681 Shares 6902 views

Ural Railway Szkoła Techniczna w Jekaterynburgu

Ural Railway Szkoła Techniczna (Jekaterynburg) jest jednym z najbardziej prestiżowych instytucji wyspecjalizowanych w kraju, którego ścianki są przygotowania praktyków (bez nich niemożliwe jest skuteczne funkcjonowanie transportu kolejowego). Nie uczy się zawodów kierowcy, asystent kierowcy na stacji operatora technik toczenia, monter technika dyrygent, kasjera towarową i t. D.


informacje historyczne

Kolejowa Szkoła Techniczna w Jekaterynburgu jest następcą szkolenia fabrycznych szkole, zorganizowanej w 1930 roku, po zakończeniu budowy strategicznie ważnej stacji „Swierdłowsku sortowania”. Po wojnie, szkoły zawodowe szkolenia został zreformowany w fabryce № 15 (Szkoła szkolenia fabryczne).

W 1963 FZO otrzymała wyższy status szkoły zawodowej miejskiej (numer GPTU 61). Znacznej poprawie jakości kształcenia, zwiększenie ilości szkoleń: szkolenia z okresu 6-10 miesięcy wzrosła do 1,5-2 lat. W 1978 roku placówka została zmieniona pod numerem Szkoły Zawodowej 61 – bo pierwsze równiarki ósmy stało się możliwe, aby otrzymać nie tylko techniczne, ale również kompletne wykształcenie średnie. W tym samym roku nowa obudowa posiada przestronną kolejową szkołę techniczną w Jekaterynburgu. ulica Bilimbaevskaya stał się miejscem budowy budynku z ręki i warsztatów elektrycznych, szlifowanie i wydziałów mechanicznych.

1991 był punkt wyjścia nowego etapu instytucji edukacyjnej. Szkoła zawodowa była Liceum. Aw 2005 – Szkoła Techniczna.

obudowa

Kolejowa Szkoła Techniczna w Jekaterynburgu składa się z 4 budynków:

 • główny budynek akademicki (5 pięter);
 • Warsztaty (3 poziomy);
 • Obudowa urządzenia (3 poziomy);
 • akademik (5 pięter).

Wszystkie budynki zostały zbudowane w 1978 żelbetonu (z wyjątkiem akademików) i są typowe. W głównym budynku znajdują się biura administracyjne i edukacyjne. są sale lekcyjne, warsztaty, laboratoria, biura administracyjne w warsztatach budowlanych. W obudowie krajowej ma zespół, sport i zaplecze fitness i dział wyżywienie. Hostel przeznaczony jest dla 360 osób (160 pokoi), posiada również biura administracyjne.

Materiał i baza techniczna

Szkoła Transportu Kolejowego (Jekaterynburg) wyposażony jest w 25 klasach, 14 z nich są wyposażone w laborantskimi. Istnieją wyspecjalizowane pomieszczenia: mechanizacja podróży i budownictwa, elektroniki, mikroelektroniki i automatyki, grafika inżynierska, ogólny przebieg linii kolejowych, elektrotechnika, mechanika inżynierii, budowy taboru (lokomotywy, pociągi elektryczne, samochody), obsługi technicznej w / e i organizacji bezpieczeństwa ruchu Transport towarów, torów kolejowych i konstrukcji, konserwacja i naprawy torów kolejowych, organizacji i technologii budownictwa, geodezji.

Zbycie UrZhT ma 4 warsztaty (366 m 2): obróbka skrawaniem, ślusarskie, tokarskie i okablowania, wyposażone w urządzenia elektrycznego prądu. Ponadto, istnieje 7 Laboratories (540 m 2): automatyczne hamulce, aparatury elektrycznej, organizacja pociągów, zautomatyzowane systemy alarmowe, systemy kontroli ruchu, pociągi, bezpieczeństwa laboratorium.

Szkolenie ogólne obszar UrZhT od 5655 m², w tym:

 • Powierzchnia pomieszczeń – 1731 m²;
 • Pomieszczenia edukacyjne i laboratoryjne i przemysłowe – 3923 metrów kwadratowych.

sprzęt treningowy

Wiele przyjść do studia w Jekaterynburgu. Kolej College posiada sprzęt niezbędny do zapewnienia wymienionych programów edukacyjnych w całości. Wszystkie pokoje wyposażone są w niezbędne meble laboratoryjne i sprzętu komputerowego. Wystarczy UrZhT ma 120 komputerów, 3 projektor, 3 tablice interaktywne są wykorzystywane w salach i laboratoriach. Dostęp do Internetu studia informatyczne, laboratorium CAM, biblioteka, metodyczne i biura administracyjne.

bezpieczeństwo

Aby zapewnić bezpieczeństwo uczelni i wieloosobowych pokojach wyposażone są w:

 • Vers-PK24 systemowe Pozharoopovescheniya.
 • Detektory (dym, ciepło, płomień, instrukcja).
 • Podświetlenie „Błyskawica 12” z napisem „exit”.
 • Spikerzy głos.

