640 Shares 957 views

Rozpuszczalne w wodzie płótno przekroju ściegu: Cechy, korzyści, zalety

Istnieje wiele rodzajów nici do haftowania, ale licząc Krzyż – jedna z najbardziej popularnych wśród wygodnych ludzi. Większość zestawów dla kreatywności poświęcone tej sztuce. Taka popularność jest łatwo wytłumaczyć: z prostych obrazów jest w stanie obsłużyć nawet dziecko. To wystarczy, aby nauczyć się kilku sztuczek i można rozpocząć pracę. Działalność ta rozwija twórcze myślenie, uważność, pracowitość. Położenie każdego ściegu trzeba obliczyć i procesu tworzenia obrazu jest podobny do sposobu artysta maluje obraz. Ponieważ ta sztuka daje uczucie podobne, a obraz na płótnie czasami wygląda lepiej niż niektóre z dzieł współczesnych mistrzów rysunku.

Rodzaje brezentowy do przenoszenia wzoru na tkaninie

Haft technika cross-stitch może dać drugie życie nudzi lub z elementów mody szafa. Dzięki niemu każdy coś od codzienności przekształcony wykluczają. Jednak często zdarza się, że na tkaninie z ciasnym splocie nawet doświadczonym hafciarską trudne do wykonania gładkich krzyże bez zniekształcania obrazu. Zgrabny szwów nawet bez oryginalnego pomysłu będzie wyglądać brzydko.

Pomóc przesunąć obraz na materiał pomaga list przewozowy lub rozpuszczalnego w wodzie płótnie. Pierwszy jest zamocowany do tkaniny. Po zakończeniu haftowania, nici, z których składa się to, po prostu wyciągnąć jedną po drugiej. Wadą tej metody jest to zniekształcenie krzyży: ich odbiega nachylenia. Ponadto, usunąć nici z ciasnym firmware nie jest zbyt wygodne.

Zalety rozpuszczalny płótno

Aby pracować z rozpuszczalnego w wodzie włókninowego płótna przez wiele łatwiejsze. Zwykle już zaznaczone przewodników, więc nie muszą cierpieć z markerem i linijki, podzielenie materiału na kwadraty. Podczas opracowywania jest zakończona, produkt w dolnej wodzie w wystarczającym stopniu, a dodatkową przędzę rozpuszcza się, pozostawiając tylko gładką haftowane krzyża. To płótno jest łatwo przymocować do dowolnej tkanki ze względu na podłożu z włókniny.

Inne zalety płótna rozpuszczalne w wodzie:

  1. Istnieją różne oznaczenia na kwadraty o różnych rozmiarach. Można wybrać odpowiednią opcję.
  2. Po podłączeniu do materiału przekładki zachowuje swój kształt lepiej.
  3. Płótno całkowicie rozpuszcza się w zimnej albo gorącej wodzie. Nie ma potrzeby, aby usunąć pozostałe kawałki.
  4. Haft krzyż wygląda schludnie i płaskie, w porównaniu z konwencjonalnym sposobem, stosując ustawę lub płótno pracy.

Wady rozpuszczalny haft na płótnie

Są to wady tej metody przeniesienia wzoru na tkaninę. Rozpuszczalne w wodzie płótno haftowania nadaje się tylko do materiałów innych niż stretch. Należy również wybrać właściwą temperaturę reżimu żelaza, dołączając je do materiału. Materiał należy prasować bez pary, w przeciwnym razie zacznie się rozpuszczać. W rozpuszczalnych w wodzie płótna dość wysokie koszty – 3-4 razy więcej niż zwykle.

Istnieje kilka wad do tego materiału:

  1. W obecności elastanu składu tkanki nie mogą korzystać z włókniny.
  2. Jeśli tkanka została załączona luźno, trzeba stale sprawdzać, czy kierunek gwintu jest taki sam i nie rozpoczął jeśli układzie zmiany biegów.
  3. Niektóre typy komórek są zaznaczone na płótnie 7 sztuk, a nie 10, jak zwykle. To może skomplikować proces tworzenia figurę, szczególnie jeśli jego plan – standard.
  4. Czasami trudno jest przebić znaczników igły, to slajdy, konieczne jest, aby podjąć wysiłek.
  5. Niektórzy producenci wydrukować swoją nazwę marki na płótnie, zajmując cenne miejsce, które mogłyby być wykorzystane do pracy.

Jak korzystać z konspektu, rozpuszczony w wodzie

Zanim zaczniesz, musisz zdefiniować wzór, zmierzyć jego wielkość i pokroić na płótnie. Partycjonowanie jest odpowiednio przędze kierunek na tkaninie. Następnie ogrzewa się żelazo. Jeżeli instrukcja nie określono optymalną temperaturę, pożądane jest, w celu przeprowadzenia eksperymentu w mały kawałek płótna wodzie. Przy zbyt niskim poziomie, górna warstwa zaczyna oddalać się podczas haftowania, ponieważ materiał będzie musiał ponownie prasować. Umieszczenie zbyt wysoka temperatura może stopić włókninę podłoża i odkształcanie formy wstępnej.

Nie jest konieczne, aby dociskać zbyt stopa żelazka do tkaniny, w przeciwnym razie materiał może topić. Przywrócić jego pierwotną formę byłoby niemożliwe. Rysunek gdyby została już poniesiona, konieczne jest, aby usunąć, a rzeczą, na której została przeprowadzona, zostałaby zmieniona. Gładki kontur wystarczy wysuszyć tkaniny. Nie można go dotykać mokrymi rękami.

Praca z płótna, rozpuszczalne w wodzie

Czasami, jeśli kojarzenia odsunięte na krawędziach, to najlepiej trzymać palcami, kontynuując haft. Stworzyć rysunek lepiej, zaczynając od krawędzi ramki, lub jeśli jest on obecny w projekcie, w celu lepszego zabezpieczenia płótnie. Prace są prowadzone w małych sekcjach, za pomocą igły z ostrą końcówką. Gdy wzór jest gotowy, po prostu pominąć produktu w wodzie. Materiał ulega całkowitemu rozpuszczeniu i wyszyty motyw pozostaje na tkaninie. Praca z włókniny oparte możliwym i wykonywania innych rodzajów nici do haftowania płótnie, na przykład w handarger sztuki.