96 Shares 8498 views

Rybie jedzenia ryb. Co i jak karmić ryby w morzu?

Nasza planeta jest zamieszkana przez niezwykłych przedstawicieli fauny, z których każdy ma swoje unikalne cechy. Wiemy dużo o nich, na przykład: koala nie pić wody, kot dobrze widzieć w ciemności, a Delfiny mają niemal ludzką inteligencję. A co wiemy na temat ryb, z wyjątkiem, że nie stosuje się do jedzenia, a tam są niejadalne, a nawet trujące?

W tym artykule będziemy mówić o niezwykłych mieszkańców pomiaru podwodnego, posiadające płetwy: o swoim życiu w głębinach i nawyków, co jeść ryby, w zależności od środowiska, w którym żyją.

Poznasz nieznany świat podwodnego królestwa, gdzie nie wszystko jest tak cicha i spokojna, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Na przykład, w wodach żyją ryby, żywiąc się rybami i małymi zwierzętami. Istnieją również rybolyuby ptaki i zwierzęta, które nie mają wstręt do jedzenia świeżo złowione przysmaków.

Do każdej własnego menu

Ze względu na charakter zachowań i nawyków żywieniowych ryb podzielone są głównie na drapieżny i spokojna. Predatory – to ryb jedzenie ryb i tylko czasami używane inną żywność. stanowią one poważne zagrożenie dla ryb-wegetarian, zwłaszcza tych o niewielkich rozmiarach.

Spokój, z kolei, są roślinożerne, benthophages i plankton. Zasadniczo, jest to ryby, które żywią się glonami.

Roślinożerny spożywać wyłącznie fitoplanktonu, innymi słowy – pływające glony. Benthophages – ryby, które żywią się alg rosnących na głębokości (zwany fitobentos) i cząsteczek organicznych. Planktophages wolą zooplanktonu i nie mają awersję do jednokomórkowych organizmów, które zamieszkują na rzekę.

Ponadto, istnieją wszystkożerne euryphages – ryby, które żywią się ryby, glony i małe bezkręgowce. Ich menu jest najbardziej zróżnicowana.

osadnicy rzeka

Patrząc na rzece, nie mamy pojęcia, ile wszystkich rodzajów istot żywych życia pod powierzchnią wody. Każdy obszar charakteryzuje się „paczkach” ryb słodkowodnych. Na przykład, w rzekach na terytorium Rosji znalazł się przedstawiciele takich jak Bersh, karp, jelec, batalion, jesiotr, pstrąg, sieja, lipień.

Również w wodach rosyjskich można znaleźć pachniał, szczupaki, karpie, leszcze, klenie. Ponadto, istnieje tak umiłowany przez karpiarzy, rybki, karpie, płocie, Rudd, lin, sum, miętus, okoń. I nie jest to pełna lista wszystkich typów.

Mięsożerne drapieżniki rzeka

Pasza dla ryb w rzece? Każdy z nich ma swoją dietę. Menu mieszkańcy rzeka zależy od wielu czynników: rodzaj dna (piasku lub skał), wodorosty, a nawet pory roku.

Zacznijmy od klasycznych drapieżników, które zawierają ryby, ryby jedzenia. To Bersh, jesiotr, pstrąg, szczupak, sum, węgorz, okoń rzeki. Rozważmy je:

 • Bersh należący do OKUNEVA rodzinnym i wygląda bardzo podobnie do okonia. Ta drapieżna ryba zjada szkolenie narybku płoci i Rudda. Nie wahaj się wziąć małe rybki i batalionów.
 • Sturgeon należy do rodziny o tej samej nazwie. Jest agresywny drapieżnik, które mogą korzystać z posiłków menu głównego i „gryźć” żaby. W dużej liczbie rzeki jesiotra występuje tylko wtedy, gdy tarło. Te wędrowne ryby drapieżniki nie jedzą tylko w świeżej wodzie, ale także słone.
 • Loach – bardzo duża przedstawicielem rodziny łososiowatych, który jest uważany za drapieżnikiem, ponieważ jest bardzo lubiący kawioru ryb, śmietana go w dużych ilościach, a tym samym zmniejszenie ich populacji do katastroficznych proporcjach. Także pstrąg żeruje na narybku łososia.
 • Pike – jedyny przedstawiciel rodziny o tej samej nazwie. Jest niezwykle agresywny, żarłocznego, drapieżnego osoba. Racja jego jedzenie obejmuje takie ryboshki jak karp i płoci. Ponadto, szczupak „cierpienie” kanibalizm: ryby te są drapieżnikami jeść mniejsze przedstawicieli swojego gatunku. Różnorodność w menu można dokonać szczupak i małe ssaki (np, mysz), stało się w wodzie. Również szczupak zdobycz może stać małe ptaki wodne i ich młodych.
 • Catfish rodziny soms na ich nawyki żywieniowe podobny do szczupaka. Żywi się małymi rybami i ptactwo wodne mogą atakować pisklęta. Duże przedstawiciele żerują na dużych ptaków, jak również w stanie porwać wodę małego psa lub cielaka. Istnieją przypadki, kiedy zaatakowały sum gołębie, które przypadkowo dziobania ziarna na brzegu morza. Ten „chciwość” do żywności ze względu na fakt, że karmi tylko w ciepłych porach roku, a zimą głodne.
 • Miętus należy do rzędu Cod. Ryby te są drapieżnikami polowania na zdobycz w nocy, a nie jeść tylko ryby, w tym nieletnich, takich jak siebie, ale także zwierzęta i rozkładających żaby.
 • Rzeka okoń jest zarówno myśliwym i ofiarą. Żywi się małymi rybami, a on sam jest jedzenie na szczupaki i sandacze.

podwodne wegetarianie

Cywile w głębi rzeki – nieszkodliwe ryby, które żywią się glonami i fitoplanktonu, detrytusu. Fitoplankton – a maleńkie organizmy roślinne, które licznie zamieszkują stawy i przeniósł przez rzekę.

Często fitoplankton nie są widoczne gołym okiem, więc ludzie nie dają mu wartość. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tych mikroskopijnych organizmów, a mimo to – Nadrzędnym wegetariańska stanowiący co karmić ryby w rzece. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do gatunków, takich jak: amur, tołpyga i linów. Dowiadujemy się o nich więcej:

 • Amor – „native” z rodziny karpiowatych. Żywi się wyłącznie na roślinnego pokarmu: błoto, różne glony i trzciny. Może również użyć zanurzony podczas powodzi roślin rzeki naziemnej.
 • Karp należy do tej samej rodziny co karpia i preferuje mikroskopijne glony i detrytusu. Karpie usta – rodzajem „urządzenia filtracyjnego”, dzięki czemu filtry zielona woda Ryba ta, jako rodzaj rzeki sanitarnych.
 • Lin – bardzo osiadłych ryby wolą mieszkać blisko dna lub w las wodorostów. Więcej niż 60% jego dieta składa się z alg.

wszystkożerne euryphages

Interesujące jest to, że prawie wszyscy właściciele płetw, czy ciche weganie lub mięsożernych zwierząt mięsożernych w okresie aktywnego wzrostu są wszystkożerne. Pasza dla ryb w rzece, które są klasyfikowane jako euryphages? Odpowiedź jest prosta: niemal wszystko co dostanie się do ust. Ta niewielka rzeka plankton, skorupiaki, mięczaki, pierwotniaki, a nawet owady! Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do młodych zwierząt. Kalorii w diecie – jest ważnym elementem, w którym ryba dorasta potrzeb.

Zjada owady, „młodzież” niekoniecznie stają się drapieżnikami, a którzy jedzą glony narybek nie zawsze rosną roślinożerny. Jednakże, istnieje kilka ryb, które zachowują „wszystkożerne” przez całe życie:

