452 Shares 6357 views

Fototerapia – co to jest? Fototerapia na noworodki

Jesienią i zimą jest redukcja promieni słonecznych, a ze względu na brak witalności zaczynają spadać, istnieją problemy ze snem, istnieje sezonowy depresję i stres. W tym przypadku dochodzi do fototerapii ratunkowej. Co to jest? Ta procedura nadrabia brak światła słonecznego, a także wspieranie zdrowia organizmu już od jakiegoś czasu. Wielu lekarzy zaleca swoim pacjentom do tego leczenia.


Koncepcja fototerapii

Wiele osób słyszało o takiej procedury jak fototerapia. Co to jest? Jest to bezpieczne i skuteczne wystarcza sposobu terapeutycznego, który obejmuje traktowanie jasne światło o różnych długościach fal ze sztucznych źródeł, takich jak światło diod świecących, Dichroic lub lamp fluorescencyjnych, laserów. Powszechnie stosuje się promieniowanie ultrafioletowe o biały kolor, lecz może być stosowane takie źródło światła, którego widmo jest zdominowany przez czerwone i podczerwonych promieni.

Wskazania do procedury

Głównymi wskazaniami do fototerapii są depresja, w tym sezonie, a także bezsenność i chroniczne zmęczenie.

Ponadto, lekarze zalecają tę metodę leczenia, jeśli mają następujące problemy skórne:

  • łuszczyca;
  • ziarniniak grzybiasty;
  • atopowe zapalenie skóry;
  • bielactwo.

Przeciwwskazania do fototerapii

Procedura ta fototerapia niepełnosprawnych z niektórych chorób oczu, lub z takimi patologiami, które mogą mieć wpływ na siatkówkę. W związku z tym, należy skonsultować się z lekarzem.

Ponadto fototerapia nie może być pociągnięty do osób cierpiących na zwiększoną wrażliwość na światło lub odbierania leków, które zwiększają wrażliwość oczu na światło, takie jak lit lub olejków eterycznych na podstawie bergamotki, arcydzięgla, cytrusów. Ponadto, procedura jest zabroniony dla osób przechodzących leczenie padaczki.

Procedura fototerapii

Podczas zabiegu pacjent otwiera część ciała, która wymaga leczenia. Te obszary, które nie wymagają dodatkowego źródła światła zostaje zamknięty i dobrze chronione. Aby chronić usta, szyję, ręce i inne elementy niezbędne do zastosowania ochrony przeciwsłonecznej. Aby nie uszkodzić wzrok światło ultrafioletowe, przy użyciu specjalnych okularów.

Podczas fototerapii nie koniecznie pozostać w jednym miejscu, a można poruszać. Najważniejszą rzeczą jest to, że żarówka jest zawsze w polu widzenia.

Skuteczne instrumenty dla procedur

Które urządzenie do fototerapii jest najbardziej skuteczny? Rozwinął dużą liczbę urządzeń, które są wykorzystywane do tych celów. W kosmetyce najczęściej stosowane diody elektroluminescencyjne, halogen, lampy fluorescencyjne i dichroiczne oraz lasery.

Charakterystyka techniczna lampy jest duża, a szerokość pasma luminancji. Zasadniczo, jasność waha się pomiędzy 2500-10 000 luksów. Długość zależy od tego wskaźnika. Lampy te są sprzedawane w sklepach.

Obecnie coraz bardziej popularny pojazd „Dune”, który powstanie nowoczesny fototerapię. Co to jest? To urządzenie, które zostały wykorzystane przez wiele lat w Klinice Chirurgii ropne chirurgii Poradni Wojskowej Akademii Medycznej. Jest to cenne dla jego urządzeń prostota, zwartość, niezawodność i bezpieczeństwo. Teraz „Dune” – aparatura fototerapia, Jest uważany za najbardziej skuteczny ze wszystkich instrumentów wykorzystywanych do tej procedury. Tworzenie jest ona oparta na głębokiej efektu gojenia światła słonecznego na ludzkiej tkanki, a mianowicie większość promieni leczniczych o długości fali w czerwonym i podczerwonym zakresie.

Dzięki urządzeniu „Diuny” w tkance procesów biochemicznych, które zaczynają pojawiać się przywrócić strukturę komórek. To unikalne urządzenie i jest reprezentowany dziś fototerapię. Instrukcje dla tego urządzenia podkreśla szeroki zakres korzystny wpływ na organizm człowieka. Może być używany do zabiegów w domu.

Fototerapia na noworodki

Żółtaczka często towarzyszy nowo urodzonych dzieci. Radzi sobie z tą chorobą fototerapię. Wszystkie szpitale położnicze są wyposażone w specjalne urządzenia dla takich procedur. Fototerapia dla niemowląt prowadzona jest w sposób następujący: Dziecko całkowicie rozebrany i w zależności od stanu umieszczonym w łóżeczku, inkubatorze lub intensywnej opieki medycznej. Oczy i genitalia pokryte specjalnym bandażem wykonane z nieprzezroczystego materiału, na który chcesz oglądać, w przeciwnym razie można go przesunąć i zamknięcia dróg oddechowych. Oczy są najlepiej chronione ze specjalnych okularów, które posiadają kolor lepiej opatrunku.

Do procedury obejmują specjalną instalację. Znajduje się na dziecko w odległości około 50 cm, a potrzebą zapewnienia, że powietrze nie przegrzewać. Pozycja ciała powinna być zmieniana co dwie godziny, podczas pomiaru temperatury dziecka. Podczas fototerapii liczba dziennych płynu rośnie.

Skutki uboczne fototerapii dla noworodków

Procedura ta może prowadzić do skutków ubocznych, więc personel medyczny i rodzice dziecka powinni śledzić to. A noworodka może czerwienić skórę, zmienić charakter stolca i odwodnienie występuje. Czasami zdarzają się reakcje alergiczne, które odbywają się po zniesieniu procedury po pewnym czasie. Brak konsekwencji w przyszłości po fototerapii u tych dzieci nie powstają.

wniosek

Dla wielu ludzi, często powstaje pytanie: fototerapia – co to jest? I są zaskoczeni, że ten lekki leczenia. Procedura ta jest uważana za stosunkowo bezpieczne, pomaga radzić sobie z brakiem światła słonecznego, co powoduje występowanie wielu chorób. Jeśli po objawów niepożądanych doświadczenie konferencji, należy skonsultować się z lekarzem.