777 Shares 1738 views

najnowsza generacja NLPZ: opinie, ceny katalogowe

Wiele patologicznych zmian zachodzących w organizmie, którym towarzyszy ból. Do zwalczania takich objawów opracowane NLPZ lub niesteroidowe przeciwzapalne agenta. Są dobrze znieczula, zmniejszyć stan zapalny, zmniejszają obrzęki. Jednak wiele leki mają skutki uboczne. Ogranicza to możliwości ich wykorzystania dla niektórych pacjentów. Nowoczesna farmakologia opracowała najnowszej generacji NLPZ. Takie leki są znacznie mniej prawdopodobne, aby powodować nieprzyjemne reakcje, ale pozostają skuteczne leki przeciwbólowe.


Wpływ zasady

Co to jest spowodowane działaniem NLPZ na organizm? Działają one na cyklooksygenazy. COX ma dwie izoformy. Każdy z nich wykonuje swoje funkcje. Taki enzym (COX) powoduje reakcja chemiczna, w wyniku czego kwas arachidonowy przechodzi do prostaglandyny, tromboksany i leukotrieny.

COX-1 jest odpowiedzialny za wytwarzanie prostaglandyn. Chronią one żołądek z nieprzyjemne skutki mają wpływ na funkcjonowanie płytek krwi oraz wpływ zmiany przepływu krwi przez nerki.

COX-2 jest normalnie nie występuje i jest specyficzne zapalenie enzym syntetyzuje się cytotoksyn oraz innych mediatorów.

Takie działanie NLPZ hamowanie COX-1, wykonuje się szereg skutków ubocznych.

nowe inwestycje

Nie jest tajemnicą, że preparaty z pierwszej generacji NLPZ mieć negatywny wpływ na błonę śluzową żołądka. Dlatego naukowcy wyznaczyć sobie cel – zmniejszenie niepożądanych efektów. nowa forma uwolnienie został opracowany. W takich preparatach substancja czynna jest w specjalnej osłony. Kapsułka została wykonana z takich materiałów, które nie rozpuszczają się w kwaśnym środowisku żołądka. Zaczęli tylko zwinąć, kiedy uderzył w jelitach. Jest to możliwe, aby zmniejszyć podrażnienie błony śluzowej żołądka. Jednak mechanizm urazu nieprzyjemnych ścian przewodu pokarmowego jest nadal zachowane.

Spowodowało chemicy syntetyzowane zupełnie nowego związku. Poprzednia leki są zasadniczo różne mechanizmy działania. nowej generacji leków z grupy NLPZ, charakteryzujących się selektywnym działaniu na inhibitory COX-2, jak i hamowania wytwarzania prostaglandyn. W ten sposób można dotrzeć do wszystkich niezbędnych efektów – przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne. W tym przypadku, najnowsza generacja NLPZ, aby zminimalizować wpływ na krzepnięcie krwi, pracy płytek błony śluzowej żołądka.

Działanie przeciwzapalne ze względu na niższą przepuszczalności ścian naczyń, a także zmniejszenie wytwarzania różnych mediatorów zapalnych. W związku z tym minimalizuje ekspozycję podrażnienie receptorów bólowych nerwowych. Wpływ na niektórych ośrodkach termoregulacji w mózgu, pozwalają najnowsza generacja NLPZ jest doskonała obniżyć ogólną temperaturę.

wskazania

Powszechnie znane skutki NLPZ. Wpływ tych leków ma na celu zapobieganie lub ograniczenie procesu zapalnego. Leki te oferują znakomite działanie przeciwgorączkowe. Ich wpływ na organizm można porównać z efektem narkotycznych leków przeciwbólowych. Ponadto zapewniają one działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne. NLPZ uzyskuje szeroką skalę w warunkach klinicznych, jak iw życiu codziennym. Dziś jest to jeden z najbardziej popularnych leków medycznych.

