219 Shares 9620 views

Smartfon Huawei P8: opinie, opisy, dane techniczne

Firma Huawai nie jest po raz pierwszy zaskoczeniem fanów cienkich smartfonów. Przedstawiciele serii P mają niesamowity wygląd, ale słabe wypełnienie, ale nowość zmieniła go radykalnie. Wiosną 2015 roku firma wprowadziła potomstwo P8. Co zaskoczy urządzenie?


Projekt

Wyglądał bardzo atrakcyjnie. Zastosowanie aluminium i stali daje urządzenie nie tylko solidności, ale także siły. Zwróć uwagę również na przednią stronę urządzenia. Telefon otrzymał całkowicie szklaną przednią część.

Specjalne zmiany w rozmieszczeniu części zewnętrznych nie miały miejsca. Przednia strona stała się schronieniem dla głośników, wyświetlaczy, wskaźników i czujników. Przyciski sterujące znajdują się bezpośrednio na wyświetlaczu. Tylna strona miała aparat, lampę błyskową i, oczywiście, logo. Koniec z prawej strony umieścił kontrolę głośności, gniazda kart i przycisk zasilania. Z boku dna jest głośnik, mikrofon i gniazdo USB. Złącze znajdujące się pod zestawem słuchawkowym znajduje się na górnym końcu mikrofonu.

Wszystkie elementy zewnętrzne są również wykonane z metalu. Sprawa jest dobrze zmontowana, więc nie da się wykryć skrzypnięć i luk. Producent powiedział, że urządzenie jest wykonane z jednego kawałka aluminium.

Ogólnie rzecz biorąc, projekt urządzenia jest oszałamiający. Łącząc solidność i elegancję w jednym urządzeniu, producent dodał także niezwykłe kolory. Smartfon Huawei P8 można znaleźć w kolorach takich jak szampan, a także szary tytanowy.

Aparat fotograficzny

Huawei P8 Lite nabył 13 megapikseli z modułem Sony. Ponadto urządzenie otrzymało matrycę RGBW, stabilizator obrazu, autofocus i wiele przydatnych ustawień. Jakość zdjęcia jest doskonała. Aparat posiada niezbędną ostrość i nasycenie obrazu.

Istnieje również nagranie wideo w urządzeniu. Telefon nagrywa filmy HD z 30 klatek na sekundę. W związku z tym nie ma wątpliwości co do jakości nagrania.

Wyposażony w aparat fotograficzny Huawei P8 Lite i 8-megapikselowy aparat przedni. Ten frontal będzie wybawieniem dla miłośników autoportretów. Kamera z przodu posiada wiele ustawień i różnych trybów fotografowania.

Wyświetlacz

Nie zawodzi, a ekran zainstalowany w Huawei P8. Przegląd będzie zadowolony z obecności przekątnej 5,2 cala z matrycą IPS. Smartfon otrzymał 1920 przy rozdzielczości 1080 pikseli i 424 pikseli. Ciekawą cechą była możliwość pracy z wyświetlaczem w rękawiczkach.

Liczba pikseli odpowiada jakości Full HD. Nie powodować żadnych obrażeń i zachowań urządzenia w słońcu. Jasność jest wystarczająca, a wyświetlacz jest prawie niewidomy. Z przyjemnością zauważa kąt widzenia Huawei P8. Nieprzestrzeganie zniekształceń obrazu. Wystarczy jedno spojrzenie, aby ocenić najlepsze strony ekranu.

Sprzęt

Urządzenie wyposażone jest w nowy procesor HiSilicon Kirin 930, który ma dwa bloki czterech rdzeni z częstotliwością 2,0 GHz i 1,5 GHz. Należy zauważyć, że procesor jest 64-bitowy. RAM wynosi do 3 gigabajtów. Rola akceleratora grafiki w urządzeniu wykonuje Mali-T628.

Ogólnie "napełnianie" okazało się doskonałe. Jest zauważalne, że producent zdecydował się nie oszczędzać na sprzęcie i zainstalować wszystko co w swojej flagowej wersji.

