684 Shares 9577 views

Aktorzy Teatru na Tagance. Znani aktorzy rosyjscy

Taganka Teatr został założony w 1946 roku. Jednak jego prawdziwa historia zaczyna się prawie dwie dekady jako główny reżyser Jurij Lyubimov wziął. Przyjechał ze swoim przedstawieniu dyplomowym, od momentu pojawienia się pierwszego ze względu na rezonans. Aktorzy Teatru na Tagance, Lyubimov udział w produkcji w następnych latach stał się znany w całym kraju. Wśród nich – Włodzimierz Wysocki, Valery Zolotukhin, Wsiewołod Abdulov, Leonid Yarmolnik.

Krótka historia

Teatr został założony w roku po zakończeniu wojny. Wtedy nazywano go inaczej. Pierwsza gra w teatrze dramatu i komedii, głównie w reżyserii A. Plotnikov, był występ iloczyn pisarz Wasilij Grossman.

Yuri Lyubimov, który zajmuje miejsce Plotnikov w 1964 roku, przyszedł do teatru z jego uczniów. Pierwszy występ nowego reżysera był "The Good Person of Szechwan". Czołowi aktorzy Teatru Taganka w tym czasie – to Zinaida Slavin, Borys Chmielnicki, Anatolij Wasiljew, Alla Demidova.

Lyubimov regularnie aktualizowana firmę. Zaletą dał absolwentów Szkoły Shchukin. Tak więc, w połowie lat sześćdziesiątych do teatru przyszła do Władimira Wysockiego, Nikolai Hubenko, Valery Zolotukhin. Kilka lat później reżyser zaprosił trupę Ivan Bortnik, Leonid Filatov, Vitali Shaposhnikov.

rozkwit

Taganka Theatre wkrótce stał się znany w całym kraju jako najbardziej awangardowy. Lyubimov prawie nie używa dekoracje. Jego wypowiedź spowodowała ryki sporów krytyków. Aktorzy Teatru Taganka są prawdziwymi gwiazdami. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych w rachunku Lyubimov marzy, aby każdy człowiek sowiecki intelektualnej.

W latach osiemdziesiątych, Yuri Lyubimov wyjazdem za granicę. W tym okresie, popularność teatru spada. Lider staje Nikołaj Hubenko. Następnie, po powrocie z emigracji Lyubimov teatr podlega zmienią. Kilka lat dyrektorem artystycznym zajmuje Valery Zolotukhin.

Dziś aktorzy Teatru Taganka – Dmitry Wysocki, Anastasia Kolpikova, Irina Lindt, Ivan Bortnik i inni.

Włodzimierz Wysocki

Teatr doświadczył różnych momentach. Trupa jest stale aktualizowana. Ale nazwa tego aktora, nawet po ponad trzydzieści lat po jego śmierci, na zawsze związana z nim.

Włodzimierz Wysocki – aktor Taganka Teatr od 1964 roku. Został zatrudniony przez szesnaście lat czternaście spektakli. W kilku z nich – w roli tytułowej. Ale częściowo jest on zobowiązany do Wysocki teatralnej tak głośno chwałę, przetoczyły się przez ZSRR. Inscenizacja „Hamleta” chciał dostać miliony. Jednak nawet stolica każdego mieszkańca był w stanie zakupić bilet pożądane.

Włodzimierz Wysocki pierwszy wszedł na scenę jako drugi boga w produkcji „The Good Person of Szechwan”. Potem były prace w takich produkcjach jak „Antiworlds”, „Dziesięć dni, które wstrząsnęły światem”, „Poległym i żywego”. W 1966 roku odbyła się premiera „Życia Gelileya”. W tym ustawieniu, Wysocki grał główną rolę.

"Hamlet"

Aktorzy Taganka Theatre, który grał w produkcji Szekspira:

 1. Władimir Wysocki.
 2. Veniamin Smehov.
 3. Alla Demidova.
 4. Natalia Saiko.
 5. Ivan Bortnik.
 6. Alexander Filippenko.

