196 Shares 2876 views

Fern Athyrium żeński: sadzenie i pielęgnacja

Hodowcy, którzy chcą ozdobić swój ogród z niezwykłych roślin, należy przynajmniej raz myślał uzyskać paproci. Ta wspaniała roślina, jest najbardziej kocha zaciemnione i wilgotnych miejscach, może być prawdziwy klejnot ogrodzie kwiatowym, korzystne jest, aby wyruszył najbardziej nieatrakcyjne plamy. Na pewno nie spotkałem go, spacery w lesie. Proste a zarazem niczym gałęzie Lacy mimowolnie przyciągnąć uwagę. Wystarczy pamiętać, obrazy czasów prehistorycznych, kiedy klimat był wilgotny i ciepły, i paprocie i skrzypy zdominowały planetę. Dziś klimat pozwoliło przetrwać tylko większość z nich są kruszone, ale nadal piękne.

zamiast wpisu

Zdolność do tolerowania półcień przyciągnęła uwagę artystów, projektantów i ogrodników. W tym przypadku, paprocie na świecie istnieje około 200 gatunków, a tylko dziesięć z nich nadają się do uprawy w ogrodach i parkach. Liczba ta obejmuje Lady-Paproć, najbardziej niesamowite gatunki flory. A co z botaniki rośliny nam mówi? Ta skromność należą do dryopteridaceae rodziny. Dlaczego jest to jesteśmy zainteresowani jest Athyrium samica?

funkcje rodzaj

Ten rodzaj stosunkowo niedawno osiedlili się w centralnej Rosji. Athyrium kobiet sprężyny znajduje się nad powierzchnią gleby. Te zielone pędy są nazywane vayyami. Delikatny, zakrzywione, z czasem przekształcić się w bardzo pięknych liści, cienkich i delikatnych. Lady-paproć rośnie do wysokości około 1 metra. preferuje gleby ogród lub las. On toleruje półcień. Jest to bylina, która jest w jednym miejscu może rosnąć przez dziesiątki lat z rzędu.

Pochodzenie nazwy

Paproci Athyrium kobiety nadal nosi starożytny, Roman nazwę. To ma znaczenie rytualne i jednocześnie wskazuje porównanie, bo w lesie i okazało mężczyzna paproci. W ten różni się ona mniej wspaniały widok. Jego silny, wyprostowany i mniej melkoperistye liście nie wydają się tak delikatne i lacy, ale również bardzo piękne. Jednak należą one do różnych rodzajów i nie są niczym więcej niż dalekich krewnych.

Kilka szczegółów na temat rodzaju

Do tej pory, lady-paproć (fot pełni potwierdza to) to jedna z najpiękniejszych roślin leśnych. Posiada pełzające kłącza, pokryte łuskami. Korzenie są bardzo charakterystyczne dla członków rodziny. Grube i ciemny gęsty.

Liście – to co odróżnia żeńskie paprocie od wszystkich innych. Wysoka, koronkowy i nieważkości, są jak zielony pająk, miłe dla oka. Sterylne pozostawia prawie nie różni się od płodne, ale od momentu roślin dojrzewających są przetrwalniki formowania. Wiele istnieją przesądy o rozkwitu tego wspaniałego zakładu. Jednak Spieszę rozczarować. To nie kwitną. Ale liście są bardzo eleganckie i dekoracyjne, za to pożądane hodowców roślin. I wykonują różne funkcje.

cykl życia

W pełni rozwinięte liście żyć przez jeden sezon. Jednak obaj pełnią funkcję autonomicznego i zapewnić hodowli. I przy pierwszych przymrozków pozostawia umrzeć. Jednak to nie jest koniec cyklu życia tego wspaniałego zakładu, jak dama paproci. Paproć, zdjęcia, które zostaną podane w artykule opublikowanym w sierpniu-wrześniu rozprasza dojrzałych pory której rośnie jesienią tego samego gametoficie. Jest haploidalne, wielokomórkowe faza cyklu rozwoju rośliny.