Pozytywny wpływ zauważyć od następujących czynników:

 1. Choroby układu mięśniowo-szkieletowego. W różnych skręcenia, stłuczenia, dane stawów leki są po prostu niezastąpione. NSAID stosowane w osteochondroza artropatię zapalne, zapalenie stawów. Lek ma działanie przeciwzapalne skoliozy, przepukliny dysków.
 2. Silne bóle. Preparaty z powodzeniem stosowany w kolki żółciowej, ginekologia chorób. Eliminują bóle głowy, a nawet migrenę, nerki dyskomfortu. NLPZ są z powodzeniem stosowane przez pacjentów w okresie pooperacyjnym.
 3. Wysoka temperatura. efekt przeciwgorączkowy pozwala na stosowanie leków w dolegliwości różnorodny charakter zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Leki te są skuteczne nawet w gorączce.
 4. tworzenie skrzepliny. NLPZ są leki przeciwpłytkowe. Pozwala to na zastosowanie w niedokrwienia. Są środkiem zapobiegawczym przed atakiem serca i udaru mózgu.

klasyfikacja

Około 25 lat temu, został zaprojektowany jedynie 8 grupy NLPZ. Obecnie liczba ta wzrosła do 15. Jednak dokładna kwota nawet zwani lekarze nie są podejmowane. Pojawiające się na rynku, szybko zdobył szeroką popularność NLPZ. Przygotowania odsunięty opioidowe leki przeciwbólowe. Ponieważ, w przeciwieństwie do przeszłości, nie wywołują depresji oddechowej.

Klasyfikacja NLPZ obejmuje podział na dwie grupy:

 1. Starsze leki (pierwszej generacji). Kategoria ta obejmuje znane leki "Tsitramon", "aspiryna", "Ibuprofen", "naproksen", "", "Nurofen Voltaren", "Diklak", "", "diklofenak indometacyny", "Movimed", "fenylobutazon" ,
 2. Nowe NLPZ (drugiej generacji). W ciągu ostatnich 15-20 lat, farmakologia opracowała doskonałe produkty, takie jak "Movalis", "Nimesil", "Nise", "Celebrex" "Arcoxia".

Jednak nie jest to jedyna klasyfikacja NLPZ. Nowe leki generacji są podzielone na pochodnych nie-kwasowych i kwasów. Początkowo pod uwagę tę drugą kategorię:

 1. Salicylany. Ta grupa zawiera leki NLPZ „aspiryna”, „diflunisal”, „Lizinmonoatsetilsalitsilat”.
 2. Pirazolidynę. Przedstawiciele tej kategorii leków są „fenylobutazon”, „azapropazon”, „oksyfenbutazon”.
 3. Oksykamy. Jest to najbardziej innowacyjna nowa generacja NLPZ. Lista leków: „piroxicam” „Meloksykam”, „Lornoksykam”, „tenoksykam”. Leki nie są tanie, ale ich wpływ na organizm trwa znacznie dłużej niż w przypadku innych NLPZ.
 4. pochodne kwasu fenylooctowego. Takie grupy NLPZ zawiera środki „diklofenak”, „tolmetyna”, „indometacyna”, „Etodolac”, „sulindak,” „Atseklofenak”.
 5. Preparaty kwasu antranilowego. Głównym przedstawicielem medycyny „Mefenaminat”.
 6. Pomocą kwasu propionowego. Ta kategoria zawiera wiele pięknych NLPZ. Lista leków: "Ibuprofen" "" "ketoprofen benoksaprofen", "fenbufen", "fenoprofen", "kwas tiaprofenowy", "naproksenu", "Flurbiprofen", "pirprofen", "nabumeton".
 7. pochodne kwasu izonikotynowego. medycyna głównym „Amizon”.
 8. Leki pirazolonu. Do tej kategorii zalicza się do znanych środków, „Analgin”.

