349 Shares 3543 views

Otworzyć ranę na nodze i ramię nie leczyć. leczenie ran. Czym jest rana?

Prawdopodobnie każdy wie, jakie szkody: co najmniej raz w życiu, ale to bierze wszystko. Na szczęście w większości przypadków ogranicza się do drobnych urazów, które jednak dają bardzo jasne wyobrażenie o tematykę tego artykułu. Nawet ludzie, by zawód nie jest chirurgiem, a nawet medyczne, powinny mieć nie tylko wiedzę teoretyczną, że takie rany, ale także praktyczne umiejętności w początkowej działania, gdy jego otrzymaniu. W poważniejszych sytuacjach, przed przybyciem wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia, mogą uratować życie – nie do ciebie, więc ktoś, kto jest posiadające wiedzę dzięki środkom przetrwać rychłe nadejście.


Co jest raną z medycznego punktu widzenia

Pomimo ogólnej świadomości, dać jakieś niejasne pomysły bardziej wyraźne kontury. Jeśli dać więcej lub mniej naukową definicję tego, co jest raną, możemy powiedzieć, że to się nazywa otwartą, widoczne uszkodzenia skóry (często – i głębszych tkanek ciała ludzkiego). Towarzyszy mu szereg objawów. Wspólna obejmują:

 1. Krwawienie z różnym nasileniu.
 2. Wymagane ból.
 3. Wizualna obserwacja źródła zasilania.

Lokalny lub prywatny są:

 1. Ostra niedokrwistość, że jest silna utrata krwi. Częstym objawem tego nie można nazwać, bo dla drobnych urazów lub szybko przyjętych środków nie występuje.
 2. Szok. towarzyszy również nie wszystkie rany. Towarzyszy przede wszystkim głęboki i / lub rozległe uszkodzenia.
 3. Injection – To charakterystyczne dla poszczególnych rodzajów ran lub niewłaściwych leczonych zmian.

Mogą być też inne, mniej powszechne, objawy. Wszelkie otwarte rany (z wyjątkiem, być może, najbardziej minor) może pociągać za sobą bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Dlatego zmiany te wymagają szczególnej uwagi i niezbędnym nadzorem lekarza.

Rodzaje zaburzeń urazy tkanek

Nadchodzący leczenie ran w pełni zdefiniowane przez szereg jego cech. Pierwszy z nich – o ile uszkodzenia dotkniętego skorupy wewnętrznej podszewki otrzewną, opon, każdy przegub lub opłucną. Tu wyróżnić:

 1. Urazy penetrujące, w których integralność jednego z tych skorup jest uszkodzony.
 2. Niepenetracyjnej, wykraczająca kanałów tylko okrywowe i mięśni warstwy górnej.

Pierwszy typ jest bardziej niebezpieczne: otwarta rana tego typu leczy dłużej i wymaga całościowego podejścia do leczenia. Uważane za najbardziej poważne urazy penetrujące z uszkodzeniem narządów wewnętrznych – jeden lub więcej.

Rodzaje ran obecnością infekcji

Bardzo ważnym czynnikiem w znacznym stopniu warunkują przebieg dalszego leczenia. Wszelkie urazy – na nodze, ramion, głowy lub ciała – można przypisać do jednej z trzech grup:

 1. Obscure występowanie, tzw zanieczyszczony. Znaki ropiejących nieobecny, ale obecność infekcji jest możliwe.
 2. Ropa, są one również zainfekowany.
 3. Aseptyczne, w którym ropienie jest niemożliwe, nawet w teorii. Są one wyłącznie szkody wynikające z operacji.

Rodzaje urazów pochodzenia

Najszersze klasyfikacji w odniesieniu do mechanizmu uzyskiwania typu obiektu rany, co spowodowało jej wystąpieniu.

 1. Przebicie rany. Jego wlot jest małą średnicę, lecz rany długości kanału, ale wąskie. Zazwyczaj stosuje się ostrzenie, paznokci lub szydło. Jest uważany za najbardziej niebezpieczne ze względu na wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia trzewi i infekcje spowodowane słabym dostępem tlenu.
 2. Nacięte, wręcz przeciwnie, to jest płytkie, a raczej wielkie wejście. Aplikacja Cannon – nóż lub brzytwa. Jeśli nie boli dużych naczyń i narządów wewnętrznych, takich rany goją się szybciej niż inni.
 3. Posiekane stosowane ostry i ciężkich przedmiotów, takich jak siekiery. Uszkodzenie obszerne, ciężkie, często towarzyszy złamań kości i rozdrobnienie.
 4. To jest bardzo trudne do leczenia ranę spowodowanej poślizgiem na nierównym korpusu ostrza z jednoczesnym ciśnieniem. To może towarzyszyć częściowej utraty pokrywy i tkanek leżących u ich podstaw.
 5. Postrzałowe ran posiada szereg cech wywoływanych przez zmiany i ramiona (frakcja fragment kuli), a stopień uszkodzenia. Najbardziej lekko styczne, przy której kula wewnątrz niebezpiecznych, tylko warstwy skórki tkanek powierzchniowych. Najpoważniejsza – niewidomych, w którym kula pozostaje w organizmie.