Gametofit postępuje od zarodników i wytwarza komórek rozrodczych. Na zewnątrz, on w kształcie serca, a nie wyglądać przyszłość zakładu. Jednak ten mały pnącze jest w stanie przetrwać każdą sytuację i przekształcić się w pięknej wiosennej paproci. To mnoży więc pani paproci. Pyłki i słupek są zamknięte w dyskusji, że dojrzewa i ulega przemianie do zarodka nowej rośliny. Który z kolei przekazuje stratyfikację zimowy i odpuszczanie, dorasta do nowego sezonu ciepłego i staje się bujny krzew.

gatunek

Co może być pani paproci? Opis byłby niepełny, jeśli nie powiedzieć, że charakter tej rośliny jest bardzo zmienna. Formularze mogą różnić się kształtem, wielkością i gęstością liści. Niedawno można było liczyć około dwudziestu odmian. Następnie materiał ten służył jako podstawa do hybrydyzacji. Jeżeli dzisiaj liczyć hybrydy tym mieszańców i odmian żeńskich paproci, który występuje w przyrodzie czy kultury, można uzyskać około 300 gatunków. Dzisiaj nie będziemy rozmawiać o wszystkim, ale postaramy się wymienić najbardziej popularne, piękne i łatwe do czyszczenia.

Lady-paproci "Lady Ying ed"

Jest to jeden z najwyższych przedstawicieli klasy. Kłącza jego gruby, czarny, i razem mają prosty, rosnąco lub pełzanie, błon z nimi. Wykonują różne funkcje. Z jednej strony – aby pozostać w ziemi. Druga funkcja – jest gromadzenie wilgoci i składników odżywczych z powierzchni kamieni, ziemi i kory drzewa. Dlatego paprocie mogą przetrwać w niemal każdym środowisku.

Ale wracając do naszego zakładu. Liście zebrane w wiązki, to dwa razy i trzykrotnie pierzaste, podzielone z piór. Stwarza to bardzo atrakcyjny wizerunek, łagodny i powietrza. Odmiana ta należy do lasu, więc rośliny preferują lekki podatny grunt. Ideałem wola las humus, zmieszane z ziemią. Bagniste miejsca unika, choć lubi półcień światło i normalnej wilgotności gleby. To sprawia, że jest surowy i niziny, więc jeśli jesteś w okolicy, nie ma miejsca, które od dawna są puste z tego powodu, wziąć je paprocie.

Ale suche miejsce szkodliwe dla niego. W tym przypadku, będziesz szybko zobaczyć jak roślina straci dekoracyjny. Pobureyut liście zaczynają spadać, wzrost będzie powolny. Najczęściej pików w połowie lata. Pomnożyć krzewów jest skorzystanie z podziału, a także jak rozwijać z zarodnikami wystarczająco długo i ciężko w puli. Posadzone tej odmiany w zacienionych miejscach, gdzie można zatrzymać się na sadzenie niektórych krzewów lub czynią warstwowych nasypu i na każdym kroku sadzić krzaki. Ale pod okapem paproci można sadzić przebiśniegi Scilla Difolia i innych leśnych kwiatów.

Wspaniały mały paproci

Athyrium Kobiet „Victoria” – to kolejny wielki przedstawicielem swojej klasy. Maksymalna wysokość – 100 cm, dzięki czemu może być użyty do rysowania blisko, mały mały zakątki ogrodu. Liście są duże, miękkie, jasnozielone. I łodygi tego gatunku są żółtawe lub czerwonawe. Płyta arkusz dwukrotnie lub trzykrotnie pinnately-płatkowy. Wailly nezimuyuschie, ale korzenie spokoju ucierpi zimny okres i początek następnego lata wyda nowe liście.

