629 Shares 7199 views

Michaił Friedman: A Biography, zajęcia dla dzieci, rodzina

Michaił Fridman (urodzony 21 kwietnia 1964) – głównym rosyjski biznesmen pochodzenia żydowskiego. Jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej „Alfa-Group”, jednej z największych prywatnych firm inwestycyjnych w Rosji. W 2014 roku magazyn „Forbes” szacuje jego majątek na $ +15,6 mld USD, co czyni go drugim wśród najbogatszych ludzi w Rosji. Skąd taka sytuacja osiągnęła Michaił Fridman? Biografia, rodzina, w której się urodził i dorastał – które pomogą czytelnikowi zrozumieć genezę obecnej sukcesu.

Dzieciństwo i młodość

Biografia Mihaila Fridmana zaczął, jak miliony innych chłopców radzieckich. Urodził się i dorastał w Lwów, Ukraina. Jego rodzice już starsi ludzie, byli inżynierowie, a ojciec został wyróżniony Nagrodą Państwową ZSRR na rozwój instrumentów nawigacyjnych dla samolotów wojskowych. Byli bardzo szczęśliwi, gdy rodzina urodził się najmłodszy syn. Michaił Fridman dzieciństwo wyróżnia zapał do nauki. Podczas studiów, on wielokrotnie wygrał olimpiady szkolne z fizyki i matematyki.

We Lwowie, Misha ukończył szkołę w 1980 roku. A potem – w Moskwie … Wszedł do Moskiewskiego Instytutu stali i stopów. Wielu ludzi miało miejsce w życiu ludzi, żonaty więcej studentów. Nie uniknął tego losu i Michaił Fridman. Żona, Irkutyanka Olga był kolega Michał.

Jako student, najpierw pojawia się smuga i przedsiębiorczy. Staje organizator dyskotek młodzieżowych, zaprosić ich muzyków i śpiewaków w zapłacie swoich opłat.

Początek kariery biznesowej

Po ukończeniu w 1986 roku, MISA Michaił Fridman, rozpoczął pracę w zakładzie „Elektrostal” w mieście o tej samej nazwie niedaleko Moskwy. Ale to był już na swoim czasie, a kiedy przyszedł, Friedman nie przegap korzystną chwilę.

W 1988 roku rozpoczął działalność tworząc grupę przyjaciół z Instytutu spółdzielni czyszczenia, który był zaangażowany w myciu okien, gdzie używane studentów z różnych uczelni, dając im możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy.

Pierwsze kroki „Alfa”

Wraz z niemieckim Khan, Alekseem Kuzmichevym i Petrom Avenom Mihail Fridman W 1989 roku założył firmę handlową „Alpha-Photo”, która sprzedaje materiały do fotografii, komputerów, a dopiero potem pojawiła się na rynku Radzieckiego nadal kopiarek.

Wkrótce kapitał zgromadzonych na handlu urządzeń biurowych, Friedman przełącza się na bazę dla wszystkich oligarchów rosyjskich surowców – ropy naftowej. Narzędzie do obsługi je za granicą naszego bohatera jest sowiecko-szwajcarska firma „Alfa-Eko” – prototyp przyszłości „Grupa Alfa”.

Rozwój firmy idzie do klasycznego rosyjskiego systemu kapitałowego: przepływ towarów wysyłanych za granicę, dodał wyrobów metalowych, wolumen transakcji dojść do takiego poziomu, że w strukturze gospodarczej Friedmann w 1991 tam właścicielem „Alfa-Bank”, którego zarząd on i głowice.

