535 Shares 6921 views

Alergie mogą mieć temperaturę?

Alergia, często nazywany plaga XXI wieku – zmodyfikowany reaktywność, spowodowane przez obce substancje. Wyrażone stany chorobowe: obrzęki, nieżyt nosa, astma, itp …

W ostatnich latach ta choroba ma wiodącą pozycję na całym świecie. Według statystyk, jedna trzecia ludności świata , w różnym stopniu cierpi z jednego lub innego z jego objawów.

Jest mnóstwo spekulacji na temat tego, co prowokuje atak nieznaną wcześniej ludzkości, ale nie jest jasne określenie źródła choroby. Ponadto, lekarze nie mają jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy alergie ma gorączkę?

Wielu lekarzy uważa, że choroba objawia się tylko zewnętrzne objawy: wyciek z nosa, świąd, wysypka, kaszel, łzawienie lub przekrwione oczy. Jednakże, na przykład, ostrą reakcją nietypowy może przejawiać się tylko hipertermii bez typowych objawów. Do działania w takich przypadkach konieczne jest natychmiastowe.

Alergia może być temperatura, w której czynnikiem zwrócić uwagę

W gorączce ataki sienny i astma oskrzelowa temperaturze zwykle kłamie. W przeciwnym razie, w organizmie, najprawdopodobniej po drodze jest procesem zapalnym. Dziecko jako konieczne jak najszybciej pokazać lekarzowi.

nietolerancja leku. Alergie mogą mieć temperaturę?

Reakcję dowolnego leku podjęte towarzyszą objawy zatrucia, takie jak swędzenie skóry i błon śluzowych, wysypki na skórze, temperatura może gwałtownie wzrosnąć. Najczęstsze środki uznane za nietolerancyjne rodziny penicyliny, barbiturany, sulfonamidy, insuliny, leków przeciwdrgawkowych, znieczulających, aspiryna.

Do ciągłej niskiej jakości temperaturze (37,1-37,5), u dzieci starszych niż dwa lata, które towarzyszą reakcje alergiczne, wzrost węzłów chłonnych, należy zasięgnąć porady zakaźnych chorób lub TB specjalisty.

Antygeny gospodarstwa domowego. Alergia może być temperatura w tym przypadku?

Ukąszenia owadów, pszczoły lub osy często powoduje wzrost temperatury. Zazwyczaj rozwija gwałtowną reakcję organizmu, a ponadto do hipertermii, to jest pęcznienie i pieczenie w miejscu ukąszenia oddechowych obrzęk, spada ciśnienie krwi. Najgroźniejszym objawem – obrzęk naczynioruchowy.

Zdarza się, że reakcja spowodowała antygenami domowych towarzyszy mu łzawienie i niską temperaturą. Jeżeli po wykonaniu środki przeciwhistaminowe normalnej temperatury – reakcja jest nietypowa. W przeciwnym razie, należy skonsultować się z pediatrą.

Może to być temperatura w alergii pokarmowej?

Częstym zjawiskiem naszych czasów jest nazywany odpowiedzią na antygeny pokarmowe. Proces ostre towarzyszy tkliwość brzucha, kolki ból jelit, wymiotów, biegunki i występuje wysokie (39-40 ° C). Co robić? Natychmiast wezwać karetkę.

Czy alergii temperatury twoje dziecko?

Jeśli odpowiedź musi być obowiązkowe badanie kliniczne i wyjaśnienie powodów. W przypadku ostrego procesu recepcji rzadko leki przeciwhistaminowe są skuteczne. Co do zasady, alergolodzy mianowany kompleksową terapię mającą na celu wyeliminowanie zatrucia i objawowych manifestacji.