Premiera odbyła się w 1971 roku. Inscenizacja otrzymała wiele pozytywnych recenzji, pomimo faktu, że nie było przełomowe dla radzieckiej sceny teatralnej. Ponadto, łatwo można było wziąć pod uwagę krytykę, które istniały w czasie władzy. Rola Hamleta dla Wysockiego stał się, w opinii wielu, szczyt jego działania. W tym samym czasie, niektórzy współcześni krytycy uważają, że aktor nie powiodło się tej roli, z wyjątkiem słynnej, kluczem do fabuły monolog „Być albo nie być”. Wysocki, zdaniem ekspertów, nie był w stanie grać w wątpliwość. Ten aktor może po prostu „być”.

„Zbrodnia i kara”

Premiera odbyła się w 1979 roku. Raskolnikow, grany przez Aleksandra Trofimov. W roli Razumichina przybył na scenie Boris Chmielnickiego. Taganka Theatre był najczęściej odwiedzanym w Moskwie. I produkcja dzieł Dostojewskiego są odsetki nie mniej niż publiczne występy „Hamlet”, „Życie Galileusza”. Osiemnaście miesięcy po premierowym Swidrygajłowa wykonawca zmarł. 25 lipca 1980 Taganka Theatre, którego plakat na najbliższe dni był znany wszystkim theatergoers stolicy, została zamknięta dla publiczności: Włodzimierz Wysocki zmarł. Występy zostały odwołane, ale nikt nie zwrócił bilet do kasy.

Valery Zolotukhin

Ten aktor grał ponad dwadzieścia ról w Teatrze Taganka. W tym w spektaklu „Włodzimierz Wysocki”, który miał swoją premierę w 1981 roku. Aktorzy Teatru Taganka, biorące udział w tej produkcji:

 1. Katarzyna Varkova.
 2. Aleksiej Grabbe.
 3. Anastasia Kolpikova.
 4. Anatolij Wasiliew.
 5. Tatyana Sidorenko.
 6. Sergei Trifonov.

W 2011 Zolotukhin został dyrektorem teatru. To wydarzenie zostało poprzedzone skandalu spowodowanego przez różnice między Lyubimov i aktorów. Dwa lata później, Zolotukhin zrezygnował jako dyrektor. Pod koniec marca 2013 roku aktor i reżyser zmarł.

Anatolij Wasiliew

Aktor przyszedł do teatru w 1964 roku. W filmie kręcił się trochę, ale brał udział w większości spektakli Lyubimov użytkownika. Anatolij Wasiliew – aktor Taganka Theatre, który jest dedykowany do niego ponad pięćdziesiąt lat. Najnowsza produkcja, w którym grał, była gra fantasmagoryczny iloczyn Kafki „Zamek”.

inne podmioty

Pracował przez kilka lat na Taganka Theatre Leonid Yarmolnik. Był zaangażowany tylko kilka występów. Wśród nich – „Rush Hour”, „Mistrz i Małgorzata”, „Poległym i Żyjący”.

Vitali Shaposhnikov – aktor Taganka Teatr od 1968 roku. Podszedł do „Współczesna” w 1985 roku. Ale dwa lata później, ponownie w murach swojej rodzinnej teatru. Shaposhnikov grał Sierżant Waskowo wystawił „zaświta Oto cichy”, tytułową rolę w „Emelyan Pugaczowa” baletu. Po śmierci Włodzimierza Wysockiego aktor pojawił się na scenie w roli villain Swidrygajłowa. Vitali Shaposhnikov również brał udział w produkcjach „Tartuffe”, „Matki”, „Zapnij pasy”.

Borys Chmielnicki grał Woland w produkcji powieści Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Ze względu na swoją pracę jako teatru w sztukach takich jak „Życie Galileusza”, „Pugaczowa”, „Trzy siostry”.

