159 Shares 9009 views

Ishaev Wiktor Iwanowicz: biografia

W regionie Kemerowo w miejscowości Sergeyevka odległym obszarze Yaya w kwietniu 1948, urodziłem się wybitną ekonomista i polityk, który poświęcił wiele lat na Dalekim Wschodzie – Ishaev Wiktor Iwanowicz. Nie udało mu karierę: jako szef administracji, czyli gubernator Terytorium Chabarowsk, awansował na stanowisko Pełnomocnika Prezydenta RF, była minister rozwoju regionu Dalekiego Wschodu.


rekord

Od lat dziewięćdziesiątych pracował na swojej pracy i stał się kandydata, a następnie doktora nauk ekonomicznych, profesor, członek-korespondent Rosyjskiej Akademii Nauk, akademik Rosyjskiej Akademii Nauk. Od zagorzały Partii członków przeniosła się do szeregów „Rosja” w 2003 roku. Trzeba przyznać, że polityka drapieżnych czasu postsowieckim i stale narażone na głośnym ostrą krytyką z jego strony, ale Ishaev Wiktor Iwanowicz udało im się zmieścić w tym trudnym czasie, wiążąc momenty robocze z struktur przestępczych.

Droga do władzy była dość długa i ciężka. W 1964 roku, w wieku szesnastu lat, Wiktor Iwanowicz Ishayev Karierę zawodową rozpoczął w monterów stoczniowcy Chabarowsku, a stamtąd w 1971 roku został wcielony do Sił Zbrojnych ZSRR. Ekspresowy serwis zakończył się w 1973 roku i wrócił, aby stać się rodzimy zakład w charakterze spawacza. Zaledwie sześć lat później skończył liceum, a to było bardzo trudne. Ishayev Wiktor Iwanowicz był w stanie połączyć pracę w fabryce i sesji w Nowosybirsku Instytutu Transportu Wodnego.

inżynier

Bezpośrednio po ukończeniu studiów, kariera kwitła. Ale nie rzucić swój ulubiony Chabarowsk i roślina pochodzi Ishaev Wiktor Iwanowicz, którego biografia odzwierciedla długą i trudną drogę od prostego robotnika do ministra. W 1979 roku został powołany do działu planowania i dyspozytorskiego – urząd pierwszego dowódcy. A jeszcze inna droga została przekazana do 1988, ledwie lżejszy niż poprzedni: kierownik działu logistyki, następnie zastępca szefa inżynier, gdzie został już przeniesiony do wicedyrektora tej samej stoczni w Chabarowsku.

Następnie stoczniowy musiał opuścić, chociaż prysznic prawdopodobnie tam: Będąc na każdej wysokiej pozycji, zawsze kibicowania stoczniowym krajowego Ishaev Wiktor Iwanowicz. Zdjęcia z różnych lat wyraźnie pokazują radość doświadczył od jakiegokolwiek pozytywnego postępu w tej dziedzinie. I, oczywiście, na odwrót. Znacznie obniżone. Tak więc, w 1988 roku został dyrektorem Ishayev, ale stoczniowy i alyuminiestroitelnogo roślin w Chabarowsku.

na łasce

W 1990 roku został członkiem Rady Miejskiej Ishayev w Chabarowsku i pierwszy zastępca przewodniczącego komitetu wykonawczego w radzie wojewódzkiej – szef GlavPEU (koszt zaplanowane zarządzanie). Pracowałem tak, że w 1991 roku został wybrany gubernatorem Terytorium Chabarowsk. I na tym stanowisku pozostał do 2009 roku – ogromnego czasu. I informacje zwrotne na temat jakości jego pracy jest bardzo kontrowersyjna – od entuzjazmu do uwłaczające. Jednak nawet tak, aby pozostać na tym stanowisku to takie trudne, co najmniej raz – warto. Praca wykonywana dużo. Jakie są środki służące do osiągnięcia celów – nie jest to kwestia dotycząca tego artykułu, i, być może, dla przestępcy.

Powinna zajmować się takimi sprawami ekspertów – czy wystarczająco czysty sposobów robienia rzeczy, które odnoszą Ishaev Wiktor Iwanowicz. Gdzie jest teraz? W 2013 roku, po wydaniu Władimir Putin Ishayev ze stanowiska gubernatora, ma rangę Wiceprezesa „Rosnieft” i koordynuje projekty tego giganta, fundamentalna w gospodarce Rosji, na swoim ulubionym Dalekim Wschodzie. Oto odpowiedź na pytanie, co w Ishayev Wiktor Iwanowicz, gdzie jest teraz. Nie, nie na pryczy. Daleko od niego.

Wątpliwej reputacji?