Stacje straży i akademiki uczelni są wyposażone w telefony. Budynek ma 12 kamer bezpieczeństwa z nagrywania i ciągłego oglądania. Nagranie zostanie zapisane na dysku przez 30 dni, w przyszłości planowane jest zwiększenie liczby kamer na wszystkie piętra hostelu. Na zewnątrz są cztery kamery obejmujące cały obwód budynku. Podpisał kontrakt z prywatnej służby bezpieczeństwa. Oba budynki są wyposażone w przycisk antynapadowy, ogrodzony wokół ogrodzenia.

W ciągu roku szkolnego są przeszkoleni urzędnicy, członkowie ANC ASF awaryjnego i stałego kolegium pracowników do programu 14-godzin „Obrony Cywilnej”. Uczniowie klas programowych College na bezpieczeństwo życia, rozmowy, wykłady i spotkania informacyjne na temat postępowania w sprawie vodoѐmah w sezonie kąpielowym na lodzie, jak również działania z aktami terrorystycznymi. Raz w roku, CPE na „Ogień w budynku uczelni, całkowita ewakuacja sygnału alarmu pożarowego”. Opracowanie i przeprowadzenie Dnia Dziecka.

infrastruktura

przetestowane w sporcie ćwiczenia fizyczne (339 m 2) i siłownie (24 m 2), który jest w pełni wyposażone w niezbędny sprzęt. Na terenie znajduje się ośrodek sportowy uczelni, która posiada odpowiedni sprzęt.

Kolej techniczne Jekaterynburg łyżka ma całkowitą powierzchnię 616 m 2 200 osób, bar przekąskowy, specjalnie wyposażone sale (sklep), wyposażone w niezbędny sprzęt holodo-produkcji.

Uczelnia prowadzi centrum medyczne. opieki zdrowotnej sanitariusz niesie najwyższą kategorię. Wszystkie sale lekcyjne, edukacyjne i specjalistyczne laboratoria i warsztaty zapewniają Apteczki PMP. Zgodnie z harmonogramem badań przeprowadzonych studentów i planowanych profilaktyce szczepionek.

Kadra nauczycielska

Wystarczy UrZhT pracuje 105 pracowników i 12 – pluralists zewnętrznych. Pracowników dydaktycznych z 46 osób, w tym 20 nauczycieli, czterech mistrzów szkolenia przemysłowego, Kandydata Nauk Wojskowych, PhD. Wśród pedagogicznych i technicznych decydentów:

 • z najwyższej kategorii – 20 osób (47%);
 • Pierwszy – 15 osób (35%);
 • drugi – 1 osoba (2%).

Pracownicy Ural kolejowego College nagrodzone federalnych:

 • 2 osoby – „Honorowy nauczyciel Federacji Rosyjskiej”;
 • 18 osób – "Veteran Pracy".

Ze względu na stale zmieniających się warunków kształcenia oraz poprawa lub potwierdzić kategorii kwalifikacji w okresie mezhattestatsionny nauczyciele UrZhT istnieje potrzeba rozwoju zawodowego. Jest ona organizowana przez seminaria, które odbywają się w ramach uczelni i programów edukacyjnych realizowanych przez Instytut Rozwoju Edukacji (DPO regionie Swierdłowsku) i Centrum Rozwoju Edukacji „Universum” (Czelabińsk).

dostawa

Można to zrobić w technikum kolejowego w Jekaterynburgu po 9 klasy, a po 11 (w tym przypadku okres szkolenia jest skrócony). Według danych na rok 2012, w UrZhT studentem pierwszego roku utworzono 4 grupy „sektora publicznego” (120 osób) i 5 grup za opłatą (167 osób). Łączna liczba studentów wszystkich strumieni było 892 (2012), 391 z nich – w pełnym wymiarze czasu. instytucja edukacyjna pracuje na jedną zmianę, a dni treningowe – sześć. Kwatermistrz dla pracowników pod warunkiem pięciodniowy tydzień pracy.

proces nauczania

Nauczanie UrZhT przeprowadzone w zakresie:

 • operacja techniczna toczenia taboru kolejowego.
 • Budowa torów kolejowych, drogowych i torowych urządzeń.
 • Organizacja i zarządzanie w transporcie kolejowym.
 • Automatyzacja i zdalne sterowanie transportu.

Zgodnie z licencją, kolejowy, Szkoła Techniczna w Jekaterynburgu ma prawo do nauczania w następujących programów szkolenia zawodowego:

 • trenować kierowcy;
 • asystent inżyniera;
 • majster z naprawą i utrzymaniem drogi;
 • dyrygent;
 • Rairoad;
 • Signalist;
 • osmotrschik napraw samochodów.

Podobne miejsca

Pracownicy trenować / pociągów kolejowych nie tylko Ural kolejnictwie. Jekaterynburg (Bracia byki, 36) działa również College transportu kolejowego i Ural State University Transportu Kolejowego (Kołmogorowa, 66).