Jest to najbardziej bezpretensjonalny paprocie dla zacienionych ogrodach i zazwyczaj wilgotną glebę. Na piaszczystych terenach nie będzie rosnąć. „Victoria” – rodzaj krótkiego, z dość wąskich liściach. Wąskich pióra są skierowane na przemian w górę i w dół, przy czym prawidłowe łańcuch utworzone na obu stronach osi liścia. Jest to doskonały wybór dla zacienionych klomby, które mogą być uzupełniane z gospodarzami i zbóż.

lądowanie

Mówmy więcej o tym, co ziemia jest potrzebne do lady-paproci. Pierwszą rzeczą, aby uzyskać części krzewu. Jeśli istnieje obszar leśny, można znaleźć dojrzałą roślinę i partycja na kilka części, siedzieć w ogrodzie. Czy można kupić sadzonki w sklepie ogrodniczym. Teraz musimy przygotować otwór sadzenia. Aby to zrobić, wykopane z ziemi i uczynić go najlepiej humus (blachy) i jesionu. Jeżeli gleba jest ciężka, można dodać trochę piasku rzecznego. Mieszaninę dokładnie miesza.

Głębokość i średnica studni lądowania zależy od wielkości sadzonki. Po posadzeniu muszą bogate wody dla roślin i gleby zamulchirovat. W pierwszym roku roślina koniecznie pojone i wyeliminowana, poluzować gleby. Ale w drugim roku życia praktycznie eliminuje konieczność podlewania tylko w przypadku poważnej suszy należy traktować roślinie prysznic. Chwasty w cieniu, a nawet wspaniały liści paproci praktycznie nie wzrasta. Jednakże, hodowca musi wiedzieć, że w tylnej części liści dojrzewać debaty, a tam jest self-seeding. Więc nie mylić miękkiej liści loki Athyrium chwastami. Mogą one usiąść na drugim kącie ogrodu, lub zdać się na wdrażaniu do sklepu zoologicznego.

pielęgnacja roślin

To jest minimalna, w rzeczywistości, w drugim roku po posadzeniu, nie trzeba robić prawie nic. Paprocie nie potrzebują nawożenia, ogród i gleby leśnej w pełni zaspokoić ich potrzeby. Pomimo pozornej delikatności, to roślina jest bardzo dobrze tolerowany nawet przez najostrzejszych mrozów. W tym celu, pożółkłe liście przed zimą cięcia i ściółka gleby około 15cm. Ale jeśli powierzchnia jest bardzo silne mrozy, zaleca się, aby dodać warstwę liści.

Sadzenie na plantatora strona paproci odbiera znaczną premię. Nie musiał walczyć z chorobami i szkodnikami, jak tej rośliny po prostu nie. Daje to znaczną przewagę nad innymi roślinami, na które wymaga stałej opieki.

praktyczne zastosowanie

Do tej pory, paproć ma tylko jedną wartość praktyczną – projekt krajobrazowy. Ale to jest prawie nie ma sobie równych. Spróbuj znaleźć inne rośliny, które nie muszą się słońcem i podlewanie, pielenie i regularne leczenie przeciw szkodnikom. Ponadto, będzie rosnąć w jednym miejscu przez wiele lat, co oznacza, że kąciki ogrodzie może pozostać nietknięty przez długi czas, co roku, rozkoszując Cię swoim wyglądem.

Istnieją dowody na to, że jest ona wykorzystywana jako roślina lecznicza. Jednak oficjalnie Athyrium nie sposób uznać. Do najczęściej stosowanych kłącza, z których wywar wykazuje aktywność przeciw robakom. Jest on stosowany w leczeniu zaburzeń żołądkowych i alkohol nalewki krwawień z macicy. wyciąg wodny z liści jest stosowany jako środek wykrztuśny.

Nie polecam korzystania z Athyrium do celów leczniczych, ale jako główny dekoracji i podkreślają ogrodzie to pasuje idealnie. A jeśli masz ogród cieniowania, roślina ta będzie idealnym rozwiązaniem dla wystroju.