362 Shares 7468 views

Jak pozbyć się myszy w prywatnym domu? Trucizny na szczury i myszy

Myszy i szczury – to najliczniejsza klasa stałocieplnych pasożytów na Ziemi. Istoty te żyją obok siebie z ludźmi i jest jednym z najbardziej niebezpiecznych i nieprzyjemnych szkodniki. Niszczenie mysz w prywatnym domu – proces czasochłonny i odpowiedzialny. Jednak z prawidłowego i właściwego podejścia istnienie tych pasożytów na terytorium swój dobytek może być zredukowana do zera. Pamiętaj, aby zabić myszy i szczury raz na zawsze, trzeba użyć więcej niż jeden lub dwa sposoby, a uciekanie się do całego szeregu środków, działając stanowczo i bez opóźnień!


Kiedy mogą pojawić mysz dom?

Myszy w prywatnym domu – zjawisko dość powszechne. Wiadomym jest, że są one rzeczywiście szczurów pojawiają się w domach podczas upadku poza sezonem. Gdy pogoda robi się zimno, a także w dziedzinie czystej ostatniego zbioru, istoty te kieruje swoją uwagę w naszych domach. Tłumy myszy i szczury są szturmu miasta i wioski, przynosząc ludziom pewien dyskomfort.

Ważne jest, aby wiedzieć, że ci przedstawiciele świata zwierzęcego dość szybko pomnożyć szczególnie szybko dostosować się do prawie każdego środowiska: samica jest w stanie wygenerować do 30 cieląt około 3 razy w roku. Warto zauważyć, że jest to bardzo tchórzliwy stworzenie. Boją się, kto jest o wiele większy od nich. Szczury i myszy żywności są wszystkożerne i bezpretensjonalny.

Niebezpieczne niż gryzonie?

Te gryzonie stosowany nie tylko do człowieka i nieodwracalnej szkody w rolnictwie, ale są nosicielami niebezpiecznych chorób zakaźnych, takich jak salmonella, dur brzuszny, dżuma, wścieklizna. Ponadto, mogą one wnieść do domu pchły lub kleszcze. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak pozbyć się myszy w prywatnym domu! Faktem jest, że jeśli co najmniej jedna kobieta będzie przenikać do domu i przynieść nosze, zniszczenie tych szkodników stają się długie i ponure walka.

Sposoby zwalczania szkodników w domu jest całkiem sporo. Wiele będzie zależeć od warunków pobytu. Konieczne jest również, aby zrozumieć, że walka powinna odbywać się we wszystkich kierunkach, t. E. mają złożony charakter. Nie ma potrzeby do rozpaczy, jeśli pierwszy raz masz coś nie działa. To jest zupełnie normalne, ponieważ myszy i szczury są nie tylko mądry, ale również rozwój intelektualny zwierzęcia. Pomimo licznych sposobów zwalczania tych szkodników, muszą być niezwykle silna odporność, żyjący czasami nawet śmiertelnych warunków. Dlatego wypowiedzieć wojnę pasożytów! Pierwszym krokiem w złożonym walce z myszami – jest stosowanie pułapek na myszy.

Jak zrobić własną pułapkę?

Oczywiście, można kupić pułapkę na myszy w specjalistycznych sklepach, ale praktyka pokazuje, że prawidłowo działa co trzecie urządzenie. Innymi słowy, wiele z tych przynęt wykonanych na tak zwanym „rynku chińskim”, który, oczywiście, znacznie wpływa na ich jakość. Można jednak kupić pułapkę, ale lepiej jest, być może, by jej własne ręce.

Podstawowym materiałem do jej produkcji jest kilka butelek z tworzywa sztucznego (PET), objętość 1,5 litra. Konieczne jest również, aby uzyskać olej rozgotowane, która jest jak przynęta i stanowią integralną część naszych pułapek. Dobrze nadaje się tłuszczu pozostałego na patelni po smażeniu ryb. Olej powinien być gotowy do butelki. Liczba pojemników zależy od liczby gryzoni, które pojawiły się w domu. Konieczne jest monitorowanie poziomu oleju: powinien być 5 cm pokrycie dna butelki. Jest również konieczne, aby odtłuszczaczy i szyi krawędzi kilka razy przez wytrząsanie pojemnika.

