180 Shares 8849 views

Rosyjskie wojska graniczne: flaga, forma i umowa o świadczenie usług

Nie jest tajemnicą, że bezpieczeństwo obywateli – jest podstawowym zadaniem państwa, które mogą być prowadzone wyłącznie z powodzeniem dzięki sprawnej armii zawodowej. Bardzo ważne jest, aby zapewnić bezpieczeństwo i integralność granic terytorialnych, a siły zbrojne to możliwe w obliczu wojsk granicznych. Mogą one zapewnić spokojną niebo wyżej.


Należy zauważyć, że usługa na granicy – szkoła lojalności wobec ojczyzny i patriotyzmu. Wieków przeszły wielką tradycję walki żołnierza, chronić terytorium Ojczyzny.

Trochę historii

Należy podkreślić, że straż graniczna były przez długi czas, terminy ich historia sięga wstecz kilka stuleci. Nawet w czasach starożytnych, kiedy to Rosja zaatakowała koczowników, książęta byli zmuszeni budować na obrzeżach ich posiadłości i heroicznej placówka twierdzy miasta.

Wojska radzieckie państwo graniczne zostały ustalone przez specjalnym dekretem Komisarzy Ludowych z dnia 28 maja 1918 r. Podczas wojny domowej żołnierze strzegący granicy państwowej, przeszedł pod władzę Ludowego Komisariatu Spraw Wojskowych. To było w dniu 28 maja w naszym kraju obchodzi Dzień Wojsk Granicznych.

Jest to szczególnie trudne miał żołnierzy w „zielonych czapkach” w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Oni stanowczo i bohatersko wziął ciężar okupanta. Uderzające potwierdzenie w obronie twierdzy brzeskiej: około 17 000 żołnierzy zostało przyznane medale i rozkazy, a ponad 150 osób, które uzyskały tytuł Bohatera Związku Radzieckiego.

Po wojnie, wojska graniczne rozpoczął pod kontrolą szefa kontrolą KGB. W 1993 roku został ustanowiony przez Służby Granicznej Federalnej, a wiosną 2003 roku, szef jego państwa zniesione i przeniesione funkcje FSB.

Charakterystyka struktury Wojsk Granicznych

Główną siłą walki wojsk strzegących granic naszego kraju – to granica, która opiera się na zdalnym odległości od dużych skupisk ludności. Jego wielkość waha się w granicach od 30 do 50 bojowników.

Ponadto, straż graniczna ma uprawnienia do sprawowania kontroli w portach morskich, lotnisk, punktów kontrolnych, a także międzynarodowych posterunki drogowe.

Wizerunek straży granicznej w kinie Radzieckiego

W Związku Radzieckim usunięte ogromne ilości filmów na tematy wojskowe, a każdy obywatel tego okresu wiemy, co wygląda jak prawdziwy straży granicznej. To był dzielnym wojownikiem, który uważnie patrzy na szpiegów w lornetki. I, oczywiście, obok żołnierza jest zawsze wierny i oddany przyjaciel – pies. Ona teraz pomaga znaleźć narkotyków i materiałów wybuchowych na międzynarodowych punktach kontroli samochód, pomimo faktu, że straż graniczna mają w arsenale nowoczesnych i wyrafinowanych broni.

broń

Obecnie żołnierze strzegący integralności terytorialnej kraju, aby wykonywać swoje zadania mogą korzystać śmigłowce bojowe, samoloty cargo, łodzi wojskowych i okrętów.

dzisiaj służby granicznej

We współczesnych warunkach służby w wojsk granicznych – tej zaszczytnej i odpowiedzialnej misji. Dziś jest ona wykonywana około stu tysięcy oficerów i żołnierzy.

Wielu młodych ludzi dzisiaj są przyciągane do umowy o świadczenie usług. oddziały graniczne niedawno składa się tylko z najemników – to jest dość powszechną praktyką. Obecnie z powodzeniem obsługiwać około 11 regionalnych biur służby granicznej, które chronią przed atakiem około 60 kilometrów 932.8 rosyjskich granic. Każdego dnia w naszym kraju w służbie wkracza ponad 10 000 zamówień, używany 80 samolotów i śmigłowców, 100 statków granicznych.

Rosyjskie wojska graniczne odpowiedzialnie wykonywać swoją funkcję na granicach zewnętrznych, Tadżykistanu i Armenii. Wcześniejsze jednostki bojowe zostały utworzone w Służbie Granicznej Kirgistanu, Białorusi i Kazachstanu. Ponadto, należy zauważyć, że nasi żołnierze są aktywne w szeregach sił pokojowych KFOR w celu rozwiązania konfliktu w Kosowie.

Dziś w strukturze FSB zawarte organów Straży Granicznej, instytucje wcześniej zniesione FPS, jak również wszystkie struktury, budynków i infrastruktury fizycznej niezbędne do utrzymania wojsk strzegących integralności państwa.

Wymagania, które odnoszą się do straży granicznej, rekrutów

Faceci, którzy chcą wypełnić wojsk granicznych FSB, zdecydowanie powinni służyć w wojsku i być stabilny psychicznie. W 2008 roku zaostrzone wymagania dla tych, którzy chcą stać się żołnierz pilnuje granicy państwowej.

