179 Shares 9142 views

Wanna: wskazówki dotyczące wyboru. Recenzje producentów

jacuzzi wprowadzono po raz pierwszy w świecie w 1956 roku. Autorzy niniejszego wynalazku stają się braćmi – Candido i Roy Yakutstsi. Nazwa „jacuzzi” – jest transformacja nazwiskami eksperymentatorów. Młodzi ludzie mają wbudowane w pompę kąpieli.

Najwcześniejsze modele jacuzzi pojawił się w Niemczech. Po otrzymaniu Yakutstsi licencję w 1968 roku, jacuzzi rozpoczął swój triumfalny sposób w całej Europie.

magia jacuzzi

Na takim urządzeniem w swoim domu marzenie wielu. Co jest tak atrakcyjna wanna? Opinie właścicieli wskazują, że kąpiel pozwala na całkowicie zrelaksować. Co będzie pozytywna, sporo w naszym zajęty czas. Ktoś twierdzi, że jacuzzi wspomaga utratę wagi. To jest naprawdę? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule.

Jak jacuzzi?

Jego cudowne właściwości, to kąpiel jest wymagane do prostego systemu hydromasażu. Otrzyma wody i nasyconego powietrza. Następnie wzbogacony strumień jest wprowadzany pod ciśnieniem do wanny. dysz (dysze) – W tym celu przewidziane są specjalne urządzenia.

Eksperci twierdzą, że skuteczność hydro zależy od liczby dysz, ich rozmieszczenia w łazience i wielkości. Standardowe modele są zwykle zaopatrzone w 4-6 strumieniem. Droższe urządzenia jak wiele jak kilkadziesiąt takich produktów. Należy jednak pamiętać, że im więcej dysz, tym mniejsze ciśnienie wody.

kierunku strumienia jest regulowany przez użytkownika. Dziś można wybrać model z włączeniem mechanizmów, które zmieniają kąt dyszy. Różnią się i tworzenia strumienia wody:

  • silne, o bardzo kierunkowa ekspozycji – kulki;
  • relaksujące, skręcona spirala – obrotowy.

rodzaje kąpieli

Nowoczesna wanna wyposażona jest w pilota zdalnego sterowania. Większość modeli posiada wodospady, miksery. Jeśli chcesz doświadczyć głębokiego relaksu, spodoba ci się w jacuzzi z chromoterapii i aromaterapii. Dla dodatkowej wygody, większość urządzeń są wyposażone w zagłówki, podłokietniki, nagłośnienie, samodezinfektsiey i automatycznej regulacji poziomu wody.

Wanna z hydromasażem

Niedawno, urządzenia te zostały uznane jako niezbędny atrybut bardzo bogatym domu na wsi. Dziś sytuacja zmieniła się nieco, gdy Zostało naukowo udowodnione działanie terapeutyczne. Przyjęcie takiej kąpieli poprawia krążenie krwi, wydobywając człowieka toksyn. Ponadto procedury te poprawę stanu skóry, zwiększenie jego reakcję ochronną na działanie środowiska zewnętrznego. Wielu wierzy, że wanna z hydromasażem wspomaga utratę wagi i pomaga w zwalczaniu cellulitu. Być może tak, ale dowody naukowe takich efektów nie jest jeszcze podane.

Jacuzzi zmiana ciśnienia strumienia powietrza w pompie wodnej. Jednak w tej pracy jest restrykcyjne ograniczenie. Mała kąpiel jest dość skuteczny w tej konfiguracji, ale jeśli mówimy o prawdziwej efektu gojenia, produkt musi być wyposażony w więcej i sprężarki. W przeciwnym razie nie dostaniesz Hydro i Turbomassage.

Standardowy zestaw liczby dysz jest zazwyczaj wystarczająca do tradycyjnych procedur. W razie potrzeby akupresury kręgosłupa, nie można zrobić bez dodatkowych elementów, które będą miały wpływ na niektóre części kręgosłupa i stóp.