Dmitry Wysocki – aktor Taganka Teatr od 2001 roku. Bierze udział w następujących produkcjach:

 1. "The Venetian Twins".
 2. „Biada z Wit”.
 3. „Eugeniusz Oniegin”.
 4. „Mistrz i Małgorzata”.
 5. "Arabesque".
 6. „Zamek”.

Występ słynnego dzieła Michaiła Bułhakowa Wysockiego odgrywa główną rolę.

„Poległym i Żyjący”

Premiera odbyła się w 1965 roku. Jest on poświęcony pisarzy i poetów, którzy brali udział w II wojnie światowej. W poezji Majakowskiego wykonania użyto, Twardowski Světlov. Mihaila Kulchitskogo – młody poeta, który zginął na froncie w 1943 roku – grał Leonid Filatov. Rola Pavla Kogana – autor dzieł romantycznych nie są zwracane z pola walki – Borys Chmielnicki.

„Dom na skarpie”

W 1980 roku Jurij Lyubimov wystawił na powieści Jurij Trifonov. W tych wczesnych latach radzieckich, było to dość odważny rzeczą do zrobienia. O stalinowskiego terroru lat trzydziestych wiemy dużo, ale mówić o tragicznych kartach historii radzieckiego było tak głośno niebezpieczne. Premiera „Dom na skarpie” było ekscytujące wydarzenie w życiu kulturalnym Moskwie. Główne role grali Valery Zolotukhin i Veniamin Smehov.

„Doktor Żywago”

Premiera spektaklu opartego na powieści, za którą autor otrzymał Nagrodę Nobla w 1965 roku, która odbyła się dwa lata po upadku Związku Radzieckiego. Reżyser zdołał zachować unikalne poetykę Pasternak. Reżyseria muzyki Alfreda Shnitke został wykorzystany.

Inne spektakle, które kiedyś chodził po scenie Teatru Taganka:

 1. "Electra".
 2. "Teenager".
 3. "Medea".
 4. „Bracia Karamazow”.
 5. „Szaraszka”.
 6. „Sokrates”.

„Mistrz i Małgorzata”

Yuri Lyubimov – pierwszy reżyser, przeniósł na scenę historię wielkiej powieści. Preparat produkt stosowany Prokofeva kompozytorzy Straussa i Albinoni. Wydajność jest ponad ćwierć wieku. Widzowie gości o nim różne od negatywnego do entuzjazmu. Jednak styl oświadczenie Lyubimov zawsze wywołała mieszane reakcje publiczności.

Mistrz w sztuce jest rozgrywany na przemian Dmitry Wysocki i Dalvin Shcherbakov. Rola ukochanego bohatera wykonać trzy aktorki Maria Matveeva Alla Smirdan Anastasia Kolpikova. Poncjusz Piłat gra Ivan Ryzhikov. Inne podmioty uczestniczące w produkcji:

 1. Aleksander Trofimov.
 2. Nikita Luchikhin.
 3. Ervin Gaaz.
 4. Sergei Trifonov.
 5. Timur Badalbeyli.
 6. Alexander Lyrchikov.

"Wii"

Premiera w mistycznej Gogola miała miejsce w październiku 2016 roku. Produkcja ta jest niezwykłym połączeniem klasyki rosyjskich tekstach i kompozycjach Veni D'rkin muzyk, który zmarł w 1999 roku. Khoma Brutus odgrywa Filipp Kotow. Pannochku – Aleksandra Basova.

Co występy w 2017 roku znajduje się Teatr Taganka?

plakat

 1. "Elsa" (14 stycznia).
 2. "The Venetian Twins" (15 stycznia).
 3. "Włodzimierz Wysocki" (25 stycznia).
 4. "Złoty Smok" (26 stycznia).
 5. "Faust" (1 lutego).
 6. "Stary, Stary Fairy Tale" (5 lutego).
 7. „Mistrz i Małgorzata” (7 lutego).
 8. "Eugeniusz Oniegin" (11 lutego).