571 Shares 6848 views

Marginalizacja – że … Jacy ludzie są nazywane marginalny?

Marginalizacja – jest naturalnym procesem. Niektórzy postrzegają to jako negatywne. Ale tak nie jest. Ponadto marginalizacja może być pozytywna. Po tym wszystkim, jest to potężny bodziec do rozwoju człowieka. Wiele znanych osób zostało zmarginalizowane. Jeśli dana osoba jest coś bardzo chce, to prędzej czy później będzie to koniecznie dotrzeć. Dlatego jest czasami konieczne, aby móc czegoś. Ale marginalizowane są często niezauważone. Przyczyn tego jest wiele. Ale zanim są one demontowane, konieczne jest, aby zrozumieć znaczenie tego terminu.

Co jest marginalizacja?

Marginalizacja – proces, w którym dana osoba jest na przecięciu kilku grup społecznych i nie czują, że należą do żadnej z nich. Może się to zdarzyć z różnych wydarzeń:

  • Wojna lub rewolucja.
  • Z powodu problemów w społeczeństwie.
  • Ze względu na obecność choroby psychicznej.
  • Ze względu aspołecznych lub zachowań antyspołecznych.

Są to główne powody, dla których ludzie stają się na marginesie. Ale jak to dokładnie jest ten proces? Jakie są modele ludzkiego marginalizacji? Załóżmy zbadać.

Jak jest marginalizacja?

Każdy człowiek ma inny marginalizacji występuje. Jest to bardzo złożony proces, który do tej pory nie została jeszcze niewyjaśniona socjologię i psychologię społeczną. Niemniej marginalizacja może zaczynać od zera i stać się formą adaptacji społecznej. W związku z tym, to zależy od znaku procesu (dobre lub złe).

  • Marginalizacja niedostosowania.
  • Marginalizacja jako proces niedostosowania.

Jak widać, to może być zupełnie inna. Prawdopodobnie każdy człowiek zawsze czuje się marginalizowany. A różnica między naprężeniami że marginalizowanych grup są traktowane jako gangów i zwykłych alkoholików. Można jednak przytoczyć więcej pozytywnych przykładów. Na przykład, naprawdę dobry rewolucjoniści, którzy zostali wypędzeni przez społeczeństwo, ale w tym samym czasie, aby tworzyć własne grupy, które walczą o miejsce w strukturze społecznej.

minusy marginalizacja

Jest oczywiste, że marginalizacji ogromnej liczby wad. Przede wszystkim są one związane z dyskomfortu psychicznego człowieka, który został złapany między różnymi grupami społecznymi. Jest to naprawić. Co więcej, można się przyzwyczaić. Ale ten punkt do uwzględnienia jest konieczne. Ponadto, istnieją pewne wady marginalizacji:

  • Pogorszenie samooceny.
  • Spadek statusu społecznego.
  • Trudności przetrwanie.
  • Brak stabilności.

Są to wady marginalizacji. Jest to trudne dla procesu ludzkiego. W rzeczywistości, osoba musi podjąć w celu resocjalizacji, gdyby nagle znalazł się na skrzyżowaniu grup społecznych, w których nie jest on w pełni zaakceptowane jako pełnoprawnego członka. Aw innym ogólnie wydalony do niezgodności z normami społecznymi. I tak okazuje się.

plusy marginalizacja

Marginalizacja ma wiele zalet. Wiele osób znaleźli się w dość niskim statusie społecznym. Ale ponieważ wszystko pozostaje stabilna, nie starają się coś zmienić. Kiedy osoba jest marginalizowana, czuje się na tyle silne zagrożenie dla ich dobrego samopoczucia. I tak idzie do grup zmarginalizowanych. Jeśli uda im się wygrać miejsce pod słońcem, mężczyznę na koniu.

Marginalizacja może być bodźcem do rozwoju ludzkiej jaźni, bez wchodzenia do tych grup. Na nich zostaną omówione później. W tym przypadku proces wywołuje gwałtowny wzrost. Jeśli zdecyduje się zaangażować z poprzedniego życia, to może być dość silny sukces. Istnieje wiele przykładów, które potwierdzają to.

grupy marginalizowane

Co to jest marginalne grupy? Stowarzyszenie na marginesie. scharakteryzować one zjawisko marginalizacji społecznej. Im większy jest ten rodzaj grup, tym bardziej nasilone zjawisko w swojej strukturze społecznej. Zbyt dużo marginalizacja sugeruje restrukturyzacji składu społeczeństwa. Główne przyczyny marginalizacji społeczeństwa – jest to po prostu związane ze zmianami w strukturze społecznej zjawiska. Na przykład, wojny, rewolucji, bezrobocie i tak dalej.

Marginalizacja w Rosji

W Rosji, marginalizacja jest na tyle szeroki pęd. Ponieważ kraj ten jest na tyle duży, że nie może być traktowany jako pełnoprawny dużych grup społecznych. W każdym razie, istnieje podział między regionami o bardzo różnych cechach psychicznych. Jak możesz, czy nie, i Rosja – to stan syntetyczny. Rosjanką w nim jest na tyle mała. Ale wiele osób innych narodowości. Wszystko to nasila procesy wykluczenia w naszym społeczeństwie.

Innym powodem marginalizacji że intensywność nawet więcej, jest alkoholizm. To zło społeczne jest skazany przez społeczeństwo – to tak. Ale z drugiej strony, alkohol od dawna w naszej kulturze.

Czy znasz tajemnicę francuski lub Niemców, którzy piją, ale nie stają się alkoholikami? To jest coś, że nie zostały one zatwierdzone pierwszy etap alkoholizmu. Dla nas piątek pijaństwo jest uważana za całkowicie normalne. Ale eksperci twierdzą, że lek picia więcej niż raz na dwa tygodnie, będzie nieuchronnie prowadzić do alkoholizmu, a w konsekwencji marginalizacji. Ogólnie, częstość stosowania odgrywa znacznie ważniejsza niż ilość. Chociaż ten ostatni jest również ograniczona. W ogóle nie wiem, jak pić umiarkowanie. I pod normalnym alkoholu rozumiemy pierwszy etap alkoholizmu, który jest bardzo smutny.