Przez niekwaśne pochodne obejmują sulfonamidy. Grupa ta obejmuje leki „Rofekoksyb” „celekoksyb”, „nimesulid”.

skutki uboczne

Nowa generacja NLPZ wymienione powyżej, różne skuteczny wpływ na organizm. Jednak nie mają one wpływu na funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Odróżnia te leki to kolejny pozytywny punkt: nowa generacja NLPZ nie mają niszczący wpływ na tkanki chrzęstnej.

Jednak nawet takie jest skuteczne środki zdolne do wywoływania wiele niepożądanych skutków. Powinni wiedzieć, zwłaszcza jeśli lek jest stosowany przez długi czas.

Główne działania niepożądane mogą obejmować:

 • zawroty głowy;
 • senność;
 • ból głowy;
 • zmęczenie;
 • kołatanie serca;
 • rosnącym ciśnieniu;
 • trochę duszność;
 • suchy kaszel;
 • zaburzeń układu pokarmowego;
 • Białko w moczu;
 • zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych;
 • wysypka skórna (punkt);
 • zatrzymanie płynów;
 • alergia.

W tym przypadku uszkodzenie błony śluzowej żołądka nie obserwuje się w zakresie przyjmowania nowych leków z grupy NLPZ. Leki nie powodują zaostrzenie choroby wrzodowej krwawienia.

Zalecenia dotyczące stosowania

Najlepsze leki przeciwzapalne kwasu fenylooctowego, salicylany, pirazolidony, oksykamów, alkanony, leki kwasu propionowego i sulfonamidy.

Na bóle stawów najskuteczniej eliminować Drugs „indometacyny”, „diklofenak”, „Ketoprofen”, „Flurbiprofen”. Jest to najlepszy NLPZ w osteochondroza. Powyższe leki inne niż „ketoprofenu” preparatu wykazują znaczące działanie przeciwzapalne. oznacza „piroxicam” należą do tej kategorii.

Skuteczne środki przeciwbólowe są „ketorolak” narkotyki „Ketoprofen”, „indometacyna” „Diklofenak”.

Lider wśród najnowszej generacji NLPZ był lek „Movalis”. To narzędzie może stosować przez dłuższy czas. leki przeciwzapalne, leki są skuteczne analogi "Movasin", "Mirloks", "Lem", "Artrozan", "Melox", "Melbek", "Mesipol" i "Amelotex".

Lek „Movalis”

Ten lek jest dostępny w postaci tabletki, czopki i odbytnicy roztwór do podawania domięśniowego. Środek dotyczy pochodne kwasowych enolovoy. Charakteryzuje doskonałe działanie przeciwbólowe leku i przeciwgorączkowy. Stwierdzono, że w procesach zapalnych praktycznie cały lek przynosi korzystny efekt.

Wskazania do stosowania leków jest choroba zwyrodnieniowa stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów.

Należy jednak pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do agentów otrzymują:

 • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku;
 • choroby wrzodowej w ostrej fazie;
 • ciężkie zaburzenie czynności nerek;
 • owrzodzenie;
 • ciężką niewydolnością wątroby;
 • ciąża, karmienie piersią;
 • ciężka niewydolność serca.

Nie należy przyjmować leku dzieciom do 12 lat.

Dorośli pacjenci, u których zdiagnozowano chorobę zwyrodnieniową stawów, codziennie zalecane przez 7,5 mg. W razie potrzeby, dawkę zwiększa się o 2 razy.

Reumatoidalne zapalenie stawów i zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa dziennej normy wynosi 15 mg.

Szczególną ostrożność powinni przyjmować leku dla pacjentów, którzy mają skłonność do powstawania efektów ubocznych. Ludzie, którzy wyrazili niewydolność nerek i którzy są na hemodializy, nie powinno zająć więcej niż 7,5 mg w ciągu dnia.

