389 Shares 2759 views

Wysokość sufitu w standardzie apartamentowym

Wysokość standardowej sufitu – jest to parametr, który wpływa na komfort i przyczynia się do realizacji najbardziej śmiałych pomysłów. Różne rodzaje pokoi posiada własne zasady. Wartości te są wskazane w konkretnych dokumentach, takich jak SNIP.


ergonomia mieszkania

Ta nauka rozwija optymalne sufity wysokości, pozwala czuć się najbardziej wygodne w pokoju.

Aby stworzyć komfortowe warunki, konstruktorzy muszą spełniać określone warunki ergonomiczne:

 • w celu zapewnienia odpowiedniego oświetlenia naturalnego;
 • w celu utworzenia środowiska o optymalnych poziomów wilgotności i tlenu.

Wskaźniki będą się różnić, w zależności od wielkości i przeznaczenia pomieszczeń, ale to wszystko będzie osiągnąć to standardowa wysokość sufitu w pokoju.

Wzrost w obecnej praktyce

W budownictwie indywidualnym dla można dokonywać żadnych sufity, które chcesz, ale blok standardowej wysokości sufitu jest nie mniejsza niż 2,5 m, t. Aby. Uważa się, że niższe pułapy będzie „push” na lokatorów.

Jednak średnia wysokość sufitu w mieszkaniu jest mało prawdopodobne, aby mieć więcej niż 3,2 m, ponieważ jest to nieopłacalne dla budowniczych.

normy

Obecne przepisy nie określają standardową wysokość sufitu, które na pewno trzeba go przestrzegać. Istniejący SNIP zawiera tylko minimalną wysokość progu, poniżej którego budowa jest zabronione.

Na przykład, średnia wysokość sufitów w obszarach, gdzie nie może być mniejsza niż 2,5 m, a dla biur już wartość ta wzrasta do 3 metrów. Średnia wysokość sufitu w kąpieli już będzie 3,2 m.

indywidualne

Jak wspomniano powyżej, w prywatnym domu można dokonać dowolną odległość od podłogi do sufitu, który zrobi dla ciebie, ale nadal nie uczynić je zbyt wysokie. Standardowa wysokość sufitu w domu jest taki sam rozmiar jak mieszkania. Ponadto, planowanie jest zbyt wysokie sufity, będzie wzrost kosztów energii elektrycznej i ogrzewania pomieszczeń, więc dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw, identyfikacji z postaciami.

mieszkanie Stalina

Tzw stalinki różniły się bardzo wysokie sufity, od 3 do 4 metrów. Poza wysokimi sufitami, szerokie korytarze były tak duże pokoje i okna, które w pełni spełniają wymogi ergonomii.

Są jeszcze mieszkania są duże zapotrzebowanie i są dość drogie, pomimo faktu, że mieli przestarzały komunikacji. W większości z nich nie ma windy i zsyp na śmieci.

mieszkanie Breżniewa

Wysokość sufitu w standardowym mieszkaniu nie jest zwykle więcej niż 2,7 m, ale mimo to są apartamenty z ulepszonym układem. Niestety, aby wymienić je jako możliwe tylko w porównaniu z „Hruschovka”.

„Chruszczow”

Wzrost w takich mieszkalnych zwykle mniejsza niż 2,5 m. Wydaje się, że spełnia standardy, ale w połączeniu z małych pomieszczeń i wąskich korytarzy sprawia wrażenie zamkniętej przestrzeni.

domy szkieletowe

W zależności od roku standardowej konstrukcji wysokości sufitu w domu panel może zmieniać się od 2,5 do 2,7 metra. W starszych domach sufity czasami nawet nie dotrzeć do 2,5 metrów, jego wysokość wynosi zaledwie 2,48 m.

nowy

Coraz więcej ludzi są skłonni do zakupu mieszkań w nowych budynkach. Jednym z powodów jest to, że średnia wysokość sufitów w nowych budynkach jest nie mniejsza niż 2,7 m, a tym samym daje szerokie lot do przełożenia pomysłów. Sufit luksusowe apartamenty mogą mieć więcej niż 3 metry od podłogi, ale koszt takich mieszkań jest dość wysoki.

Planujemy naprawy w mieszkaniu z niskim sufitem

Określa on naprawy globalną, trzeba wiedzieć, co standardowa wysokość sufitu w mieszkaniu. Wskaźnik ten należy odpowiednio zaplanować swoje przyszłe wnętrze. Wszakże nawet układania laminatu i co sufity, będzie znacznie zmniejszyć odległość od podłogi. Na pierwszy rzut oka, kilka centymetrów nie są ważne, ale jeśli masz niskie sufity, więc trzeba walczyć o każdy dodatkowy milimetr.

Niestety, jeśli sufit w mieszkaniu nie przekracza 2,5 m, będzie prawdopodobnie musiał porzucić sufity podwieszane, wykonane z płyty gipsowej, czyli tzw. A. sufitu może „ukraść” w wysokości ponad 10 cm. Z tego samego powodu, nie zbliżać i sufity wielopoziomowe.

Stretch sufitu

Chociaż taki strop i zamocowany w pewnej odległości, wartość ta zwykle nie przekracza kilku centymetrów, co jest szerokością sekcji. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że nowoczesne sufity podwieszane i konstrukcje warstwowe mogą być w żadnym gorszej pontonu, staje się jasne, że rozwiązaniem dla mieszkań z niskimi sufitami jest bardziej korzystne.