I co zrobić – czas był taki gangster. Ktoś musiał pracować na rzecz swojej rodziny, była przedmiotem regionu w całym kraju. W przeciwnym razie, nic by się nie stało, najprawdopodobniej. Środowisko karnego i przestępczość zorganizowana – komunikacja, nie upiększając, oczywiście, gubernator takiego ogromnego i złożonego okręgu, jak na Dalekim Wschodzie.

Możesz także spróbować znaleźć w dzisiejszym człowieku zasilania bez ciemnych plam w życiorysie, ale wątpliwe jest, czy te próby uda. Licencja do użytku podłoża, nie wydał wszystkich zasad, też mogą być wyjaśnione.

oskarżenia

Kiedy młodzi reformatorzy przeprowadzić prywatyzację, przeciwko którym protestowali głośno Ishayev po zamknięciu fabryki – zostali zmuszeni do zamknięcia – Daleki Wschód był jedynym nie umrzeć z głodu – wydobyć złoto. I nie tylko jemu, ale także platyna, oraz węgiel i metale ziem rzadkich. Tak istnieje wiele tam, w głębi na Dalekim Wschodzie.

Spośród wielu tysięcy podobnych dokumentów na 26 (dwadzieścia sześć!) Licencje zostały wydane w niektórych „left” ludzi jako oskarżonego z jakiegoś powodu gubernatora. Narratorem Artel gosrazrezov jeden z dwustu milionów dolarów (szacunkowo do poszukiwań). Wystarczy własne ręce. Osobiście. Śmieszne, prawda. Zwłaszcza jeśli spojrzeć na czasy lat dziewięćdziesiątych i rozejrzeć się po regionie dla regionu uważnie. W przypadku, gdy zastanawiam się, to się nie dzieje?

Pełnomocnik Pełnomocnik Prezesa

Tak, Wiktor Iwanowicz Ishayev była badana. Od czyściłem naprawdę przejęty w swoim regionie dosłownie wszystko: Polityka i rząd, biznesu i mediów, nawet wszystkie organizacje przestępcze pracował na nim – gubernator i minister. Deputowani Dumy Państwowej na rosyjskim Dalekim Wschodzie lobbował że był rejon opłacalne. I na własną rękę, poziom regionalny, coś w tych dniach bez „złodziei w prawo” i nie rozwiąże żaden sposób. Walka z korupcją – to były tylko słowa, a każdy jest tego świadomy. Sprawa rozpoczęła się dopiero niedawno, a wynik – zmiana gubernatora.

Jednak Ishaev Wiktor Iwanowicz w areszcie domowym nie pozostał zbyt długo. Sortowane, a następnie. Jelcyn elita dano znak bo będzie teraz karane wszelkiego rodzaju wykroczenia. Ale wszystko, absolutnie wszystko klasa rządząca utworzona zgodnie Jelcyna. będą teraz mogli zachowywać się inaczej? Nie realizować wyłącznie cele osobiste i pracę dla dobra państwa? Sądząc po rekord toru, Wiktor Iwanowicz Ishaev puszki.

Korzyści dla kraju

W bardzo trudnej sytuacji dostał Ishayev Wiktor Iwanowicz, którego rodzina była zbyt drogie i była stale zagrożona. Powinieneś mieć wszystkie środki w celu opracowania na Dalekim Wschodzie, w tym samym czasie, aby nie kłócić się z prezydentem i pozostają w biurze. Prawie wzajemnie wykluczające się cele. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie niezależne poglądy Ishayev – praktycznie niemożliwe. W latach dziewięćdziesiątych ostro skrytykował kierownictwo i bezstronnie w stolicy, tak że wydawało się, że dni jego pracy w biurze są policzone.

Wiele prób prywatyzacji dużych przedsiębiorstw znajduje odzwierciedlenie Ishayev, tylko że on i Trybunał Główny należy się liczyć. Osiemnaście lat jako gubernator, a cztery lata ambasadzie co stać, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę czas, w którym praca ta spadła. Ishaev Wiktor Iwanowicz i spawacz jak pamiętamy, była wspaniała. I napisał książkę ciekawą, „specjalny obszar Rosji”, na przykład. Całe jego życie było poświęcone regionie Dalekiego Wschodu, a teraz robi to samo.

Jelcyn i Khasbulatov

Jedyną osobą, która otwarcie i szczerze w oczy mówił w październiku 1993 roku dotyczące haniebny i tchórzliwy fotografowania w Białym Domu podczas oklaskiwany przez obce mocarstwa, był Wiktor Iwanowicz Ishaev. Nie wziął kurs postępowania ani Jelcyn, ani Khasbulatov, nazywa je, a jeśli nie można to nadrobić, unisono do dymisji. I, że i innym.

