129 Shares 7456 views

Mixtape: czym jest i czym różni się od albumu

Każdy słuchacz muzyczny znajdzie jakieś ulubione przeboje, które można słuchać nieskończoną liczbę razy. Są starannie budować je jeden po drugim w ich odtwarzania i wybrać się na podróż przez rytmiczne fale muzycznych. Profesjonalni muzycy poszedł spotkać swoją publiczność i wymyślić coś takiego jak mixtape. Co to jest i kto je tworzy?


historia

Mixtape – rodzaj zapisu, który jest związkiem na jednym pasku lub kilku kompozycji muzycznych sketes (proza nowel). W rzeczywistości, to zbiór piosenek, ale z konkretnym celu, a zasada mieszania utworów lub ich fragmentów i reprezentowana przez jednego składu.

Historia zaczyna się mixtape w 60-80-tych ubiegłego wieku, kiedy to prymitywny sposób tworzenia taśm 8-track. Jednakże, jeżeli termin nie istnieje. Pionierami tej metody zapisu jest uważany kierowcy ciężarówek, którzy mieszania ulubioną muzykę na kasecie. Później zaczęły się pojawiać na pchlich targach. Najpopularniejsze mixtape'y, że czas może być nazywany „Super 73”, „Top Pop 1977”, „Kraj-chart” i inne.

Istnieje jednak inny punkt widzenia na temat historii tego zjawiska „Mixtape”, że coś takiego może nastąpić w profesjonalnym środowisku amerykańskich raperów „czarnych”. Dlatego dzisiaj mix dźwięku rozpowszechnione w kulturze hip-hop.

rap

Mixtape rap to najczęściej mieszanka utworów różnych artystów. Zazwyczaj są one po prostu ulubione muzyczne mix twórca. Istnieje jeszcze jeden powód, kompozycje mogą być połączone we wspólnym motywem. W tym przypadku utworów należą do tego samego artysty lub różnych artystów do odczytu bitów jednego konkretnego Beatmaker.

Mixtape i album

Mixtape'y tworzone szybko i nieformalnie. Nie ma ścisły szef, producent, który oceni i krytykują wybór muzyki, dostosować go do radiovypusk i cenzury. Mixtape – jest to absolutna swoboda wyboru artysty, przy akompaniamencie muzycznym, narzędzia. Tutaj można wziąć piosenkarza, barda, rozcieńczyć żeńskie wokale liryczne i wszystko kładzie się na optymistyczne muzyki rap słynnego przeboju.

Jeśli wszystko jest jasne i przejrzyste z mixtape koncepcji, że ten album? Różnica polega na tym natychmiast. Album – jest to długi i żmudny praca z profesjonalnym muzykiem, któremu towarzyszy uwolnienie niektórych klipów reklamowych i wideo. To jest oficjalna wersja muzyka, wszelkie prawa zastrzeżone go i próbek (ukąszenia dźwiękowe do pisania muzyki) zakupiony. Oczywiście, wszystkie te elementy znajdują odzwierciedlenie w jakości i dostępności, która ma muzykę autora. Albumy pracują, aby stworzyć pierwszą etykietę, promocji nazwy artysty.

typy

Dziś mixtape'y są podzielone na dwie duże grupy: DJ i reperskie. Nazwy same określają ich twórcy. Pierwszy z nich, oczywiście, należeć do DJ-ów, którzy mieszają się różne kompozycje, przekształcając je w jeden strumień muzycznego. Raperzy w wykonaniu tego czynu jako wiodący (hosting) towarzyszący zapis lub odczyt pewnych akcentów tekstowych na przemian z jednego toru na drugi.

Jednakże istnieją także czysto reperskie mixtape'y. Są one tworzone bez udziału DJ. Muzycy dołączyć swoje utwory lub obcych, śpiewać rap, używając ich lub innych tekstów. Tutaj liczba opcji nie ma końca. Dlatego też jednoznacznej odpowiedzi, co mixtape rap, bardzo trudne. Jednak decydującym czynnikiem jest to, że wiodąca rola należy do muzyki rap i jego osobistych preferencji.

Fundusze są również amatorskie mixtape'y. Są konwencjonalne słuchacze muzyki w domu. Taki zapis nestudiynye projekty muzyczne z wykorzystaniem cudzych. Z reguły są one nieco niższe pod względem jakości i oryginalności miksie.

Mixtape'y wszelkiego rodzaju, zarówno profesjonalnych lub amatorskich są zazwyczaj zbudowane na trzech zasadach: losową listę ulubionych piosenek, koncepcyjne mieszankę ogólnym nastroju kompozycji i motywów, czy stanowią one rodzaj osobistej wypowiedzi, skierowane do konkretnego odbiorcy wymienionego na początku taśmy (intro) ,

wiadomo miksteypery

Wśród znanych projektów reperskih w tym duchu można wyróżnić amerykańskiej grupy hip-hop z dyplomatami Memorial Day Mixtape każdy ukraiński rapera Drago z „New rosyjski rap mixtape” lub „Nie było żal.”