Koszt leku „Movalis” w tabletkach, 7,5 mg, № 20 jest 502 rubli.

opinia konsumentów o medycynie

Opinii wielu ludzi, którzy podlegają silnym bólem, pokazują, że lek „Movalis” – najlepszym narzędziem do długotrwałego stosowania. Jest dobrze tolerowany przez pacjentów. Ponadto, obecność jego długości w korpusie pozwala na pojedynczej dawki leku. Bardzo ważnym czynnikiem, zdaniem większości konsumentów, jest ochrona chrząstki, ponieważ lek nie ma żadnego negatywnego wpływu na nich. Jest to bardzo ważne dla pacjentów, którzy stosowali środki w osteochondroza, choroby zwyrodnieniowej stawów.

Ponadto, lek jest doskonała oszczędność z różnymi bólami – ból zęba, ból głowy. Należy zwrócić szczególną uwagę na chorych na imponującą listę skutków ubocznych. Podczas odbioru leczenia NLPZ pomimo ostrzeżenia producenta, nie skomplikowane nieprzyjemne konsekwencje.

Lek „celekoksyb”

Działanie tego narzędzia jest skierowany do łagodzenia stanu pacjenta z osteochondroza i artrozy. Lek jest całkowicie eliminuje ból, skutecznie łagodzi proces zapalny. Niekorzystny wpływ na układ pokarmowy zostały zidentyfikowane.

Wskazania do stosowania podanych w instrukcji są:

 • łuszczycowe zapalenie stawów ;
 • zapalenie kości i stawów;
 • reumatoidalne zapalenie stawów;
 • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

Preparat ten ma szereg przeciwwskazań. Ponadto, lek nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 18 lat. Szczególną ostrożność należy zachować dla ludzi, którzy mają niewydolność serca rozpoznano jako sposób na zwiększenie podatności na retencję płynów.

Koszt leku zmienia się w zależności od pakietu, w zakresie 500-800 rubli.

opinia konsumentów

Zupełnie sprzeczne opinie na temat tego leku. Niektórzy pacjenci z powodu tego instrumentu może wygrać bóle stawów. Inni pacjenci twierdzą, że lek nie pomogło. Tak więc oznacza to nie zawsze jest skuteczne.

Ponadto, nie powinniśmy brać się leku. W niektórych krajach europejskich ten lek jest zabronione, ponieważ ma wpływ kardiotoksyczności, która jest na tyle niekorzystny dla serca.

Lek „Nimesulide”

Lek ten nie tylko ma działanie przeciwzapalne i antipain. Forma ma właściwości przeciwutleniające, które hamują substancje lekowe, które niszczą włókna kolagenowe i chrząstki.

Zastosowano środek na:

 • zapalenie stawów;
 • zapalenie stawów;
 • zapalenie kości i stawów;
 • bóle mięśni;
 • bóle stawów;
 • zapalenie kaletki;
 • gorączka;
 • różne zespoły bólowe.

W tym przypadku, działanie przeciwbólowe leku zapewnia bardzo szybki. Zazwyczaj, pacjent odczuwa ulgę w ciągu 20 minut po spożyciu. Dlatego to narzędzie jest bardzo skuteczny w leczeniu ostrego bólu napadowym.

Prawie zawsze, lek był dobrze tolerowany przez pacjentów. Ale czasami mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak zawroty głowy, senność, bóle głowy, nudności, zgaga, krwiomocz, skąpomocz, pokrzywka.

Narzędzie nie jest upoważniony do odbioru kobiet w ciąży i dzieci do 12 lat. Szczególną uwagę należy wziąć lek „nimesulid” Ludzie, którzy widzieli nadciśnienie, zaburzenia czynności nerek, wzroku lub serce.

Cena leki przeciętnie 76,9 rubli.

Co zrobić konsument?

Recenzje preparatu jest niemal zawsze dodatnia. Ponieważ lek jest doskonale łagodzi ból i zmniejsza gorączkę, zapalenie wielkich walk.

Wielu pacjentów donoszą, że objawy ulga następuje dość szybko, a czas jego działania wynosi około ośmiu godzin.