Wizualnie zwiększyć wysokość sufitu

Jeśli nie jesteś zadowolony ze standardowej wysokości sufitu, można przejść do trick i starają się wizualnie powiększyć rysunek. Można to zrobić na kilka sposobów podanych poniżej.

złudzenie optyczne:

 1. Połysk. Ta powierzchnia dobrze odbija światło, co oznacza, że wizualnie zwiększa pokój i dodaje jakąś głębię.
 2. Poziomach. Metodę tę należy stosować ostrożnie, tak. To. W rzeczywistości sufit będzie jeszcze niższa o kilka cm, ale efekt wizualny jest uderzające.
 3. Kolor. Przy użyciu tej techniki, malować ściany i sufit w jednym tonie, pożądane jest, aby światło.
 4. Meble. Sposób ten obejmuje wybór mebli w sygnał w całym pomieszczeniu, albo odwrotnie, z dnem i ciemne światło na górze stojaka odpowiedniego koloru do ścian i sufitu.
 5. pionowe pasy. O tym zapewne znane wszystkim. Należy dodać, że częste jasne pasma może mieć odwrotny skutek, więc skorzystać z tej figury z ostrożnością.

Gra światła:

 1. Kurtyna zawieszenie. Dokonywanie wokół gzymsu obwodowej ze zintegrowanymi światłami LED, może znacząco podnieść pułap (szkoda, że tylko wizualnie).
 2. Fałszywe okno. Metoda ta, choć jest dość oryginalny, nie staje się mniej skuteczne. Może ona być wykonana z lekkiego, symulującym działanie promieni słonecznych i lustro.
 3. Reflektory. Jeśli nie jesteś w stanie porzucić standardowe żyrandole, wybierz płaską żyrandol, który jest zamontowany bezpośrednio na suficie lub tzw talerzu. I starać się utrzymać światło ze światła skierowaną do góry.

Okna i drzwi

Wykonany z wysokiej drzwi prawie do sufitu, a „rozciągnięte” w pionowych okien, można osiągnąć wspaniały efekt, a dodatkowo poprawić wentylację.

Odwraca uwagę:

 1. Kolor gry. Stosując tę technikę, aby lekkie podłogi i sufitu ze stosunkowo ciemnego ściany. Można skupić się na jednej ze ścian, ozdobić go ładnie paneli lub fototapet.
 2. W połączeniu wykańczania. Ta technika tylko małe obszary mogą być stosowane, na przykład w kuchniach i łazienkach. W ten sposób wykończenia górnej i dolnej ściany z różnych materiałów, opcjonalnie – płytki i tapety. Zauważ, że w większych pomieszczeniach, dają efekt odwrotny.

Napraw w mieszkaniu z wysokimi sufitami

Wysoki sufit daje szansę, aby wszystko, nawet najbardziej śmiałe fantazje. Wcześniej szczęśliwi właściciele mieszkań rozliczane w antresoli pod sufitem, aw tych mieszkań, gdzie sufity są wyższe niż 4 metry, nawet do dodatkowej antresoli, która z powodzeniem umieszczony przedszkola lub biura. Jednakże, te techniki są stosowane obecnie.

Do sufitu można podnieść łóżeczko, dzięki czemu jest wygodny piękne schody. Małe dziecko odmówi takiej przytulne „własny mały świat”, że nie było Alice z filmu „Gość z przyszłości”.

Ponadto, wysokie sufity sprawiają, że możliwe do strefy pokoju, podnosząc głos, użyj dużej lampy wiszące we wnętrzu.

Wysoki sufit jest niewygodne?

Czy zawsze wysoki sufit – to jest dobre? Zobaczmy, co niedociągnięcia są ukryte za nimi:

 • tych mieszkań jest znacznie trudniejsze do ciepła, ponieważ powietrze jest stale krąży w pomieszczeniu;
 • W górnej części pomieszczenia wygląda niewygodne, ponieważ trudno jest „wypełnienie” nic, przynajmniej nie bez znacznych kosztów materiałowych;
 • w takich pomieszczeniach są zwykle słaba izolacja akustyczna, a jeśli oprócz niektórych mebli, to rozmowa będzie słychać „echa”;
 • wysoki sufit w toalecie iw łazience tworzy wrażenie, że jesteś w dołku, z których ucieczka jest dosyć trudne – dla wielu, to jest przygnębiające;
 • Utrzymanie takich mieszkań w „priglyadnom” stan wymaga wielkiej finansjery.

Jak widać, wysokość sufitu odgrywa ważną rolę, dlatego wybierając jego przyszłego mieszkania, należy zwrócić uwagę na ten wskaźnik. Oczywiście, w prywatnym domu, można podnieść pułap na własną rękę, ale będzie to kosztowne i wymaga dużo czasu i wysiłku. Apartament posiada również żyć z „co jest”. Jak pokazuje praktyka, kontroli mieszkanie, my praktycznie nie zwracają uwagi na suficie, najbardziej, że zwracamy uwagę – jest jego wygląd. I okazuje się, że jest z gruntu fałszywe. Z wysokości sufitu w mieszkaniu nie zależy tylko od możliwości rejestracji mieszkań, ale też jak się czujemy, jak wygodne to będzie w ich domu.