Jak zainstalować wynikowy pułapkę?

W prywatnym domu takie pułapki na myszy są ustawione we wszystkich miejscach, w których najmniej złe gryzonie zostały ponownie widziana. Urządzenie jest zamontowane na drewnianym bloku o niewielkim nachyleniu do podłogi. Dno butelki jest wymagane, aby rozwiązać za pomocą jakiegokolwiek ciężkiego przedmiotu (naleśnik z baru, hantle, gruz), w stanie utrzymać równowagę w pułapkę.

W jaki sposób taką pułapkę?

Więc teraz wiemy jak zrobić pułapkę w domu. Porozmawiajmy o swoim działaniu. Mysz powinna zdecydowanie zapach intrygujący zapach rozgotowane oliwek pochodzących z pułapki. Gryzoni podchodzić do krawędzi butelki, a następnie ślizga się nieuchronnie do niego. Aha, i ciężkie czasy mają słabą myszki! Wysmarowane nóg ropy nie pozwoli pasożyt się wydostać.

Najważniejszą rzeczą tutaj – to wstępnie obliczyć pułapkę na myszy utrwalacza, który pozwoli jej się nie przewrócić. Nawiasem mówiąc, nie można korzystać z plastikową butelkę, a zwykły słoik z 3 litrów. Można zakupić klejącą przynęty-pułapki. Gryzonie przyklejają się do niego jak muchy na taśmą klejącą. Jak pozbyć się myszy w prywatnym domu, jeśli nie są w stanie lub nie chcą korzystać z metody opisanej właśnie? Można skorzystać z pomocy urządzeń ultradźwiękowych i trujące przynęty.

Ultradźwiękowy repelenty myszy i szczury

Na szczęście żyjemy w erze wysokiej technologii. Nauka nie stoi w miejscu, a także w walce z wszelkiego rodzaju pasożytów. Nie ma wyjątków i mysz. W sklepach można kupić elektroniczny ultradźwiękowy pułapkę myszy (tak zwane repelenty). Urządzenia te są całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i większych zwierząt (koty, psy, króliki). Zasada ich działania jest emisja pewnej części fal ultradźwiękowych nie są postrzegane przez naszego słuchu.

Na myszach dotkniętych silnym bodźcem i szczurów, zmuszając ich do opuszczenia grozy zamieszkane tereny. Nawiasem mówiąc, urządzenia te są jednym z humanitarnych metod zwalczania gryzoni, nie tylko w prywatnym domu, ale również w działce. Mają one jednak swoje wady, takie jak wysokie koszty i negatywny wpływ na tak małych zwierząt jak miniaturowe myszy, świnek morskich, chomików. Najbardziej popularne ultradźwiękowy pułapka – znakiem towarowym urządzenie „Typhoon LS-600” i „Tornado-800.”

przynęt trucizny. Szybko i bezboleśnie

Wspomnieliśmy wyżej, że zwalczanie gryzoni, wniesione w prywatnym domu, powinna być niepełna. Oprócz stosowania specjalnych środków odstraszających ultradźwiękowych i pułapek na myszy, myszy i trutką na szczury wskazany! W tym i stworzył specjalne trucizny. W sklepach sprzedaje typowe chemikalia przeznaczone do leczenia tych lub innych przynęt. Na przykład, szerokie popularne trucizny na szczury i myszy, zwany „szczura śmierć”. Lek jest już gotowy przynęty trucizny, zawierającą jako składnik aktywny brodifakum 0,005%. Przetworzone ziarna powinny być rozłożone we wszystkich miejscach występowania gryzoni. Myszy są zabijane bez większego cierpienia.