Dlatego konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że służba wojskowa w powyższym rodzaju wojsk został odwołany, a teraz zielona czapka może próbować tylko ci, którzy mają służyć w ramach umowy. Należy również wziąć pod uwagę kryterium wieku – na granicy strażnicy trwać od 18 do 38 lat. Witamy, kiedy młody człowiek został wcześniej służąc na granicy. Młodzi ludzie marzą wojsk granicznych, należy również pamiętać, że jest to godne tylko tych, którzy otrzymali szkół ponadgimnazjalnych. I, oczywiście, przyszły żołnierz straży granicznej powinien mieć doskonałe zdrowie, zarówno poczucie fizycznego i psychicznego. Równie ważny jest trening moralny żołnierza, jak specyfika usługi wymaga długiego okresu przebywania ludzi z dala od obszarów zamieszkanych, a zwłaszcza w drużynie męskiej.

Jakie cechy powinien żołnierz

Ochrona granic państwowych wymaga ponoszenia patrol graniczny. Innymi słowy, żołnierz musi płacić patrolowe na długich dystansach (20-30 kilometrów), a nie zawsze w komfortowych warunkach, na przykład w obszarach górskich. Dlatego straż graniczna powinna być tak hardy.

Jednak to nie wystarczy, aby doskonale chronić granice ojczyzny. Ważne jest, aby w każdej chwili być czujni i móc szybko skoncentrować się w chwili zagrożenia. Do walki z wrogiem, aby były skuteczne, nie przeszkodzi umiejętności z walki wręcz i zdolność do zorganizowania zasadzki.

Kto wybiera kandydatów do straży granicznej

Ci, którzy marzą o służbie w wojsk granicznych zapisze odpowiednią aplikację i rozwiązać go w dziale granicznego FSB w społeczeństwie. Z reguły na rozpatrzenie wniosku i weryfikacji wszystkich dokumentów trwa od dwóch do trzech miesięcy. Należy zauważyć, że kontrola jest przeprowadzana ostrożnie. Szczegółowa analiza wszystkich związanych z komunikacją potencjalnych straży granicznej, a jeśli nagle okazało się, że brat lub stryj przyszłego protektora miał problemy z prawem, to jest bardzo prawdopodobne, że usługa zostanie odrzucony na granicy.

strój

Ciekawym pytaniem jest, jaki rodzaj ubrań noszonych przez strażników. Należy zauważyć, że po rewolucji październikowej forma wojsk granicznych nie jest inaczej: szary płaszcz, granatowe spodnie, czapkę z niebieskim pasma i buty z ostrogami.

W latach 30. ubiegłego wieku, kiedy straż graniczna należał do struktury NKWD, zdecydowano się zrobić dla żołnierzy formie innej niż Armii Czerwonej. Teraz żołnierze zaczęli nosić czapkę z jasnym zielonej górze i czarne stringi podborodnym. Wełna pasza czapka została udostępniona dowódcy khaki i zaciągnął personelu nosić bawełnianą czapkę bez krawędzi. W tym przypadku, podobnie jak poprzednio, pozostały kask budionowka ziemista. Nie było również innowacja: radzieccy projektanci wymyślili gruntu warstwą szarym, wykonane z wełny.

W 40-tych przywódców kraju, zdecydowano, aby zminimalizować różnorodność form wojskowej odzieży, ile potrzeba, aby zmaksymalizować zoptymalizować go do warunków wojennych. jednolitego koloru ubrania wybrano dla wszystkich żołnierzy. Następnie został on wymyślony ciepłe ubrania i czapki z nausznikami.

Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej oddano ramiączka, które są w wojsk granicznych wykonano na podobieństwo pasków naramiennych w przedrewolucyjnej Rosji. Żołnierze strzegący granicy państwowej były w momencie mundurów dwurzędowych. Najwyższe kierownictwo wojsk granicznych miał prawo nosić zielone paski.

Z biegiem czasu, radzieckie mundury stał się bardziej jak europejskiej odzieży wojskowej, na przykład, zdecydowano się porzucić niebieskie spodnie i garnitur dla żołnierzy stała się monotonna. Zwyczajne ubrani w jednolite koszule z krawatem, jak zostali zobowiązani do noszenia otwartą garnitur jednorzędowy. Korpus oficerski wolno obnosić się uroczysty strój koloru seledyn. Następnie na formularzu były akcesoria: na straży granicznej mundur stał się popisywać litery „PV”.

Obecnie podstawowym atrybutem żołnierz pilnuje granic ojczyzny – jest zielony beret i czapkę z zieloną koroną.

Należy zauważyć, że nowoczesne mundury straży granicznej nie można nazwać idealnym, a prace nad jego modernizacji trwa.

flaga

Bardzo ciekawy fakt, że flaga wojsk granicznych w marynarce, zatwierdzony na szczeblu państwowym w latach 20-tych ubiegłego wieku, a także postać żołnierza, jest zielony. Innymi słowy, był to lekki zielony odcień tkaniny, w której górny lewy róg sobie mniejszą wersję marynarki w Canton flagi.

Nowoczesne oddziały graniczne flag – cztery-cross szmaragd na czerwonym tle, w środku którego jest symbolem rosyjskiej Federalnej Służby Granicznej ze srebrnych mieczy.