395 Shares 1473 views

Jaka powinna być wysokość ogrodzenia między sekcjami sąsiadujących z prawem?

Wiele osób marzy o mieszkających w ich własnym domu, aby uciec od problemów z sąsiadami, tkwiących w budynkach wysokościowych. Niemniej jednak, nawet na prywatnej posesji można spotkać nie mniej poważne trudności. Okazuje się, że nie można po prostu zabrać i postawić ogrodzenie. Wysokość ogrodzenia pomiędzy sąsiednimi częściami prawa ma pewną wartość. Ponadto, istnieje wiele innych subtelności.


przepisy dotyczące higieny

Masa subtelności charakteryzuje się takie pytanie, jak położenie i wysokość ogrodzenia pomiędzy miejscami sąsiadujących. Zgodnie z prawem, prywatny obudowa powinna być zgodna z normami sanitarnymi i życia. Zgodnie z SNIP, muszą być spełnione następujące wymagania:

  • Ogrodzenie musi znajdować się nie mniej niż 3 m od domu mieszkalnym znajduje się na sąsiedniej części;
  • jeśli chodzi o konstrukcji technicznej, w odległości co najmniej 1 metr;
  • od budynków i obudów dla zwierząt i chodzenie ogrodzenia muszą być usunięte przez 4 metrów;
  • w zależności od wysokości drzew, muszą zostać usunięte z płotu 2-4 metrów, a w przypadku krzewów, dosyć 1 metr;
  • optymalna odległość od ogrodzenia do garażu wynosi 1 metr.

Jaka powinna być wysokość?

Niestety, nie wszyscy ludzie, którzy są właścicielami domów prywatnych, są znane z dokumentów prawnych regulujących kwestie związane z ich ustanowienia. Oczywiście, możliwe jest, aby wznieść ogrodzenie wbrew zasadom, ale mógłby stać tylko wtedy, gdy sąsiad nie przedstawi żadnych roszczeń. W przeciwnym razie firma może dotrzeć nawet do prób i wydalenie.

Każdy właściciel domu powinien wiedzieć, jaka powinna być wysokość ogrodzenia między sąsiednimi sekcjami prawa. SNIP określa, że maksymalna wysokość ogrodzenia – 1,5 metra. Jednocześnie należy listewek lub siatki. Wynika to z faktu, że ogrodzenie może zaciemniać sąsiednią część dwarfing upraw ogrodniczych niej.

Należy zauważyć, że wysokość ogrodzenia między sąsiednimi sekcjami prawa mogą się znacznie różnić od regionu. Na przykład, w niektórych obszarach, dopuszczalna wysokość ogrodzenia z siatki. – nieco ponad 2 metry, a części stałej może wynosić do 75 cm Dlatego przed planowania budowy powinien skontaktować się z lokalnymi władzami w celu wyjaśnienia zasad.

żywopłoty

Wiele kontrowersyjnych problemów i konfliktów może rozwijać się wokół tej kwestii, jak wysokość ogrodzenia pomiędzy miejscami sąsiadujących. Zgodnie z prawem w kraju lub w sektorze mieszkaniowym, wysokość obudowy nie powinna przekraczać półtora metra. Jednak mieszkańcy domów prywatnych chcą czuć się na ich terytorium prywatności. W tym przypadku, doskonała wydajność może być zabezpieczenie. To może być napięty asortyment krzewów i innych roślin ozdobnych. Głównym wymogiem jest to, że takie „ogrodzenie” nie powinien kolidować z mediów. Ale jego wysokość w przepisach w tej chwili nie jest zarejestrowany.

Wyjątkiem od tej reguły

Każda reguła istnieją wyjątki, nawet jeśli chodzi o tak poważnej kwestii, jak wysokość ogrodzenia. Pomiędzy sąsiednimi odcinkami prawa nie można ustawić wysoką solidne ogrodzenie, ale w praktyce tak dużo. Wymaga to pewnego porozumienia między sąsiadami. Zatem, Strony potwierdzają, że nie mają żadnych roszczeń do dowolnej wysokości lub materiałów, które tworzą strukturę. Zgoda ta musi być zabezpieczony w formie dokumentu. Na jej podstawie można uzyskać pozwolenie na budowę ogrodzenia w ich organizacji, a także być w stanie przedstawić w sądzie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Należy jednak zrozumieć, że takie porozumienie z sąsiadami niesie pewne ryzyko. Na przykład, jeżeli pan domu ulegnie zmianie, może on złożyć skargę o budowie ogrodzenia. A nie fakt, że będzie on w stanie się zgodzić. W tym przypadku, trzeba nie tylko naprawić ogrodzenie, ale także zapłacić grzywnę za naruszenie przepisów (jeśli sprawa trafi do sądu).

przepisy bezpieczeństwa pożarowego

Warto zauważyć, że jeśli wysokość ogrodzenia pomiędzy miejscami sąsiadującymi, zgodnie z prawem, mogą być instalowane na podstawie umowy pomiędzy najemcami, to istnieją pewne zasady, które muszą być ściśle przestrzegane. Tak więc, z punktu widzenia bezpieczeństwa pożarowego ogrodzenia do przedstawienia takich roszczeń:

Materiał, z którego struktura Minimalna odległość pomiędzy budynkami (w metrach)
Oba budynki są beton lub kamień 6
Oba budynki są betonu lub kamienia, ale z drewnianych belek 8
Oba budynki drewniane 15
Jeden budynek, beton lub kamień, a drugi drewniany 10