 • Elec – „native” z rodziny karpiowatych. Jem bezkręgowce żyjące na dnie, a także roślinność i owady.
 • Ruff należy do rodziny OKUNEVA. Był niezwykle chciwy i je stale. Głównym dieta z kryzą – bezkręgowce, owady i ich larwy, małe mięczaki, ikry i niektóre gatunki glonów.
 • Grayling – przedstawiciel rodziny o tej samej nazwie. Jak kryzą, żywi się zooplanktonu, owadów, jaj tarła ryb.
 • Pachniał – wszystkożerne ryby, które nie kurczą się z każdym żywności, takich jak jaja i narybek innych ryb, glony, organizmy denne.
 • Karp – to wielka rodzina euryphage karp. On nie ma żołądek, więc jego głód nigdy nie gaśnie. Ta ryba zjada mięczaki, larwy owadów, zooplankton, mieszka w dolnej błoto.
 • Leszcz jest inna od większości ryb otwarcia małe usta. Z tego powodu cech anatomicznych nie jest w stanie wchłonąć duży posiłek, więc zadowolić się detrytusu, małych owadów i robaków.
 • Asp należący do rodziny karpiowatych. Młody tej ryby żywi się owadami, zooplankton, małe skorupiaki. Dojrzewające osób decyduje się na zmianę do „drapieżnych” diety. W tym samym asp ma zęby i zarabiają na mniejsze ryby, ogłuszając go uderzyć ogonem. On nie kurczą się, a duże owady, takie jak motyle, chrząszcze, ważki.
 • Karaś – jeden przedstawiciel euryphages rybnych. Ich jedzenie jest skorupiaki, larwy owadów, mięczaków, szlam, glony, plankton denne, rzęsa.
 • Gudgeon – typowym przykładem benthophages. Żywi się zooplanktonu, małych owadów i mięczaków, jak również różnych ryb kawioru.
 • Rudd – ryba z rodziny karpiowatych. Jest to rodzaj „papierkiem lakmusowym” w celu określenia jakości wody – Rudd żyć tylko w czystych wodach. Jej menu składa się z młodych pędów różnych roślin wodnych, owadów i ich larw i jaj mięczaków, które ta ryba jest na lily pads.
 • Roach – to skromny pokarm dla ryb z rodziny karpiowatych, który zjada małe skorupiaki i pijawki, ważka larwy Bloodworms, glonów i nasiona.

Nawyków żywieniowych mieszkańców jeziora

Nie zapominaj, że oprócz rzek i jezior są bardziej, że są również domem dla wszystkich rodzajów podwodnych stworzeń: ślimaki, żaby, raki. W takich zbiornikach mieszka Ozyornaya karmę dla ryb na małe skorupiaki: jesiotr, karp, amur, lin, okoń, pstrąg tęczowy, karp, płoć, siei i IDE.

Ryb żyjących w jeziorze, ma nieco inną dietę niż rzeki. Wynika to ze specyficznego mikroklimatu wodzie. Rzeka ryb drapieżnych jak łososiowatych ich nawyki żywieniowe różnią się od jeziora przez fakt, że dieta większości z nich, 60% składa się z fitoplanktonu i glonów.

Największym i najbardziej żarłoczne feed Ozyornaya ryb na małych skorupiaków, fitoplanktonu i zooplanktonu – karp. Podobnie jak jej rzeki „brat”, nigdy nie zjada, ponieważ jest to ryba bez żołądka. Ponadto, małe skorupiaki w dużych ilościach jedzenia leszcze.

Mieszkańcy słonym morzu

Głębinowe tętni wszelkiego rodzaju przedstawicieli fauny, zwłaszcza ryb. Jak rzeki, są ciche i drapieżny. Pasza dla ryb w morzu? Ze względu na fakt, że jest on bardziej gęsto zaludnione przez różne organizmy, morskich zimno-menu jest bardziej zróżnicowane niż ich river „krewnych”.

Najczęstszym morskie „kuzyni” rzeka fin prowadzi stosunkowo spokojny tryb życia – cefal, śledzia, barweny, barweny i płoci. Dlaczego „o”? Ponieważ ryby te żywią się glonami, czasami można zjeść jak siebie samego.

Menu agresywne ryby, w przeciwieństwie do spokojnych mieszkańców głębin morskich, bardziej zróżnicowane. Pasza ryby na morskich drapieżników? Interesujące jest to, aby wiedzieć, że mały drapieżnik z płetwami może również dokonać diety większej mięsożernych ryb. Najczęstszym pola – jest makrela, łosoś, sum, flądra, halibut, makrela, łosoś, tuńczyk, dorsz i okoń.

