862 Shares 4932 views

Inna Gulaya – nie wybuchła gwiazda

To niesamowite, jak różni się życie dodawane są czasami naprawdę utalentowanych ludzi! Jeden postrzega ogromny sukces i sławę światową, inne życie roślin w martwym punkcie, a nie radzą sobie z niepowodzeniami, są wygaszone i nie osiągając swoje szczyty. Inna Gulaya – największa aktorka, stała się przykładem właśnie takiego smutnego życia i twórcze historie.


Dzieciństwo i młodość

Urodziła się na krótko przed rozpoczęciem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, 9 maja 1940 roku, w mieście Charkowie. Następnie aktorka wspólne wspomnienia z dzieciństwa, mówiąc, że pamięta, jak trudno było odbudować kraj po wojnie. Gulaya Inna losifovna jak wszyscy rówieśnicy, ukończył zwykłej szkoły i postanowił zapisać się w szkole teatralnej w Teatrze Centralnym Dziecka.

W tych dniach, aby przejść do szkoły teatralnej, trzeba było najpierw zdobyć doświadczenie zawodowe, ale am Inn podczas pracy w fabryce w 1960 roku miałem szczęście grać w swoim debiutanckim filmie „Chmury nad Bor”. Następnie został on zauważony przez znanego pisarza i reżysera Wasilij Ordynsky i zaprosił do odgrywać rolę Oli Ryzhkova w tym dramatycznym zdjęciu. Inna Gulaya przypomnieć, że wszyscy towarzysze w sklepie przez długi czas byli zaskoczeni i nie wierzą, że film został nakręcony go. Jednakże takie przesłuchanie nie przestał aż Inna 1962 nie opuszczają zakład i wszedł do Shchukin Drama School.

Początek poważnej pracy

Ale jest prosty pracy, Inna Gulaya zdołał wycofać się w dwóch filmach, z których jeden – komedii romantycznej „Noisy Day” Grigoriya Natansona i Anatolij Efros. Drugi dotarł do czasu dobrze znanym. Było to zdjęcie z 1961 roku „kiedy drzewa były duże” w reżyserii Leo Kulidzhanov. Aktorka tak przyzwyczaiłem się do obrazu dziewczynki kraju Natasza elity kina radzieckiego, oglądanie filmu, zadzwoniłem Innu prawdziwy unikat i zaczął prorokować wielką przyszłość.

Przez Ina znaczące role w karierze mogą również zawierać obraz Szura, żony Hašek, w samym czechosłowacko-radzieckiego filmu „Droga” i roli Shurochki Soldatovoy w taśmie Sofi Milkinoy i Mihaila Shveytsera zwany „czas do przodu!”.

I spotkanie z Gennady życia Shpalikov

Po pewnym czasie, po pierwszym wielkim sukcesem aktorki Inna Gulaya zapoznał się ze słynnym poetą, pisarzem ( „Mam dwadzieścia”, „Chodząc po Moskwie”) i początkujący reżyser filmowy Gennady Shpalikov. Pomiędzy nimi istnieją silne uczucia do siebie, i decydują się wziąć ślub. Namiętnie zakochany Ina uważa geniusz swego wybranego, nie zwracając uwagi na fakt, że Gennady nie żeni się po raz pierwszy, a pogłoski o jego uzależnienia od alkoholu.

Pod koniec 1962 roku para żeni, a 19 marca 1963, światło wydaje swoją córkę Darię. Jednak w nowy etap kariery Shpalikov było śmiertelne dla przypadku małżonków życia. Fakt, że spotkanie z przywódcami Unii Radzieckich figur kinowych, które odbyło się na Kremlu, Giennadij miał nieostrożność wypowiadać się ostro przeciwko polityków i ich pracy. Po incydencie Shpalikov i jego żona nie mogła już liczyć na pomyślnej kontynuacji swojej kariery.

Jedyny i ostatni dyrektor praca Giennadij był film „długie i szczęśliwe życie”, w którym główną rolę odegrał żoną Inna Gulaya. dni powszednie rodzinne małżonkowie były ciężkie, pełne trudów i kłopotów. Innu jeszcze zaproszony do gry części bitowych, ale Gennady kariera wydawała się skazana, stał się przygnębiony i zaczął dużo pić. W listopadzie 1974 roku został zawieszony na piśmie swojej daczy w Peredelkino.

Zakończenie kariery i życia

Ta tragedia spowodowała aktorka głęboką duchową ranę. Znajomi powiedział wtedy, że wspaniałe światło w głębi jej oczu zniknął, a według większości Inna, ona nadal żyje tylko przez wzgląd na swoją córkę. Od 1975 roku aktorka wzięła udział w filmowaniu w sumie czterech obrazów, które obejmowały „Ucieczka produkcji pana McKinley” z”Mosfilm«i melodramatu»Kreytserovskaya Sonata" 1987 release. Była ostatnią z jej pracy w filmie.

Maj 27, 1990 Gulaya Inna losifovna zmarł 51 lat. Zmarł z przedawkowania środków nasennych. Zgodnie z najczęstszych wersji, przyczyną śmierci było samobójstwo.

Tylko świetną aktorką

Podczas swojego krótkiego życia Inna Gulaya, biografia pełna jest tragedią, ale pokazał głęboki, wszechstronny i utalentowany aktorka była. W swoich pracach wykazał zdolność do ostatniej komórki, aby przyzwyczaić się do roli, z całego serca swego połączenia z obrazem.

Jurij Nikulin, partner Inna Gulaya film „kiedy drzewa były wysokie”, mówił o niej jako o osobie sprawia, że na innych wrażenie. To oddaje publiczność ze swoją szczerością i „ogromny, czysty, przenikliwy oczami duszy”. Można się tylko domyślać, jakie bezprecedensowy wkład w rozwój kina mogłoby uczynić go i nie wybuchła gwiazda, gdyby jej losy potoczyły się inaczej.