Kluczem do skutecznego leczenia

Głównym urazy leczenie bardziej poważne niż zera, zostanie przypisany do lekarza. Jednakże, w celu, który nie jest opóźniony zbyt długo, należy podjąć działania podstawowym. Należą do nich:

 1. Natychmiastowe krwawienie przystanek. Jeśli rana jest na nodze lub ramieniu – zastosowano opaski; Jeżeli ciała lub głowy – ściskanie bandaża.
 2. Aseptyczne opatrunki, które blokują dostęp do otwartych infekcje tkanek.
 3. Unieruchomienie chorej części ciała: ramiona mocujące blisko ciała, jeśli rana na dłoni, nakładka szyna z otwartym złamaniem nogi, etc …
 4. Znieczulenie (jeśli to możliwe). Będzie to uniknąć porażenia prądem, co często kończy się z powodu niewydolności serca, zwłaszcza u osób starszych.

Jeśli nie zostaną podjęte wszystkie te środki, nawet w minimalnym stopniu, w dalszym leczeniu ran zajmie dużo bardziej skuteczne.

Dlaczego rany nie goją

Często jednak zdarzają się przypadki, kiedy nie goi rany, przewidywania, co do których były dość optymistyczne. W większości przypadków wynika to z przyczyn obiektywnych, w tym:

 1. Cukrzyca. Osoby cierpiące na tę chorobę, źle dokręcone nawet małe zadrapania. Jest to spowodowane faktem, że wysokie poziomy cukru stopniowo niszczy naczynia włosowate, które upośledza przepływ krwi w kończynach i tkanek, sytuacja z ich żywienia jest skomplikowane i coraz trudniejsze staje się zregenerować.
 2. Szczególnym przypadkiem poprzednim przypadku można uznać za otyłe. Obfitość tkanki tłuszczowej utrudnia przepływ do uszkodzonej tkanki żywienia, dzięki czemu ich odzyskanie jest znacznie opóźniony.
 3. Anemia – kontynuacją tego samego tematu. „Weak” krew nie jest w stanie dostatecznie nasycić Fragmenty tkanek niezbędne substancje. To również może obejmować ogólne osłabienie organizmu, w tym – i spowodował wszelkiego rodzaju diet.
 4. choroby skóry, takie jak wyprysk, zapalenie skóry i łuszczyca różnego pochodzenia utrudniać szybki zarastanie ran.

Oddzielny element może być brane niedobór odporności i raka. Tutaj rany leczenie powinno być prowadzone wysiłków lekarzy różnych specjalności.

Jak przyspieszyć gojenie

W celu uniknięcia sytuacji, w której konieczne jest, aby dowiedzieć się, dlaczego nie goi rany, w większości przypadków wystarczy gorliwych przestrzegać prymitywne zasady higieny.

 1. regularnie zmieniać opatrunki (co najmniej 2 razy dziennie).
 2. Okresowo dezynfekcji skóry wokół uszkodzeń (zgodnie z zaleceniami lekarza).
 3. Czujne sterylne opatrunki i instrumenty wykorzystywane.
 4. Mądrze wybrać (zgodnie z zaleceniami lekarza!) Wound preparaty lecznicze.

I tak dalej: utrzymanie sztywności, jeśli zalecane, skrupulatnie pić leki (zwłaszcza antybiotyki) i przestrzegać wszystkich lekarza prowadzącego.

Funkcje rany szarpane

Szczególnie dużo kłopotów i kłopotów dostarcza żadnych ranę. Leczy źle, niekoniecznie wymaga interwencji medycznej i długoterminowej. Głównym problemem ich leczenia – pozostały szpecące blizny na całe życie. Dlatego też, jeśli rana jest duża i znajduje się w widocznym miejscu, sposób konserwatywny (porastają intencji wtórnym) preferują operację. Podczas korzystania z poszarpane krawędzie pod znieczulenia lub sedacji wyciętym przed zdrowej, nieuszkodzonej tkanki. Następny przyszyto blisko kosmetycznych; w tym samym czasie oraz leczy ranę znacznie szybciej, a blizny są prawie niezauważalne – pod warunkiem, że robisz wszystko tak jak powiedział chirurg, nie svoevolnichaete i ćwiczenia cierpliwości, nawet przeżywa stres.