Wielu DJ-ów zyskał popularność także w tworzeniu mixtape'y. Na przykład, w 2008 roku wydał oryginalny mix White Owl upuść że 31 American DJ WhiteOwl. To był 31. w rekordzie rzędu tego typu. Według pewnych zasad i kategorie takie zapisy są przekształcane w serii mixtape'y i już mają charakter pół-oficjalny.

Celem stworzenia

Aby zrozumieć, co mixtape muzyki, łatwe do słuchania kilka wpisów wystarczy, że tam są powszechnie dostępne. Z rąk profesjonalistów i amatorów pochodzą one w dużych nakładach, a nie posiadających statusu oficjalnego, są łatwo rozprzestrzeniać wśród fanów. Jednak trudno jest odpowiedzieć na pytanie, dlaczego mixtape'y.

Dziś wielu nowych artystów używać ich jako prezentacji promocyjnej. Dają swoje kreacje muzyczne didżejów, te łączy je w jedną taśmę i prezentuje prace w oryginalnej ramie ogółu społeczeństwa. W takim przypadku korzystanie z muzyki, to stworzyć intrygę, zwiększając zainteresowanie artysty.

Autora muzyki, albumy, wymagają dużo pieniędzy i wysiłku w opanowanie, mieszanie, tworzenie klipów. Choć mixtape'y są bardziej dostępne i mają praktycznie żadnych ograniczeń. Jeśli masz jakieś utwory z muzykiem, może on w krótkim czasie je zamiksovat i szybko krążą w internecie.

Amatorskie mixtape'y utworzone z różnych powodów: dla osobistego słuchania, oświadczenia o swoich gustach muzycznych, twórcze talenty lub do spróbowania nowego sprzętu, programów, kreatywność, etc …

Zrób to sam

Jeśli dana osoba czuje się twórczy potencjał, dobrze zorientowani w muzyce, to nic, aby zapobiec stworzyć własny mixtape. To może mieć swoje ulubione utwory różnych artystów lub ich własne projekty. W przypadku małych – aby zrozumieć jak zrobić mixtape, że lubi publiczność. Cały proces można streścić w pięciu krokach:

  1. Concept. Najlepiej jest kolejnym mixtape nie powstał przypadkowo, a zwłaszcza idea, kierunek, miał nazwę i pokrywę. Jeśli mixtape zawiera utwory lub skecze na własną rękę, to jest konieczne, aby wybrać tylko nowy materiał, który nie został jeszcze opublikowany.
  2. Wybór bitów. Kiedy bity nie pasują własne pomysły na temat tego, co powinno brzmieć jak mixtape, można zwrócić się do cudzych dzieł. Wiele z nich w internecie. Można przyjąć, na przykład, instrumentalne wersje ulubionych piosenek lub kupić unikalny materiał przedsiębiorczego producenta internetowej.
  3. Wybór próbek. Powinno być zrozumiałe, tworząc mixtape, że takie zjawisko dość powszechne w środowisku zawodowym, dzięki czemu można korzystać z wysokiej jakości i popularne próbek z tekstu autora. Ale nie każdy będzie chciał usłyszeć taką interpretację. I tutaj istnieją dwa sposoby: tworzenie własnej muzyki lub wykorzystują pracę poprzedników, którzy nie zostali przyjęci do albumu. Wśród takich znanych kreacji grupy The Beatles, Pink Floyd i Steely Dan.
  4. Nagrywania muzyki. Jeśli autor własnego mixtape z jakiegoś powodu nie można zapisać swój projekt (bez wyposażenia lub umiejętności), można włączyć do profesjonalnego DJ. On będzie wybrać kilka odpowiednich ścieżek, a autor będzie na nich „rapować”. Jeśli mieszanka jest akceptowany przez wszystkich samego rapera, to trzeba mieć pewność co do jakości sprzętu, mikrofonu i wybrać żądany program. Wszystko to działa na dobrej jakości dźwięku.
  5. Pokrycie. Jeśli autor ma zamiar rozszerzyć swoje stworzenie Mixtape nie tylko w sieci, ale również „rękę” z widownią, konieczne jest, aby przygotować skórę do następnej płyty. Powinno być chwytliwe. Można użyć własnego oryginalnego przetworzonego obrazu lub inny obraz. Lepiej jest unikać niepotrzebnych szczegółów. Sukces w tym przypadku opiera się na trzech filarach: imię i nazwisko, tytuł mixtape i niezapomniany obraz.

Mogę sprzedać mixtape'y?

Jeśli jest zapotrzebowanie, to dlaczego nie może zaoferować? Rzeczywiście, w tworzeniu mixtape również zainwestowała wiele wysiłku i talentu. Ale jako nieoficjalnego wydania, sprzedaż odbywa się to z „tacy”, to znaczy, że rozciąga się w kręgu przyjaciół i wielbicieli twórcy. W tym środowisku, DJ odbywa się bardziej formalnie. Mixtape'y w dużych wydań, przędzenia w klubach oraz w radiu.