Prywatyzacja TNK – szczyt kariery biznesowej, Friedman i K °

W rzeczywistości, ta historia zasługuje na osobną analizę. Ale krótko to w następujący sposób. W połowie lat 90. Następnie rząd rosyjski „razdergivaet” na strzępy państwowego „Rosnieftu” – następcę ZSRR Minneftegazproma. „Rosnieft” emitują najwięcej ciekawostki związane z produkcją ropy naftowej (i Nizhnevartovsk Tiumeń pól naftowych) i rafinacji (Riazań Rafinerii). Są zjednoczeni w nowo utworzonej spółce, która staje się Tiumeń Oil Company (TNK), Enterprise następnie państwowych. Natychmiast ogłosił przetarg prywatyzacyjny z trzema firmami – wnioskodawcy dla TNK, który jest kierowany przez wybitnych „Russian” biznesmenów w czasie: Michaił Fridman ( „Alfa Group”), V. Vekselberg ( „Renova”) i L. Blavatnik (Access Industries). Aby ułatwić interakcję ze sobą w procesie prywatyzacji, są zjednoczeni w konsorcjum Alfa Dostęp Renova (AAR), która staje się w 1997 roku, właściciel TNK szesnastu lat.

Tiumeń Oil Company: biega w 16 lat w długości

W tym czasie wielu właścicieli naprinimali „brzemienne w skutki” rozwiązania. Po pierwsze, w 2003 roku, ich współpracę z neftekorporatsiey „British Petroleum”, „TNK-BP” we wspólnej strukturze, a następnie w 2008 roku do śmierci pokłócił się z brytyjskimi partnerami, tak że nawet kłócić „determinację” Trybunał wysoko w Londynie.

Wreszcie rosyjski przywództwo stało się jasne, że światowy kryzys gospodarczy jest korzystanie z właścicieli, „TNK-BP” nie będzie, aw 2013 wszystko jedno przedsiębiorstwo państwowe „Rosnieft” wykupił brytyjskich i rosyjskich właścicieli swoich udziałów w przedsiębiorstwie cierpliwość. Nikt nie powie obywateli rosyjskich, ale w 1997 roku zapłacił rosyjski rząd do prywatyzacji TNK Friedmana – Vekselberg – Blavatnik. Ale o to, w jaki sposób zapłacić za to zakup „Rosnieft” w latach 2012-13, jest dobrze znana :. brytyjski wziął $ 16,65 mld zł, a konsorcjum AAR – aż $ 27,73 mld USD, pomimo faktu, że partnerzy własnością około 50% połączonej firmy.

Jak dystrybuować pieniądze między sobą Friedman – Vekselberg – Blavatnik nikt nie wie. Ale sądząc po tym, że pierwszy z nich wpływów ze sprzedaży w Europie powstała nowa firma – grupa inwestycyjna «Grupa L1”, nie pozostają w przegrany.

Jaki jest imperium biznesu Friedman dzisiaj?

Po pierwsze, to grupa inwestycyjna, która obecnie kontroluje "Alfa-Bank" (największy prywatny bank w Rosji), w tym takich struktur biznesowych jak Alfa Capital Management "Rosvodokanal", "Alfa Insurance" i A1 Group. Grupa posiada operatorów telefonii komórkowej «Megafon” i «VimpelCom» sieci detalicznej sklepów «Pyaterochka» i «Crossroads».

Ponadto, Michaił Fridman jest przewodniczącym «Grupa L1”, z siedzibą w Luksemburgu. Działalności międzynarodowej grupy inwestycyjnej skupia się na aktywach telekomunikacyjnych oraz w sektorze energetycznym. Obejmuje ona dwa główne działy:. «Energy L1 L1» i«technologie” Friedman jest również członkiem Nadzorczej Deutsche DEA AG Erdoel, Hamburg, kupiono «L1 Energetyczny” w 2015 roku.

Nawiasem mówiąc, rada dyrektorów «Grupa L1” składa się z starych znajomych – towarzysze Friedman, z którą rozpoczął w późnych latach '80: Kuzmichev, Khan i P. Aven – byłego rządu minister Gajdar Rosji.

