250 Shares 3618 views

cyrkonu

Metal ceramicznych korony są stosowane w praktyce stomatologicznej przez długi czas i bardzo skutecznie. Są trwałe, ale mają pewne wady, jeśli chodzi o wygląd. na żywo efekt ząb jest tworzony tylko częściowo, jak gdyby nie starannie wybrać kolory ceramiki. To dlatego, że ramy metalu ma swój własny kolor, pełną maskę, która nie zawsze działa. Inną wadą tych protez – ujemne skutki metalu na dziąsła. korony ceramiczne nie mają tych wad, ale nie są tak silne jak korony z metalowej ramy.

We współczesnej stomatologii, dobór materiałów dla protezy brane pod uwagę nie tylko jego funkcjonalność, ale także estetykę. cyrkonu, który służy do protetyki w praktyce medycznej od 1969 roku, są coraz częściej wykorzystywane do produkcji protez dentystycznych. Zdarza się, że bez użycia jego dokładną nazwę chemiczną, ten materiał jest po prostu nazywa cyrkonu. W stomatologii, to jest zwykle używany do wytwarzania osnowy korony dentystyczne.

Koronki z dwutlenku cyrkonu, mają zdolność do przekazywania światła, porównywalną do przezierności zębów naturalnych, tak wyglądają naturalnie i nie różnią się od naturalnych zębów. W tym przypadku mają trwałość porównywalną z siłą koron metalowych.

W produkcji płyty protezy na koronie zwykle wtapiany. Korony cyrkonu – wyjątkiem. Skaner laserowy jest określona przez kształt przyszłej korony, dane są przetwarzane przez program komputerowy, a model komputerowy konstrukcje korony. Następnie specjalnym urządzeniu, według z góry określonego programu komputerowego, wykonywanego wykrawanie z jednego elementu z tlenku cyrkonu. Powstały korona ma nie tylko wysoką precyzję, ale również zapewnia doskonały wygląd.

Niedawno, korona materiału ceramicznego jest zainstalowany tylko na przednich zębach, to ich stosowanie było spowodowane raczej powodów estetycznych niż praktycznego zastosowania. Korzystanie z tlenku cyrkonu nie ma ograniczeń. Nadaje się do protezy zębach przednich i bocznych, i idealnie wtapia się w implantach. Korzystanie z tej technologii, wyprodukowane pojedynczych koron i rozszerzonych mosty. Cyrkonu – hipoalergiczne i całkowicie bioinert w odniesieniu do ludzkiego ciała, materiał może być zatem stosowane do protez nawet ze skłonnością do reakcji alergicznych pacjentów. W zależności od stopnia Bioinert przewyższa nawet złoto.

Tlenek cyrkonu ma dobre właściwości termoizolacyjne, więc chronią korony zębów ekstremalnych temperaturach. To jest dobrodziejstwem dla tych pacjentów, których zęby są wrażliwe na ciepło i zimno.

Tuszy korona jest bardzo cienkie, a jego grubość wynosi tylko 0,4 mm. Dlatego, lekkość konstrukcji protez zapewnia niemal natychmiastowe uzależnienie „nowe zęby.” Poza tym rama wykonana z tlenku cyrkonu, w przeciwieństwie do metali nie odkształca się w czasie. Służy do okleinowania ceramiczne, zaprojektowany specjalnie do tego celu i mają podobną przezroczystość.

Wielu ludzi zna uczucie strachu uszkodzenia korony zęba przy raskusyvanii zbyt stałego pokarmu. cyrkonu będzie pozbyć się wszystkich tego lęku. Jeżeli istnieje włoskowate pęknięcia, materiał odzyskuje struktury tylko na poziomie molekularnym.

Gdy proteza dentystyczna jako metal lub korony metalowo-ceramiczne, dziąseł często jest czarna osłonę. Zęby z cyrkonu szkieletu, nawet przy długotrwałym stosowaniu, nie powoduje żadnych zmian w dziąsłach.