowienie stref dla kwietników, nawet w tych obszarach należy zainstalować deskowania.

wykazując latarnie

Betonowanie sądu z rękami nie będzie w stanie produkować wysokiej jakości, jeśli nie ustawisz rezonatorów. Odbywa się to na etapie układania żwiru w poduszkę. Zaleca się stosować poziomej w celu niwelacji terenu. Po całym obszarze chcesz instalować nadajników, który będzie pełnił rolę przewodnika dla napełniania stoczni. W tym celu zalecane jest stosowanie tynkarskich beacons wykonane z cienkiej profilu, pomiędzy którymi rozciąga się cienkie liny. Między sygnalizatory powinny być układane armaturę. Lepiej jest użyć specjalnego netto, na podstawie grubego drutu. Ostre krawędzie zbrojenia muszą być wygięte w dół. Wzmocnienie będzie głównym środkiem zapewnienia integralności powłoki, by wyeliminować lub zminimalizować tworzenie się pęknięć.

proces mieszania

Jeśli betonowania stoczni z rękami, kroków i niuanse trzeba badać z wyprzedzeniem. Zatem, mistrz musi zdawać sobie sprawę z faktu, że przygotowanie roztworu stoi jako najważniejszego etapu. Nie jest konieczne w tym przypadku, aby zaoszczędzić na surowcach, użyj niskiej jakości cementu, łącząc je w niewystarczających ilościach. Będzie to dlatego, że dwa lata później sąd państwa zostanie zdegradowany i naprawy potrzebne. Do przeprowadzenia prac zaleca się stosowanie betonu marki M300, piasek i żwir powinien być stosowany w proporcjach 1 do 2. Konieczne jest, aby dokładnie wymieszać beton, aż można dostać dużo, jednolite w całym.

betonowania

Jeśli wykonano betonowanie stoczni z rękami w ujemnych temperaturach, rozwiązanie powinno być dodane plastyfikatory, które zapewnią nie tak szybko utwardzania mieszaniny. Układanie betonu powinny być wykonane z łopatą pomiędzy dwoma sąsiednimi radiolatarni położony, beton powinien schować je o kilka milimetrów. Po użyciu szpatułki, która ma odpowiednią szerokość, trzeba pozbyć się nadmiaru betonu. Co natarcia jest ustawiony prostopadle do dwóch radiolatarni i przesunął go na szynach.

prowadzenie wykańczający

Jeśli istnieje potrzeba, na wierzchu betonu mogą być powlekane, który składa się z polimeru, to wzmocni strukturę. Jest to szczególnie ważne dla takich obszarach terapeutycznych, które będą najsilniej narażone na stres, dotyczy to narożników i krawędzi.

Zabieg można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy wymaga wysypkę betonu towarowego, po niwelacji. Mieszanina powinna być nasączone mokrej masy. Druga technologia powlekania wymaga usunięcia małych prętów betonowej powierzchni, których głębokość jest równa 1 cm. Otrzymany wgłębienie jest konieczne napełnianie tej samej mieszaniny jak w pierwszym przypadku, jednakże, musi być wcześniej rozcieńczona wodą. Po ostatecznym planie, co wydarzy się następnego dnia, powierzchnia będzie musiał oczyścić ślady łopatki.

Zalecenia dla betonowania stoczni

Betonowanie stoczni z rękami, zdjęcie które zostały przedstawione w artykule powinny być oparte na wyłącznego korzystania z wysokiej jakości składników. W ten sposób, jakość piasku wpływ na końcowe właściwości fizyczne i mechaniczne betonu. Zaleca się stosować krupnofraktsionny piasek, w którym kompozycja zawiera minimalną ilość zanieczyszczeń gliny. W celu zbadania jakości wypełniaczem, jest konieczne, aby umieścić je w butelkę z tworzywa sztucznego, wstępnie wypełnione czystą wodą, a następnie wszystko należy mieszać i pozostawiono na jakiś czas. Jeśli woda stała się błotnista i muł opadnie, oznacza to, że dużo mułu piasku i gliny.

Jeśli wykonano betonowanie stoczni prywatnym domu własnymi rękami, konieczne jest dalsze wzmocnienie metody budowy zheleznenija. Dlaczego na betonie, który zaczął twardnieć, należy wlać czysty cement w małej ilości, a następnie pocierać ją na powierzchni, za pomocą szpachelki lub pacy. W celu utrzymania poziomu wilgoci w betonie można zastosować powłokę o zawartości higroskopijnych soli, które są w stanie pochłaniać wilgoć z otoczenia. Ale warto pamiętać, że w niskich cenach wilgotności sole te absorbują wilgoć z betonu. Jako środek ochronny będzie działać barwienie powierzchni betonu w kolorze białym. zapobiega to nadmiernemu nagrzewaniu betonu pod wpływem światła ultrafioletowego. Z tego powodu, że pęknięcia w betonie najczęściej utworzoną na skrzyżowaniu miejsc, które zostały zalane i utwardzona w różnym czasie, układanie betonu powinno być wykonane jak najszybciej. Podczas betonowania stoczni prywatnym domu została przeprowadzona z wykorzystaniem utwardzania mieszaniny, następnie wlać wodę w tych miejscach po związaniu betonu, nie powinno być. Może to spowodować rozwarstwianie dodatkami.

drenaż dostarczanie

Jeśli jesteś właścicielem produkują betonowania stoczni prywatnym domu, tworzenie kanalizacji musi być zapewnione. W tym celu, preparat jest konieczne stosowanie niewielkiego nachylenia powierzchni i ustawione na krawędziach rowków. Pomimo faktu, że beton jest jak woda, nie należy wykluczyć obecność spływania do powierzchni nie była stale wilgotna. W celu wycięcia, niezbędne jest, aby leżała rurkę lukier betonu i spłaszcza je ciężkich przedmiotów. Po stwardnieniu betonu twardnieje, usunięto rurkę, a rynna pozostaje na swoim miejscu.

dylatacje

Jeśli wykonane betonowania stoczni z rękami, dylatacje na powierzchni zostać utworzona. Muszą się czyste i proste. Wyprodukowanie takich manipulacji jest potrzebna tylko po stwardnieniu betonu rozpoczyna się przyrost siły, co zapobiega uszkodzeniu powierzchni, poza pęknięcia mogą być utworzone dowolna. Cięcie odbywa się zwykle narzędzie do tworzenia szwów. To powinno być wykonane nie wcześniej niż jeden dzień i nie później niż 72 godzin po zakończeniu obróbki powierzchniowej wykończenie. Może on być wytwarzany i cięcia na mokro, co jest ważne dla miękkiego betonu, warunki takie występują po 4-12 godzinach po wykończeniu. Nie powinniśmy zaniedbywać zasad.