Dieta dla pokojowego ryb morskich

 1. Mullet należy do pięcioramiennych rodzinnych. Jest to cenny pokarm dla ryb średniej wielkości, która karmi dentritom, skorupiaków i wodorostów, dlatego uznaje melioracji morze.
 2. Śledź – w „zjedzone” ze wszystkich. Jej papużki, zwierzęta morskie , a my – ludzie. Żywi się małymi skorupiakami i zooplanktonu. Większe przedstawiciele śledziowe mogą angażować się w kanibalizmu, jedzenie młody własnej naturze.
 3. Mullet jest uważana za jedną z najbardziej pyszne ryby. Ich jedzenie (zooplankton i Dentro), to kopie z osadów dennych.
 4. Ryby ze śmieszną nazwą cefal żeruje na małych organizmów dennych, używając ich anten dla fumbles spożywczych.
 5. Ram – jeden z ulubionych wędkarzy drapieżnych. Prowadzi dennych życia i zjada małe mięczaki i zooplanktonu.

Jedzenie ryb morskich drapieżników

 1. Makrela – jest to jeden z najbardziej popularnych ryb spożywanych przez człowieka. Ten drapieżnik-euryphage, który zasila zarówno plankton i mniejszy podobnie myślących.
 2. Łosoś – jest to jeden z najważniejszych przedstawicieli rybołówstwa z rodziny łososia. W niektórych krajach ta ryba jest nazywany „Rosyjski łosoś”. Jego dieta składa się z mięczaków i mniejszych ryb, skorupiaków i narybku.
 3. Catfish wolą zimną wodę, więc przebywa na dość dużej głębokości. Dzięki menu szczęki dobrze rozwinięta jest bardzo elastyczny. Sum jeść kraby, małże, jeżowce, rozgwiazdy i homary, czasami meduzy. Nie gardzi sum i ryby, które są o wiele lepsze pod względem wielkości.
 4. Flądra jest wyjątkowa ze względu na swój niezwykły wygląd. To mieszkanie pani prowadzi dennych życia i żeruje na małych ryb i skorupiaków, atakując je od jego piaszczystej schronienia.
 5. Halibut to rodzina płastugi i jest zasilany przez taki sam jak flądry. Korzystne są gromadnika i mintaja.
 6. Makrela – szybka myśliwym. Staje ryby drapieżne takie jak sardeli, barweny i cefal. Nie poddawaj się na własnych wychowanków. Z kolei ostroboki – ulubionym pokarmem dla delfinów.
 7. Salmon – najbardziej ulubionym ludzie ryby. Jest on powszechnie stosowany w kuchni w kuchniach świata. W paszy na morze łososia, śledzia, szprota, śledzia i Smelt skorupiaków.
 8. Tuńczyk należący do rodziny Scombridae i jest najcenniejszym ryb komercyjnych. Żywi się głowonogi i niektórych rodzajów małych ryb i kalmarów i krewetek.
 9. Dorsz i sandacz nie różnią się ich nawyki żywieniowe z góry „kolegów”.

Menu akwarium migranci

W akwarium istnieje tendencja moda zorganizować symulację głębokim morzu. Aby to zrobić, akwarium jest ozdobiony korali, zawilce i zacząć egzotycznych ryb z mórz i oceanów. Znajdź „Spółka” prawy ignorantem osoba jest mało prawdopodobne, aby być w stanie – bo wielu mieszkańców pseudo-sea za szybą może zniszczyć siebie zgodnie z charakterystyką żywności. Agresywne drapieżniki ryby zawsze polować na spokojnych roślinożerców – należy wziąć pod uwagę przy wyborze kolorowym „mieszkańcy” z płetwami. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, co karmione ryby w morzu. Najpopularniejsze mięsożerne Aquarium „zagranicznych gości” – dyskiem, Astronotus, piranie, ryby, pstra, Apistogramma, żółty.

Pokojowych mieszkańców morza w akwarium może żyć clown ryb, prętnik karłowaty, Skalary, neonowe, nieletnich, tetras.

Jeśli zdecydujesz się zorganizować w swoim domu w podwodnym świecie, konieczne jest, aby dowiedzieć się, co mieszkańcy są karmione akwarium w domu – w morzu lub oceanie. Drapieżniki, takie jak żółte ślimaki można zjeść i małych skorupiaków, a także nie wstręt do polowania na małe ryby. Nadążyć za nimi i innych pielęgnic i Astronotus i piranie.

