299 Shares 4169 views

8 dziwne ale prawdziwe fakty o sieci wodociągowej

wodociągowa jest obecny w naszym codziennym życiu w wielu etapach, ale niewiele osób o tym sądzę. Ale wiesz, jak to działa? Spójrzmy na najbardziej popularne mity na temat wody i poznać prawdziwe fakty!

Mit 1: w południowej półkuli wodą zmywane w kierunku ruchu wskazówek zegara

Wbrew powszechnemu przekonaniu, woda w toalecie lub zlew nie odprowadza się w przeciwnym kierunku w drugiej półkuli. Siła zależy od rotacji Ziemi wpływa woda jest zbyt ulotne. Odsączanie faktycznie zależy od konstrukcji samego urządzenia lub kształt misy z powłoki.

Mit 2: nikt nie może płynąć przez rurę w swojej toalecie

W rzeczywistości, to nie jest – szczury czy węże mogą również wydostać się z rury do toalety. Brzmi to mało prawdopodobne, ale często jest to przypadek. Okazuje się, nocne wędrówki do łazienki naprawdę sens bój!

Mit 3. Wypełniacz kotów można zmyć

Wielu producentów wypełniające wskazać na opakowaniu, które mogą być myte w błoto, ale do tego nie warto. Kał kotów zawierające pojazd toksoplazmoza pasożyta, substancja niebezpieczna dla ludzi i dla mieszkańców zbiorników. Dla osoby dorosłej to nie jest straszne, ale kobiety w ciąży mogą zaszkodzić. Nowoczesne systemy oczyszczania wody, aby skutecznie radzić sobie z toksoplazmozą, ale nie są one w każdym mieście. Jeśli nie ma dokładnych informacji, to lepiej nie ryzykować.

Mit 4: każda blokada może być czyszczone tłoczek

W rzeczywistości, jak można czyścić tylko niewielkie zatory. W innych przypadkach, można było jeszcze gorzej i zalać mieszkanie. Najlepiej jest używać papieru do rozpuszczenia w wodzie, co pomoże uniknąć zatorów w toalecie.

Mit 5: piorun nie może poruszać się po kanałach

W rzeczywistości, piorun może uderzyć w kanalizacji – tylko metal jest doskonałym przewodnikiem. To samo odnosi się do wody w rurze. Krótko mówiąc, w czasie burzy jest naprawdę lepiej nie brać prysznic lub kąpiel.

Mit 6: Kocioł nie może wybuchnąć (w przeciwnym razie byłyby zakazane)

Każdy kocioł wyposażony w czujnik kontroli ciśnienia, który powinien uruchomić mechanizm obniżania ciśnienia w przypadku dojścia do niebezpiecznych poziomów. Niemniej jednak zawsze istnieje możliwość wybuchu odmówiono mechanizmów obronnych. Jeśli masz kocioł, należy regularnie sprawdzać jego stan, spuścić wodę z nim i sprawdzić wszystkie przewody i podłogi, tak aby nie ryzykować swoje życie.

Mit 7: w kanałach można czyścić ryby

Jeśli akwarium ryby umarł, można łatwo umyć go w błoto. Ale żywe ryby umyć w każdym razie niemożliwe. Ryby mogą przetrwać w kanałach i zakłócają ekosystem. Rosną na niebezpiecznych wysokościach i rozmnażajcie się w niewiarygodnym tempie, które szkodzą środowisku naturalnemu. Jeśli jesteś znudzony ze swoim psem – lepiej zwrócić go do sklepu zoologicznego.

Mit 8: nieszczelny kran – to nie jest problem

Nawet niewielki wyciek może spowodować poważne zużycie wody. Jeżeli kran kapie kropla nie więcej niż sekundę, za rok będzie można stracić siedem i pół miliona litrów wody! Nie bądź leniwy, aby rozwiązać prosty podział, gdy słychać irytujący odgłos spadających kropel w zlewie.