W ostatnich latach coraz bardziej popularny masaż powietrzny. Aby Twój standardowy wanna może go wypełnić, trzeba go zamontować dysz małego typu przestrzeni powietrznej. Eksperci uważają, że może to potrwać do sześćdziesięciu strumieniami. Zamontować je na dnie wanny. Ze względu na wyładowania przezeń powietrza osiąga ubijaniu działanie wody.

wybrać materiał

Jacuzzi kąpieli (zdjęcia można zobaczyć w tym artykule) nie zawiedzie przy odpowiednim doborze materiału, z którego jest wykonany.

akryl

Są najłatwiejsze do pielęgnacji i instalacji urządzenia. Mają niską przewodność cieplną, nie gromadzą się szkodliwych bakterii. Sporadycznie akryl nie blakną przez długi czas zachowuje atrakcyjny połysk. Dziś możemy zobaczyć kąpiel w sieci handlowej wykonanej z tego wyjątkowego materiału (Kuar, metakrylan).

Ważnym czynnikiem – przystępna. Kupując wannę akrylową, należy zwrócić uwagę na jego powierzchni. Powinna ona być jednorodna i nie mają miejsca. Optymalna grubość warstwy powierzchniowej akrylowego – nie mniejsza niż 7 mm (w szczególności w modelach kątowe).

żeliwo

Ciężki żeliwa jacuzzi ma jedną wadę – trudno jest umieścić gorącą urządzenia. Ma to wpływ na koszt produktu. Jednak modele te są niezawodne i mają długą żywotność.

marmur

Doskonały materiał, który słusznie jest na pierwszym miejscu w rankingu długowieczności. Marmurowa wanna stworzy niepowtarzalną atmosferę w pokoju, dał jej hojności króla i urok.

W elitarnym władców jacuzzi są również niesamowite model szlachetnego drewna i szkła hartowanego.

wymiary

Produkty te są bogate w doborze rozmiaru. Jedyną rzeczą, która może mieć wpływ na decyzję o zakupie konkretnego modelu – jest to wielkość łazienki i budżetu.

Dla małych mieszkań

Niewiele z ciepłą wodą zmieścić nawet w maleńkim pokoju prefabrykowanych budynków mieszkalnych. Jeśli masz małą łazienkę, kącik jacuzzi, nie tylko łatwo zmieścić się w małym mieszkaniu, ale również wizualnie dodać do przestrzeni pokoju.

Istnieje małe jacuzzi – siedzenia, gdzie można podjąć półleżącej lub siedzącej procedurę. Takie modele są szczególnie zalecane dla osób niepełnosprawnych lub cierpiących na choroby serca.

W przypadku dużych mieszkań i domów

Znacznie większy wybór dostępny dla właścicieli przestronnych łazienkach, gdzie wielkość urządzenia nie jest krytyczna. W tym przypadku, można zbliżyć się duży okrągły z ciepłą wodą, owalny, prostokątny kształt.

Można kupić romantyczne modele dla dwóch lub do odbioru całych procedur Firmy (maksymalnie 10 osób). Właściciele prywatnych domów będzie odpowiadał saunę z jacuzzi.

dokumenty

Jeśli myślisz o zakupie i instalacji wanny z hydromasażem w domu lub mieszkaniu, należy pamiętać, że aby to zrobić, trzeba zgody władz mieszkaniowych. Często apartamenty z jacuzzi i wymaga przebudowy. Wymaga to również aprobatę.

Dopiero po otrzymaniu wszystkich niezbędnych dokumentów może być próbą zainstalowania magiczną kąpiel. Wszystkie na sprzedaż jacuzzi wiodących firm w danym stanie mieć mistrzów, którzy są zaangażowani w montażu takich modeli. Oprócz zezwolenia, będzie zobowiązany planu łazienka z okablowaniem i całej komunikacji. Ponadto, przed zainstalowaniem jacuzzi konieczne jest usunięcie starej wanny. W rurach zainstalowane filtry do uzdatniania wody.

pielęgnacja

Aby dokonać zakupu będzie trwać przez wiele lat korzystały, trzeba wykonać kilka prostych zasad pielęgnacji.