Doskonałe narzędzie doskonale eliminuje zęba, pourazowe, bóle artretyczne. Lek może złagodzić dyskomfort spowodowany nerwów uwięzienia.

Lek „Ksefokam”

Lek ten jest zawarty w oksykamami grupowych. Ta grupa różni NLPZ zwiększony okres półtrwania, co prowadzi do długotrwałej ekspozycji na lek. To znacznie zmniejsza częstotliwość przyjmowania leku. W konsekwencji ryzyko wystąpienia efektów ubocznych jest zmniejszone.

Lek „Ksefokam” są najwyższej zdolności do realizacji ból. Jego działanie przeciwbólowe na manifestacji siły porównywalne do morfiny. Jednakże, w przeciwieństwie do tych ostatnich, urządzenie nie uzależnia i nie wpływają na ośrodkowy układ nerwowy.

Podczas badań zaobserwowano, że lek łagodzi ból w ciągu 12 godzin.

Koszt leku w postaci tabletek (8 mg) № pakowania 10 wynosi 205 rubli.

Lek „Rofekoksyb”

Związek ten wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i działanie przeciwobrzękowe. Przydzielony skuteczne środki dla następujących dolegliwości:

 • przewlekłe periarthritis;
 • reumatoidalne zapalenie stawów;
 • ścięgna;
 • zapalenie kaletki;
 • ścięgien urazów więzadeł, mięśni.

Jest to wystarczające, aby skutecznie wyeliminować „lek” Rofekoksyb różnorodne dolegliwości bólowych spowodowanych nerwobóle, osteochondroza, ambony. Oznacza doskonale łagodzi lumbago, bóle zębów, zespołu korzeniowego.

Lek nie powinien być przedmiotem akceptacji przez pacjentów z astmą, po zawału serca, udaru mózgu. Nie jest konieczne, aby go używać, a ludzie z chorobami onkologicznymi, nadciśnienia i miażdżycy. Lek jest zabronione dla dzieci poniżej 12 lat. Ponadto przed użyciem wskazane jest, aby starannie rozważyć ewentualne skutki uboczne.

Lek „Parekoksyb”

Jest to doskonałe sposoby, według których w celu zmniejszenia odpowiedzi zapalnej i przyczynia się do zmniejszenia wrażliwości receptorów bólowych. Lek jest popyt u pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym.

Eliminuje to zespoły bólowe o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu. Podawano po całkowitej stawu biodrowego i stawu kolanowego, histerektomii, wieńcowych operacji pomostowania tętnic, stosowanych w praktyce dentystycznej.

regulacji dawkowania jest całkowicie indywidualne. To zależy od sytuacji klinicznej i wskazania. Dzieci poniżej 18 lat nie ma leku.

Lek „Arcoxia”

Lek ma inną nazwę – „Etorikoksib”. Środki charakteryzuje się wysokimi właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwbólowymi. Preparat wspomaga hamowanie impulsu bólu.

Pacjenci z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego przy pomocy tego narzędzia pozbyć się sztywności porannej. Wykazują one zwiększoną ruchliwość stawów, zmniejsza nasilenie zapalenia, ból całkowicie uwolnione. Po otrzymaniu efekt terapeutyczny występuje w ciągu dwudziestu czterech minut. Aktywna substancja farmaceutyczna jest dobrze wchłaniany do krwiobiegu. Preparat charakteryzuje się wysoką biodostępność. Wskaźnik ten wynosi 100%.

Dawka leku może być przepisywany wyłącznie przez lekarza. Zwykle waha się od 60 mg do 120 mg przez kilka dni.

Lek nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet ciężarnych i dzieci do 16 lat.

wniosek

Nowoczesna farmakologia nie stoi. Rozwój nowych, bardziej skutecznych leków z grupy NLPZ. Lista inny niż nowej generacji leków, powyżej, pozwala wybrać najlepsze narzędzie do wszelkich patologii. Należy jednak pamiętać, że leki te nie są w stanie leczyć choroby. Mają tylko działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.