Nabycie aktywów na Morzu Północnym

W marcu 2015 «Grupa L1” nabył firmę oleju niemieckiego RWE Dea za ponad 5 mld £. Posiada 12 aktywnych polach naftowych i gazowych na Morzu Północnym i pól naftowych w innych miejscach. Transakcja wzbudziła zastrzeżeń do brytyjskiego rządu, który uważa, że jest to sprzeczne z sankcji ograniczeń wobec rosyjskich firm w związku z wydarzeniami na Ukrainie. «Grupa L1” zamierza stworzyć nową firmę do rozpoczęcia produkcji na nowych polach naftowych, prowadzony przez byłego szefa «BP» Lord Browne.

4 marca 2015 roku, brytyjski minister Energii i Zmian Klimatycznych Ed Deyvi dał Friedman okres jednego tygodnia, aby przekonać rząd Wielkiej Brytanii nie zmusić go sprzedać nabyte aktywa ropy i gazu na Morzu Północnym. Koniec tej historii, jak jeszcze nieznane, ale biorąc pod uwagę doświadczenie i zaradność Michaiła Fridman w procesach biznesowych, można mieć pewność, że znajdzie sposób, tym razem.

Zajęcia na świeżym powietrzu w organizacjach żydowskich

Friedman – aktywnie wspiera inicjatywy żydowskich w Rosji i innych krajach europejskich. W 1996 był jednym z założycieli rosyjskiej Kongresu Żydów, obecnie – członek Prezydium RJC. On sprawia, że wielki wkład w pracach Europejskiego Funduszu Żydowskiego, organizacji non-profit, której celem jest rozwój europejskiego żydostwa i propagowania tolerancji i pojednania na kontynencie.

Friedman, wraz ze Stanem Polovtsov i trzech kolegów, rosyjski miliarder żydowskiego Alexander Knaster, Petrom Avenom i niemiecki Khan, założył „Genesis Group”, której celem jest rozwój i poprawę żydowskiej tożsamości wśród Żydów na całym świecie. Każdego roku nagrodę „Genesis Grupa” przyznawany zwycięzcom, którzy osiągnęli doskonałość i międzynarodową sławę w wykonaniu charakteru narodu żydowskiego poprzez zobowiązanie do wartości narodowych.

Podczas ceremonii pierwszej nagrody rocznej w Jerozolimie w 2014 roku, Friedman powiedział publiczności, że jest on przeznaczony do inspirować nowe pokolenie Żydów jako przykład wybitnych profesjonalnych dokonań laureatów i ich wkładu w ludzkiej kulturze i zaangażowania na rzecz wartości żydowskich.

Przynależność i działalność międzynarodowych i rosyjskich struktur publicznych

Począwszy od roku 2005, Friedman jest przedstawicielem rosyjskiego w Council on Foreign Relations – non-profit USA organizacja, która skupia przedstawicieli ustanowienia światowego, którego celem jest szerzenie amerykańskiej wersji demokracji na całym świecie.

Friedman jest członkiem licznych rosyjskich organizacji pozarządowych, w tym Izby Społecznej Rosji, zarządu rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców oraz Rady Narodowej w sprawie ładu korporacyjnego.

Jest aktywnym zwolennikiem Narodowy Literackiej Nagrody „Big Book” i członek zarządu „Centrum Wspierania literatury rosyjskiej”, koncentruje się na realizacji programów kulturalnych, promowanie ideałów humanizmu i szacunku dla wartości kultury rosyjskiej.

Michaił Fridman: miłość życia

Z pierwszą żoną, Olga, rozwiódł się bardzo długo, ponad 10 lat temu. Ile dzieci ma Michael Friedman? Dzieci z pierwszego małżeństwa – dwie córki: Catherine (1998 str.) I Laura (1995 str.). Dziewczynki urodziły się i mieszkał z matką w Paryżu, tam ukończył Szkołę amerykańskiej. Całkowicie dostarczanie byłej żony i córki wygodnej egzystencji Friedman się z nimi prawie żadnego kontaktu.

Jak wygląda teraz mógł Michaił Fridman rodzinę? Przez kilka lat żył w małżeństwie cywilnym z byłego pracownika „Alfa-Bank” Oksana Ozhelskoy. Według niektórych raportów, mają też dwójkę dzieci.