Warto zauważyć, że przepisy te odnoszą się nie tylko do budynków mieszkalnych, ale również na wszystkich budynków znajdujących się na sąsiednich stronach. Jednocześnie, jak stawiać budynki w ich własności prywatnej, można zdecydować.

podstawowe zasady

Pewne wymagania muszą odpowiadać na położenie i wysokość ogrodzenia pomiędzy miejscami sąsiadujących. Ustawa określa następujące podstawowe zasady:

  • budowa jakichkolwiek obiektów, w tym bariery muszą spełniać nie tylko przepisy, ale także zasady konstrukcji non-profit, w której działka znajduje;
  • projekt ogrodzenia muszą być zatwierdzone przez jednostki dominującej, która może być przedstawiciel lokalnej administracji lub pracownik innej agencji rządowej;
  • zatwierdzony projekt powinien określić maksymalne parametry przyszłości ogrodzenia, a wszelkie zmiany w wielkości obiektów powinno być dokonywane wyłącznie za zgodą władz państwowych;
  • Etapy budowy ogrodzenia muszą być zgodne z przepisami urbanistycznymi (z wyjątkiem przypadku działania siły wyższej).

materiały

Najtrudniejszym punktem – jest uzgodnienie, jaka będzie pozycja i wysokość ogrodzenia pomiędzy miejscami sąsiadujących. Normy prawa, na szczęście, nie przedstawiła surowe wymagania dotyczące materiałów, z których zostanie zbudowanych struktur ochronnych. Najważniejsze jest to, że nie niosą potencjalne zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia ludzi i zwierząt.

Najbardziej ekonomicznym i najbezpieczniejszym materiałem do budowy ogrodzenia można uznać za drzewem. Stosując je można tworzyć zarówno standardowe i oryginalny design odpowiadający wymogom regulacyjnym. Jednakże drzewo wymaga regularnej i starannej konserwacji, bez którego szybko pogarsza.

Drugim najbardziej popularnym materiałem do budowy ogrodzenia jest oczkach. Charakteryzuje się efektywność, trwałość i łatwe do naprawy. Ponadto, jest to dobra baza dla roślin wspinaczka, który w bezładnej mogą tworzyć gęstą ścianę, tworzą atmosferę prywatności.

Jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów można uznać za profilowane. Jednak będzie musiała być połączona z siatki, aby zapobiec cieniowanie sąsiedniej działce. Oryginalne i wygląda luksusowe kute metalowe ogrodzenie. Ale to może być przypisane do niedociągnięć związanych z wysokimi kosztami i możliwością penetracji małych zwierząt przez szczeliny.

Jeśli chcesz, aby ukryć swoją witrynę od wścibskich oczu i jednocześnie zatuszować widok sąsiednim podwórku, idealnym rozwiązaniem byłoby ogrodzenie wykonane z poliwęglanu. Ten półprzezroczysty materiał nie będą rzucać cienie na sąsiednich łóżkach, a poczujesz prywatność i komfort.

Jeśli nie masz cele szczelnie odgrodzone od sąsiadów, można zbudować płotem, który wygląda stylowo i jest tani. Jeśli jesteś zwolennikiem innowacyjnych rozwiązań, możemy ogrodzenia, które wygląda piękny, przyjazny dla środowiska i mogą zostać zaprojektowane niezależnie od zebranych materiałów.

Rola służby katastru

W większości przypadków, o kwestiach takich jak wysokość ogrodzenia między sąsiednimi stron, a także jego lokalizacji i projektowania domów negocjować spokojnie. Jednak czasami debata zaczyna wydawać się nierozwiązywalne. To jest powód, usługi katastralnego. Jej przedstawiciel ustali wysokość i konstrukcja granicy, która odbędzie ogrodzenia. Podobnie rozwiązano i spory terytorialne. Jeśli uważasz, że sąsiad, budowa ogrodzenia, nielegalnie zajęte część stoczni, kwestia ta powinna zostać rozstrzygnięta wyłącznie przez autoryzowanych specjalistów.

Indywidualna obudowa i strefie podmiejskiej – jest jakaś różnica?

Przy podejmowaniu decyzji o tym, co powinno być wysokość ogrodzenia między sąsiednimi sekcjami prawa, wielu wierzy, że normy budowlanych wyznaczają standardy tylko dla domków letniskowych i ogrodowych spółdzielni. Kiedy przychodzi do poszczególnych mieszkań, panuje przekonanie, że w ich prywatnym terenie, można robić wszystko co chcesz, bez względu na sąsiadów. Jednakże, w celu zaspokojenia własnych potrzeb i preferencji estetycznych, nie należy zapominać o komfort osób mieszkających w pobliżu.

Fakt, że wysokość ogrodzenia i konstrukcja nie tylko wpływa na kiełkowanie roślin owocowych, ale także jakość życia. Zatem ogrodzenie jest zbyt wysoka może utworzyć cień na sąsiedniej nieruchomości i w domu, co prowadzi do zawilgocenia i innych problemów. Dlatego ustawienie płotu, zawsze zgadza się problem z innymi lokatorami. W przeciwnym razie mogą wystąpić do sądu o decyzji, którą trzeba przeprowadzić budowę.

wniosek

Jeśli masz szczęście wystarczy, aby nabyć własną działkę, to nie znaczy, że może to zrobić jak należy. Planując budowę domów, budynków użyteczności publicznej, jak również montaż ogrodzeń, musi być prowadzony przez prawo, ciach, a także interesów osób mieszkających w sąsiedztwie. Wszelkie spory, które nie mogą być przezwyciężone przez ustaleń osobowych powinny być rozwiązywane przez sąd lub przez usługę katastralnego.