Ale glony – to, co karmi ryby-clown. Podobnie jak większość innych pokojowych mieszkańców akwarium.

Rzeka myśliwych ryb

Ryby jedzenia ptaki, jest bardzo niebezpieczne dla nich, niezależnie od ich środowiska. Skrzydlate wrogów rzekę przedstawicieli – tym mewy śmieszki, szare czaple, żurawie, rybołów i bielik. Te żarłoczne ptaki mogą zniszczyć ogromną liczbę ryb. Dowiadujemy się o nich więcej:

 • Black-headed (rzeka / czarno-headed Gull) – jest wszystkożerne, jedzenie ptak nepereborchivaya mały rozmiar. Ze względu Webbed łapy mewa doskonale pływać i połowu ryb z powierzchni wody do nich nie jest trudne.
 • Szare czaple i żurawie – dość duże ptaki, które preferują tylko żywności zwierzęcego. Ryby do 80% ich diety, a pozostałe 20% – to żaby i gryzonie.
 • Osprey – A orły River. Są one wymienione jako zagrożone. Osprey – ryby, ptaki i jeść tylko to! Polują za pomocą szponiaste łapy, przechwytywanie zdobycz z wody. Osprey – najgorszy wróg mieszkańców River niezależnie od gatunku.
 • Bielika, rybołowa, jak wymienione w Czerwonej Księdze. Jest to duża ptaków drapieżnych żerowania na ryby i małych ptaków. Również w menu orła bielika obejmuje zające, wiewiórki ziemne, świstaki i inne gryzonie. Nie gardzą padliną.

Skrzydlate myśliwych morskich

Ryb, które żyją w morzu, nie są wolni od tego, co będzie pokarmem ptaków. Ich życie aktywnie ingerować pierzaste-smakoszy amatorów jak kormorany, albatrosy, petrels, mew. W północnych morzach i oceanach ryby polują pingwinami.

 1. Kormoran – to dość duży ptak, który zjada nie tylko gromadnik, sardynki i śledzie, ale także małże. Oczy tych skrzydlatych myśliwych mieć przejrzystą nictitating membranę, która jest zanurzona pod wodą, gdy jest to rodzaj okularów podwodnych. Z tego anatomicznych kormoranów dobrze widzieć zdobycz w kolumnie wodnej.
 2. Albatross – przeżył morze. W ciągu swojej 30-letniej życia jednego osobnika zużywa ogromne ilości ryb i skorupiaków, kalmary i małże. Albatrosy można nurkować do głębokości 15 metrów, i mają bardzo precyzyjną węch.
 3. Puffin wygląda podobnie do gołębicy, ale, w przeciwieństwie do tych ostatnich, ma znacznie większe i webbed stóp. Cykl życia tych ptaków jest 20-26 lat. Mają moc jest taka sama, jak albatrosy i kormorany. często Petrels również towarzyszyć statki zacumowane podedu marnotrawstwa żywności.
 4. Mewy – jedyne ptaki, które nie mają naturalnych wrogów. Ich głównym dieta – jest to przede wszystkim ryby i mięczaki, owady, małe ptaki i ich jaja, skorupiaki, padlina i odpady. Te przebiegłe prilovchilis dostać małże z nawet najbardziej wytrzymałych muszli, upuszczając je z wysokości.
 5. Penguins – ptaków w koneserów. Oni nigdy nie będą miały nieprzyjemny lub nieświeże ryby, podobnie jak mewy lub Petrels. Ich dieta powinna być bardzo świeżo, składa się z planktonu, ryb, kryla, kałamarnicy i głowonogów. Pingwiny ekstrakt spożywcze, nurkowanie na głębokość 20-70 metrów.

Kłopot z brzegu

Oprócz ptaków i wędkarzy ryb wrogów są zwierzęta. Jedzenie ryb cztery nogami fauna nie przegap okazji, aby cieszyć się ulubioną potrawę. Szczególnie dużo życia „Gourmet kochanków na rzece. Jakie zwierzęta jedzą ryby? Ten piżmak, wydra, ryjówka, piżmak. Ponadto, jest to bardzo lubiący norek i jeść w dużych ilościach.