  • Raz w miesiącu należy przeprowadzić kąpieli dezynfekujących. W tym celu specjalne odkażających lub łagodnym roztworze wybielacza. Wlać do kąpieli wodnej (w temperaturze około + 20 ° C) 5-7 cm powyżej poziomu dysz. Dodać dezynfektora (50-70 ml). Przez kilka sekund, włączyć pompę do wody zarobowej. Pozostawić do kąpieli z roztworem przez piętnaście minut, a następnie przemyć je pod bieżącą wodą.
  • Raz w roku Clean jacuzzi kamienia. Działania wykonywane w tej samej kolejności jak w pierwszym przypadku, a wodę dodaje się do roztworu 7% kwas octowy lub kwas cytrynowy (1,5 L). Po wyłączeniu pompy roztwór pozostawiono w kąpieli przez dwanaście godzin.

Producenci i opinie klientów

Dzisiaj rynek rosyjski są produkty wielu producentów.

  • Jacuzzi, Albatros, Teuco, Ilma – Włochy.

Zdaniem nabywców, jest to najbardziej wiarygodne i sprawdzone produkty. Wanny z tych firm produkowane z wysokiej jakości akrylu, marmuru i żeliwa. Wielu ludzi jak wewnętrznej części takich modeli. Są one dobrze zaprojektowane, komfortowy fotel do masażu dolnej części pleców. Zależnie od konfiguracji, modele wynosi od 8 do 16 dysz, w tym 4 lub 8 obracanie małe dysze z powrotem. Wady tylko wysokie koszty mogą być przypisane.

Wiele pozytywnych opinii otrzymanych Albatros – młodą firmą, która została stworzona przez inżynierów i projektantów, którzy pracowali wcześniej w jacuzzi. Kupujący pamiętać turbopool system opatentowany wyłącznie przez Albatros. Taki masaż ma podwójny efekt – „gejzer” ciepłe bąbelki nie są ciągły strumień i są rozłożone w wannie. To pozwala masować nawet niedostępnych obszarów skóry. produkty Albatros właściciele firmy wierzą, że ich zakup jest w pełni uzasadnione – doskonałej jakości, a cena jest znacznie niższa niż w jacuzzi.

  • Neomediam, Tes – we Francji.

Nabywcy uważają, że jest niezawodne i wysokiej jakości produkty i zalecane do wyboru modele akrylowych.

  • Duscholux, Villeroy & Boch, Hoesch, Kaldewei, Bamberger – Niemcy.

Produkty niemieccy producenci są zawsze zadowoleni z jego jakości. Więc nie wahaj się, kupowanie takich produktów. Zakres spółek notowanych wiele różnych rozmiarach i kształtach, jacuzzi.

  • Pamos – Austria.

Dobry wannę, ale nasz rynek nie jest jeszcze bardzo powszechne. Je kupić tylko w dużych supermarketach budowlanych.

  • Kirov Plant – Rosja.

Nie można powiedzieć o jednym z rosyjskich producentów wanną – Kirov roślin. Niedawno tam nauczyli się stosować jakości powłoką akrylową na żeliwie i umieszczanie urządzeń z hydromasażem. Już mamy pierwsze opinie na temat wanien VGM-01-CG (170h75h57 cm) i do kąpieli "Suite" (170h70h57,5 cm). W tych modelach, zbudowany przez austriacką firmę Grundfos pompy i armatury wysokiej jakości do jacuzzi.

Wielu klientów, takie jak fakt, że te kąpiele jest znacznie tańsze niż ich zagranicznymi odpowiednikami, a jakość powłoki zgodnej z międzynarodowymi standardami.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszelkie opinie klientów, można zauważyć, że są one dość sprzeczne. Pomimo wielu zalet, wysoki popyt na jacuzzi i ich popularności, wiele pamiętać, że do czyszczenia jacuzzi zajmuje dużo czasu, a ci, którzy go brakuje, często sfrustrowani systemu hydromasażem. Niemniej jednak, większość gospodyń domowych jest zalecany dla dzieci, które lubią się pluskać się w pęcherzyki, spędzić trochę więcej czasu.