przynęt trucizny. Powoli iw męczarniach

Śmiertelna trucizna dla myszy i szczurów, można przygotować samemu. Jest to konieczne, aby mieszanina mąki, cukier i gips, otrzymaną mieszaninę reakcyjną rozcieńczono wodą. Uwierz mi, efekt będzie przekraczać wszelkie oczekiwania! Careless myszy i szczury uczta to śmiertelna trucizna i dostać zaparcia: kleik spożywane im tylko twardnieje w żołądku, całkowicie ograniczając gryzonia środka. Metoda ta (i podobne) jest uważany za jedną z nieludzkich metod kontroli gryzoni w domu. Ponadto istnieje ryzyko śmierci zwierzęcia w zupełnie nieodpowiednich miejscach, takich jak pod podłogą lub w szczelinie muru. Dlatego przed pozbyć się myszy w prywatnym domu za pomocą takich „egzotycznych” metod, trzeba myśleć kilka razy.

Może nazwać kota?

Więc ogłosiliśmy gryzoni prawdziwą wojnę! Wraz z wszystkich wyżej wymienionych, można skorzystać z pomocy kota domowego. Ta metoda radzenia sobie z myszy i szczurów w domu – jest to prawdziwy klasyk, testowane czasu. Od niepamiętnych czasów kotów – doskonała myśliwych myszy. Jak pokazuje praktyka, w prywatnym domu, gdzie znajduje się gospodarstwo domowe w formie gęsi, świń, kurcząt i bydła, bez kota nie może zrobić w ogóle!

Nawiasem mówiąc, teraz zoologów powiedzieć, że największy wpływ na wzrok gryzonie pokaz jest kot, nie koty. Może pewnego dnia dogonimy 10 myszy o różnych rozmiarach. Co więcej, wydaje się, że gryzonie nie bardzo nawet znieść zapachu kotów. Dlatego też, w domu, w którym puszyste Murka są lokatorzy, myszy i szczury, w zasadzie, nie długo.

Tradycyjne metody walki z myszy

  • Można odwołać się do kolejnej sztuczki. Konieczne jest rozmaz podłogi w domu z czerwonej papryki. To skutecznie zniechęcić nieostrożnych gości. Zaleca się również, aby przygotować specjalnej mieszanki na bazie cementu, drobno bity szkła i gliny, które wszystkich potencjalnych myszy przesuwa się powierzchownie potrzebne. Wierzcie mi, w prywatnym domu może być dowolna ilość.
  • W wielu domach prywatnych są drewnem. Konieczne jest, aby wlać prochy na podłodze: mysz nie tolerują zapachu. Ponadto, przykleja się do łap, co znacznie spowalnia proces przemieszczania.
  • Można używać silnie pachnącą cieczą, takich jak amoniak, nafty, benzyny, terpentyny, naftalenu. Muszą namoczyć szmatkę być rozłożone w pobliżu otworów myszy, szczelin itp Wadą tej metody polega na tym, że gryzonie eksperymentalne nadal być w stanie pokonać te przeszkody, bo, widzisz, nawet najbardziej ostry i nieprzyjemny zapach – .. To nie jest zmorą szczury i myszy.

Co zrobić, jeśli nic się nie dzieje?

Jeśli sytuacja z gryzoniami, którzy osiedlili się w domu, jest w najwyższym stopniu biegania, konieczne jest, aby zająć się eksperci. fighters profesjonalne pasożyty wiedzieć z pierwszej ręki, jak pozbyć się myszy w prywatnym domu. Są to wysokiej jakości i na sumieniu pozwoli Ci zaoszczędzić od nieostrożnego gryzoni, zapewniając pełne bezpieczeństwo dla wszystkich członków rodziny. Najważniejsze – aby zastosować się do firmy, która ma odpowiednią licencję na prowadzenie działalności. Nie ma konieczności uciekania się do prywatnych przedsiębiorców, ponieważ w niektórych przypadkach może to wyjdzie cię ugryźć!