325 Shares 4893 views

Zbioru jagód, gdy zebrane Owoce dzikiej róży?

W trakcie zbierania Owoce dzikiej róży? kalendarz ludowa mówi, że optymalny czas zbiorów rozpoczyna się od 1 października – dzień Arina Shipovnitsy. Jednakże data kalendarz nie zawsze jest czas najbardziej udany. Wiele zależy od obszaru geograficznego wzrostu, fazy rozwoju, dzikiej róży, pogody, klimatu i mikroklimatu nawet konkretny zakątek. Tak, aby odpowiedzieć na pytanie, kiedy do zbierania owoców dzikiej róży, trzeba zacząć od warunków danego regionu. W niektórych miejscach i szerokościach zacząć zbierać jagody gdzieś pod koniec lata.


W trakcie zbierania Owoce dzikiej róży

Największą ilość składników odżywczych zawartych w owocach podczas dojrzewania. Zbierać jagody w późnym latem i przez upadek. Jak już wspomniano, wiele zależy od warunków klimatycznych panujących w terenie. Jednakże istnieją niuanse tutaj. Należy również zwrócić uwagę na różnorodność dzikiej róży. Czas utwardzania w różnych podgatunków mogą się różnić. Później niż w momencie odbioru, tym mniej pozostaje witamin w owocach, a wzrasta ilość cukru.

oznaki dojrzewania

Kiedy trzeba zbierać Owoce dzikiej róży? Co do zasady, owoce do końca sierpnia są pomarańczowe lub jasnoczerwony. Jest to jedna z oznak, że są dojrzałe. Największą zawartość witamin będzie stałe i duże owoce z wystającymi działkami. Jeśli to drugie pasował do jagód, oznacza to, że owoc nie jest w pełni dojrzałe. Zbierz razem z owoców dzikiej róży kielichem i łodygi. Usuń je dopiero po wyschnięciu. Tak dzika róża zachowuje więcej witamin.

bezpieczeństwo ekologiczne

Gdzie i kiedy można zbierać Owoce dzikiej róży? Należy rozumieć, że tylko rośliny krzak odpowiednie do gromadzenia danych i późniejszego wykorzystania, rosnące w czystym miejscu. Najlepiej jest zbierać owoce lasu, z dala od cywilizacji przyjemności. Czasami nie wydaje się, że ważną kwestią jest, gdy do zbierania dzikiej róży, w porównaniu z pytaniem, gdzie nie powinien robić. Nie korzystają i tylko zaszkodzić jednego, jagody rosnące w pobliżu dróg, zakładów chemicznych i innych branż niebezpiecznych. Nie tak ważne, jak wyglądają. Zdrowie jest droższe. Owocem niemal każdej rośliny mają tendencję do gromadzenia się toksyn ze środowiska.

wysuszenie

Po zebraniu jagody schnących, inaczej tracą właściwości użytkowe lub pogorszeniu. Zrobić to lepiej w przewiewnym miejscu, rozłożone owoce na papierze. Dzika róża może zasushivat iw piekarniku. Owoce przechowywane są w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Przed suszeniem plon trzeba uporządkować i rzucać niepłynnych owoce. Umyć je, nie jest konieczne. Zasushivat owoce mogą być w postaci całości lub pokroić na pół. Należy zdawać sobie sprawę, że im szybciej suszone jagody, tym mniejsze straty witamin i innych składników odżywczych. Piec ogrzewa się do temperatury + 40 ° C i utrzymywano z jagód pieczenia przez około godzinę. Następnie temperaturę podnosi się do + 60 ° C i suszy więcej 8-9 godzin.

Jest też inny sposób. Pierwsze dzikiej róży przetrwać 10 minut w temperaturze + 100 ° C, a następnie obniżyć temperaturę do + 70 ° C Do wyschnięcia na jakość owoców, musimy stałą cyrkulację powietrza. Aby to zrobić w piekarniku należy włączyć konwekcji. Jeśli nie jest dostępny, można po prostu unieść lekko drzwi.