97 Shares 4965 views

Adjika z chrzanem. Ciekawy dodatek do wielu potraw

Adjika z chrzanem doskonale zbliża się do różnych potraw z mięsa i ptaków. Służy do pierogów i pilafu. Jej smak od lekko słodkiego do ostrego sprawia, że każdy talerz jest bardziej nasycony. Ten przyprawa może być stosowany jako marynata do dań mięsnych. Oferujemy kilka przepisów kulinarnych.


Adjika przygotowuje się następująco. Trzeba wziąć jeden kilogram marchwi, cebuli, kwaśnych jabłek i papryki dzwonowej. Pomidory potrzebują 2 kilogramów. Do przepisu trzeba też wziąć szklankę cukru, 100 gramów czosnku, pół litra oleju roślinnego, pół szklanki soli morskiej (najlepiej przyprawami), 100 mililitrów octu 9% i trzech papryczek chili.

Wszystkie warzywa powinny być czyszczone i dobrze przepłukane. Jabłka są również myte. Z pomidorów, przygotuj pastę pomidorową przy użyciu mielonego mięsa lub blendera. Wlać do rondla i wrzucić do ognia. Tymczasem mielimy wszystkie inne warzywa nożem. Jabłka są zmielone, po usunięciu rdzenia.

Kiedy wrzos pomidorowy, włóż warzywa i jabłka na patelnię. Następnie napełniamy olej roślinny, sól żytni i cukier granulowany. Wszystko jest bardzo dobrze wymieszane. Przepis na przygotowanie Adjika sugeruje jego stopniowe gotowanie. Dlatego ugotuj go przez godzinę, stale mieszając. Następnie trzeba umieścić czosnek, przechodzić przez prasę, w rondlu i zalać ocet. Po 5 minutach wszystko jest gotowe. Pozostaje tylko wlać je na puszki i zamknąć pokrywkę. Kiedy Adzhika schłodzi się, można ją zdjąć w chłodniejsze miejsce. Jeśli nie wiesz, co możesz gotować z pomidorów, użyj tej receptury.

W niektórych przypadkach trochę dygresji z klasycznej receptury, dodając nowe składniki. To daje bardziej pikantny smak. Adjika z chrzanem przygotowuje się w następujący sposób. To zajmie dwa kilogramy pomidora, jeden kilogram bułgarskiego pieprzu (najlepiej czerwony), 300 g chrzanu i tyle samo czosnku i pieprzu gorzkiego, dwie trzecie szklanki octu 9%. Dodać sól do smaku.

Aby adjika chrzanem okazał się bardziej jednorodny, pomidory usunęły skórkę. W tym celu należy je przeciąć w poprzek i opuścić do wrzącej wody przez 2 minuty. Następnie dodajemy pomidory do zimnej wody. W wyniku tej procedury można łatwo usunąć skórę. Przeciąliśmy pomidory na 4 części. W paprykach dwóch gatunków usuwamy nasiona i szypułkę. Powinno się dobrze spłukać i pokroić na kawałki.

Teraz zmielaj warzywa mieszalnikiem lub za pomocą szlifierki do mięsa. Im bardziej jednorodna konsystencja, tym lepiej. Korzeń chrzanu powinien być czyszczony i tarty. Jeśli adzhika z chrzanem zostanie natychmiast zużywana, można po prostu wymieszać wszystkie przygotowane składniki, dodać czosnek, przełożyć przez prasę i podać do stołu. Do zbioru na zimę, gotuj pomidor z warzywami, dodaj chrzan, czosnek i przyprawy. Po pięciu minutach gotowania będzie gotowy. Wlewamy adzhikę do puszek i pozostawiamy do ostygnięcia. Następnie usuwamy pojemniki w miejscu o niższej temperaturze.

Należy zauważyć, że prawdziwa Adzhika, która jest w Gruzji, nie obejmuje pomidorów. Jest bardzo ostry i pikantny. Dlatego wybierz przepis według własnego uznania.