530 Shares 3309 views

Jak przywitać ramadanu i że dać muzułmanom?

Ramadan – święty miesiąc dla wszystkich muzułmanów na świecie, podczas której obserwuje obowiązkowe szybko. Jego celem jest oczyszczenie duchowe i fizyczne, edukacja samodyscyplina. W tym artykule dowiesz się jak pogratulować muzułmańskiego ramadanu i życzymy, które mogą być przedstawione jako dar, dlaczego w tym miesiącu jest tak ważna dla wyznawców religii islamskiej.

Co oznacza ramadanu

Post jest, że w ciągu dnia (od świtu do zachodu słońca) wierzący nie spożywają żywność i wodę, powstrzymać się od palenia i seksu. Tradycyjnie, te dni są wizyty krewnych i przyjaciół, dając jałmużnę, czytając Koran, specjalne modlitwy wakacyjnych w meczecie iw domu, myśląc o swojej ścieżce życia i priorytetów. Znaczenie postu jest triumf ducha nad pragnieniami ciała.

Wielu zastanawia się, czy aby pogratulować przedstawicielom Ramadan muzułmańskich innych wyznań i ateistów. To pytanie każdy decyduje za siebie. W razie potrzeby, można pogratulować, bo twoi przyjaciele muzułmanie będą bardzo zadowoleni, aby usłyszeć dobre szczery w ich świętego miesiąca.

Post w ramadanie jest tak ważna dla wyznawców islamu, ponieważ promuje rozwój duchowy i umacnianie wiary oczyszcza rozum i myśli, wyrównuje i jednoczy biednych do bogatych, budzi chęć czynienia dobra i poprawy relacji między ludźmi. Dlatego wierzący są tak szczęśliwy początek Ramadanu, jak również swój koniec, gdy odporność testy i wiara nie pozostaje w tyle, ale w jego sercu rozliczane nowych, wyższych uczuć.

Gratulacje

Witamy i okolicznościowe słowa można mówić w dowolnym dniu świętego miesiąca, ale jest szczególnie dobre, aby to zrobić w dniu początku lub na końcu postu. Ten ostatni jest powszechnie obchodzone przez wszystkich muzułmanów i nazywa Fitr (święto w językach tureckich – Id al-Adha w języku arabskim – Id al-Fitr).

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przywitać ramadanu, wtedy będzie zainteresowany, aby wiedzieć, jak zrobić sami muzułmanie. Klasyczna formuła, która łączy powitanie i pozdrowienie jest „Eid Mubarak!”, Co dosłownie oznacza „błogosławiony wakacje!”. Rosyjscy muzułmanie mają powiedzieć te słowa na dzień święta Fitr. I w wielu krajach islamskich, bo mówią w związku z jakimkolwiek muzułmańskiego święta.

Należą się gratulacje, a dokładniej: „Ramadan Mubarak” – co oznacza, odpowiednio, „Błogosławieni ramadanu!”. Ale może być również tłumaczone jako „Happy Ramadan miesiąca!”.

Oprócz tradycyjnych zwrotów stosowne również wyrazić serdeczne życzenia zdrowia, cierpliwości, wzajemnego zrozumienia w rodzinie, wzmocnić wiarę, myśli i czyny szlacheckich. Możemy powiedzieć (lub napisać): „Pragnę godny przekazać ten post„; „Niech wasza modlitwa zostać zaakceptowane”; „Pragnę żyć sprawiedliwie, to świetny miesiąc” itd. D.

Prezenty dla muzułmanów

Teraz wiesz jak przywitać ramadanu. Jeśli chcesz, to ich dobre życzenia i pożegnalne słowa mogą towarzyszyć dar. Należy przedstawić muzułmanin? Najpilniejszą prezent jest zawsze Koran. To może być piękne wydanie, albo wygodna opcja „marsz” w skórzanej oprawie i zapięcie lub nawet audiobooka. Inne akcesoria mogą dać modlitwę. Należą do nich dywan, specjalną odzież, kompasu, aby określić kierunek modlitwy, dekoracyjne drewniane wsporniki pod Koranu.

Można odebrać upominek w dziale produktów islamskich. Wybór duży kalendarz ze zdjęciami meczetów lub powiedzeń z Koranu, tematycznej zakładki do książki lub magnes na lodówkę, rekordowym Azan (wezwanie do modlitwy śpiew), srebrny pierścień, haftowane czapki, jarmułka, koszuli z symboli muzułmańskich, etc …

Jeśli wcześniej nie wiedział, jak pogratulować muzułmańskiego ramadanu i co dać, to teraz masz do wyboru kilka opcji, począwszy od dołu do poważnych prezentów pamiątkami.

Prezenty dla muzułmanek

A co możemy nauczyć kobietę z okazji zakończenia świętej biurze? Dobry prezent byłby ubrania lub przedmioty dekoracyjne: szaty modlitewne, piękny welon, stuła, szalik lub szal, czapka-Bon (utrzymuje włosy pod chustą), obraz lub mural na tematy islamskich shamail (próbka arabskiej kaligrafii w ramce). Dziewczęta i kobiety na cześć wielkich ozdób świątecznych zawsze zachwycają i kosmetyki: arabski perfumy olej, jakość antymonu, złote wisiorki lub kolczyki.

Nie zapomnij o jadalnych prezentów na święta Fitr Id al-Fitr. Dla wyznawców islamu ważne zagrożenie dla zdrowia, więc będą one przyjmują z wdzięcznością olej z czarnego kminku lub oliwy z oliwek i miód, i rozmaite słodycze (chałwa, Turkish Delight, baklava, i tak dalej. N.).

Większość młodych muzułmanów, choć nie zajmowanie stanowiska, ale także otrzymywać prezenty na cześć świętego miesiąca. Przed pogratulować rodzinę Ramadan, trzeba upewnić się, że wszystkie dzieci otrzymują prezenty jednakowej wartości. Nie można nikogo skrzywdzić. Odpowiednie prezenty mogą być, na przykład, ilustrowane historie Koran, historie o prorokach i tak dalej. W razie potrzeby, można znaleźć sporo książek dla dzieci na tematy islamskich. Dość małe dziecko należy dać medaliony lub półksiężyca zawieszki: srebro i złoto dla chłopca do dziewczyny.

Teraz wiesz jak przywitać ramadanu słusznie, że chcą w związku z początkiem Wielkiego Postu , a które dają muzułmanie świętują koniec świętego miesiąca dla nich.