Stwierdzenie to jest bardzo sztywna. Cóż, to był wspierany przez gubernatora Irkucka i Nowosybirska. Są one jednak do takiego wsparcia natychmiast zwolniony. Ishayev tylko rodzaj ustawiony sobie sprawę, że ludzie na Dalekim Wschodzie nie zrozumieć rezygnację swojego lidera. I dlatego w regionie Chabarowska, nawet w tych trudnych czasach nadal gotować ogromny plac budowy: budowanie mostów, dróg, tuneli i kolei.

O rozwoju regionu

Press-Service „Rosnieft”, mówi, że w ciągu Wschodniej kosmodromu Ishayev Wiktor Iwanowicz nie został aresztowany. Na niektóre pytania miał odpowiedzieć, i, zdaje się, że odpowiedź jest prośbą spełnione. Nie ma osobny program dla rozwoju danego regionu, są, na przykład, rozwój Rosji jako kraju na Dalekim Wschodzie, która spełnia swoje strategiczne i geopolityczne cele. A region ten był zawsze przyczyniły się do rozwoju energetyki.

Obecna koncepcja Ishayev niewiele różni się od tego, który głosił od 2001 roku. Wszystkie programy dla rozwoju Dalekiego Wschodu zostały stworzone. Np zgazowania. Cała produkcja ze złóż w Jakucji Irkutske i Sachalin powinny być połączone w jednym miejscu, a następnie wysłany do Chin, częściowo pozostałej makulatury. Bez przetwarzania rozwój przemysłu nie odbędzie. Tak samo jest z olejem. I złotem. I diamentami. Jeśli orientacja jest wyłącznie na eksport, Chiny, na przykład, na pewno dyktować warunki i ceny. Zgazowanie pewnością trzeba każdą powierzchnię, wszystkie bez wyjątku przedsiębiorstwa. Ale z pewnymi przeszkodami przerażających mieli wielbiciele przebić najwłaściwsze decyzje w świetle korupcji i bezprawia w kraju!

O Dalekim Wschodzie „hektar”

Program ten został opracowany również z aktywnego uczestnictwa w Ishayev Również w 2001 roku, stała się bazą dla rozprzestrzenił się w całym regionie. Ale zaczęliśmy lokalnie. Daj chcąc ten hektar na zakup lub budowę mieszkań. Doskonały pomysł, wykonanie – nie. Była cała ilość decyzji, więc Ishayev i nie rozpocząć realizację tego marzenia. Po tym wszystkim, najbardziej potrzebują teraz jest na Dalekim Wschodzie – są ludzie. Ale ludzie bez pieniędzy nie może przetrwać. Wszyscy krzyczą o problemach. Ale zdecydować swoich jednostek.

Biznes: prywatny lub publiczny

Co Ishaev Wiktor Iwanowicz ostatnie trzy lata w nowej roli? Tak, to samo. „Rosnieft” – firma, która siedemdziesiąt procent udziałów posiadanych przez państwo. I to jest bardzo dobre, bo tylko państwo nie może sobie pozwolić na naprawdę dużych projektów, przyczyniają się do powstawania i wzrostu wskazuje na umacnianie małych i średnich przedsiębiorstw.

Tutaj w 2014 roku, „Rosnieft” zapłacił 3,7 bilionów podatków z całego budżetu federalnego wynosi 12,5 biliona dolarów. Firma ta jest kontrolowana przez państwo i realizuje politykę państwa. Dane dotyczące prywatnych właścicieli nie zostały ujawnione. Prywatny biznes – dobry, ale państwo powinno być głównym uczestnikiem rynku i wspierać swoje własne zasady. Iw trakcie prywatyzacji elit państwowych wolą kupować kraj za grosz i od razu jeść przez nich. Ten wyczerpujący Wiktor Iszajew pisał w swoich książkach o gospodarce.

rodzina

Ishaev Wiktor Iwanowicz i jego żona Lubow Siergiejewno wspólne radości i cierpień życia. Wraz z końcem głowicy roboczej rodziny w Moskwie, para wróciła do zamieszkania w domu – w Chabarowsku. Jako ich córka – Yuliya Ishaeva, pracował w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego Rosji. W 2008 roku stał się jednym z założycieli LLC „Indigo miasta grupą” realnej spółki nieruchomości.

Ishayev syn – Dmitry – bardziej poważny w klasie, jest sprzedaż materiałów olejowych, metalowych i budowlanych. Jest współwłaścicielem takich firm jak OOO „Transbunker Center” i wiele innych. Dmitry ma dwoje dzieci Igor – syna – profesjonalny hokeista, a córka Katarzyny.