484 Shares 1387 views

Rotokan. Zastosowanie i dawkowanie

"Rotokan" jest preparatem opartym na surowcach roślinnych. W składzie takich ziół znanych z właściwości leczniczych, takich jak rumianek, nagietek i krwawnik. Ekstrakty kwiatów tych roślin skutecznie łagodzą stan zapalny, wspomagają odnowę błon śluzowych i tkanek. Lek "Rotokan", którego stosowanie jest szczególnie powszechny w stomatologii, jest zalecany pacjentom jako środek nabłyszczający do zapalenia jamy ustnej, zapalenia przyzębia, obecności krostów i owrzodzeń. Jako profilaktyka, zapobiegająca zakażeniu w gumie i jej kieszeni, "Rotokan" stosuje się u pacjentów, którzy oczyszczą zęby z tatuażu.

Zapalenie gardła spowodowane ostrymi chorobami układu oddechowego, zapaleniem migdałków, zapaleniem migdałków, zaleca lekarz Rotokan. Jego zastosowanie jest skuteczne w leczeniu praktycznie wszystkich problemów układu oddechowego, a także zapalenia błony śluzowej żołądka, towarzyszy niskiej kwasowości, niestrawności, płynu mózgowo-rdzeniowego, zapalenia jelita grubego i okrężnicy. Ponieważ Rotokan jest środkiem dezynfekującym, można go potraktować cięciami i otarciem, drobnymi ranami, a nawet drobnymi oparzeniami. Ze względu na swoje właściwości, "Rotokan" pomoże pozbyć się trądziku. Rumianek zawarty w jego kompozycji łagodzi skórę i pomaga zmniejszyć stan zapalny.

W przypadku, gdy masz uczulenie na jedną lub więcej roślin, które tworzą Twoje ciało, odmów użyj Rotokan. Jego stosowanie nie jest zalecane również w przypadku naruszeń w wątrobie, alkoholizmu (ponieważ lek jest infuzją alkoholową), urazy i choroby mózgu. Dopiero pod kontrolą lekarza należy stosować lek "Rotokan" do leczenia w czasie ciąży. Z ostrożnością należy zażywać narkotyki dla kobiet karmiących piersią, ponieważ może dostać się przez mleko do ciała dziecka. Rzadko mianuje Rotokan pacjentom, którzy nie mają 18 lat.

Instrukcje dotyczące stosowania Rotokan

Płukanie gardła i leczenie jamy ustnej przeprowadza się przez 5 dni. Płukanie odbywa się kilka razy dziennie. Przygotowanie cieczy do zabiegu jest proste, wystarczy wziąć szklankę ciepłej wody wrzącej i dodać małą łyżkę "Rotokana". Kiedy dochodzi do zapalenia jamy ustnej lub innych uszkodzeń dziąseł, nie tylko płukanie, ale także aplikacje, które są stosowane do bólów z tkaniną bawełnianą lub gazową przez 15 minut, procedura jest powtarzana kilka razy z małymi przerwami. Leczenie jest zalecane przez około 5 dni. Aby wyleczyć zapalenie przyzębia, w kieszeniach dziąseł należy umieścić siatkę gazy zwilżoną w Rotocana przez 20 minut. Przez dwa dni choroba przechodzi.

W chorobach żołądka "Rotokan" stosuje się doustnie i doodbytniczo. Do podawania doustnego należy przygotować dokładnie taki sam roztwór jak płukanie (łyżeczka leku na szklankę wody). Przyjmuj lek na pół godziny przed posiłkiem. Lek można zażywać godzinę po jedzeniu. Częstotliwość przyjęcia wynosi 3 razy na cały dzień. Aby enemas przygotował bardziej nasycony roztwór, mieszając w połowie szklankę schłodzonego do ciepłego stanu wrzącej wody jednej łyżeczce lekarstwa. Enema jest używany po ruchu jelitowym, dwa razy dziennie. Ta metoda leczenia jest dość długa, około 20 dni.

Do leczenia kaszlu, przeziębienia i innych schorzeń narządów oddechowych zaleca się inhalacje lekiem "Rotokan". Użycie naturalnych składników w kompozycji ma korzystny wpływ nie tylko na dotkniętą tkankę, ale również na całość dla całego organizmu. W przypadku inhalacji w 100 ml roztworu soli fizjologicznej rozcieńcza się połowę małej łyżeczki leku. Raz w inhalatorze wlać 4 ml. Procedury powtarzane 2-3 razy dziennie.

Dobre opinie leku można usłyszeć zarówno u lekarzy, jak i pacjentów. W aptece jest sprzedawany w małych fiolkach o pojemności 25 i 50 ml. Kolor płynu jest ciemnobrązowy, czasami może znajdować się osad na dnie, ale jeśli okres przechowywania leku (36 miesięcy) nie kończy się, nie martw się tym. Ponieważ tworzenie osadów podczas magazynowania jest naturalnym procesem.