Sytuacja z naszą własną pamięcią nie jest też zła. Urządzenie ma 16 gigabajtów, ale dostępne jest więcej niż 10 GB. Rozszerzenie z napędem flash jest możliwe do 128 GB, ale jest tutaj wadę. Aby zainstalować kartę pamięci, właściciel będzie musiał zrezygnować z jednej karty SIM.

Smartphone okazał się mocny. Część sprzętu poradzi sobie z wszystkimi programami i nowoczesnymi grami. Jedyne co jest, telefon nagrzewa się trochę przy dużym obciążeniu.

System

Ten smartfon jest na Androidzie 5.0 i wkrótce będzie mógł przejść do wersji 6.0. Użytkownik będzie mógł łatwo zainstalować nową wersję za pośrednictwem FOTA lub niestandardowego oprogramowania.

Powyżej systemu jest interfejs firmy EMUI 3.1. Skorupa jest doskonale zoptymalizowana i działa poprawnie. Niestety, nie ma oddzielnego folderu dla aplikacji, a programy znajdują się bezpośrednio na pulpicie.

Autonomia

Istnieją również małe braki. Urządzenie ma, oczywiście, niewielką pojemność baterii, łącznie 2680 mAh. Dla klasy średniej to wystarczy, ale dla zaawansowanych flagowych nie wystarczy.

Średnie zużycie baterii trwa 8 godzin, ale aktywna praca skróci czas pracy do czterech godzin. Jest to bardzo dobry wskaźnik, zwłaszcza dla flagowego. Gorsza pozycja i akumulator nieładowany. Jedyną opcją jest uważne wykorzystanie ładowania i oszczędności na jasności wyświetlacza.

Zawartość opakowania

Razem z urządzeniem znajduje się zestaw elementów znających nowoczesny okręt flagowy. W pudełku urządzenia jest zestaw słuchawkowy, adapter, kabel USB, instrukcja, a także klips na karty SIM.

Cena:

Kilka ochłodzić wartość bezpiecznika Huawei P8. Cena waha się od około 18-30 tysięcy rubli. Oczywiście, koszt jest znacznie niższy niż konkurentów, w rzeczywistości to urządzenie jest atrakcyjne.

Pozytywne opinie

Niewiarygodna liczba zalet sprawia, że Huawei P8 jest atrakcyjny. Komentarze właścicieli oznaczają bogaty i jasny wyświetlacz. Wysoka rozdzielczość prawie zapisała wyświetlacz z piksela.

Miłym detalem była niezawodność smartfona. Użytkownicy zauważają doskonały montaż i brak zewnętrznych piszczeli. Choć nie jest to zaskakujące takie szczegółowe opracowanie projektu.

Nie pozostawiaj obojętności i części sprzętu Huawei P8. Opinie wyróżniają wydajność i szybkość urządzenia.

Miłą cechą była dobrze zoptymalizowana powłoka. Bardzo często urządzenie zawiesza się z powodu własnego interfejsu, ale w P8 nie jest to żaden problem.

Miłośnicy fotografii lubili aparat fotograficzny. Wiele dodatkowych funkcji i szczegółowych ustawień przyczynia się do wysokiej jakości zdjęć.

Równie ważna jakość jest dość niska dla wartości flagowej. Cena jest ponad demokratyczna i może skłaniać wielu użytkowników do Huawei.

Negatywne informacje zwrotne

Nieprzyjemnym momencie był akumulator Huawei P8. Opinie raportują zależność od wylotu. Niektórzy właściciele zauważyli, że urządzenie nie akceptuje opłat za samochody.

W Huawei P8 jest mniejsze uszkodzenie. Opinie właścicieli są zaskoczeni ze względu na konieczność poświęcenia karty sim ze względu na dysk flash. Podobny problem można rozwiązać tylko przez wybranie wersji 64 GB urządzenia.

Wynik

Możemy powiedzieć, że Huawei znalazł idealną równowagę funkcjonalności, wzornictwa i wartości. W nowości jest wszystko co jest konieczne nawet dla najbardziej doświadczonych użytkowników. Niewątpliwie P8 znajdzie wielu fanów.