478 Shares 7955 views

Spirala „Mirena”: przegląd, zasada działania i skuteczności

wkładki wewnątrzmaciczne zyskały na znaczeniu w połowie ubiegłego wieku. Szybko stał się popularny wśród kobiet z powodu cech niemal 100% ochronę przed niechcianą ciążą, łatwości użytkowania i braku szczególnego negatywnego wpływu na kobiecego ciała.


Nowa generacja wewnątrzmacicznego środków antykoncepcyjnych – spirala "Mirena". Oceń ten produkt medyczny jest jako środek antykoncepcyjny, bardzo pozytywne.

Czym jest spirala „Mirena”?

Ten układ wewnątrzmacicznego, główną różnicą, które klasyczny celem jest obecność helis zbiornik hormonu. On jest najbardziej dokładnie powiela składu naturalnego hormonu żeńskiego.

Skuteczność najbardziej porównywalne zawierających miedź antykoncepcyjnych wkładek wewnątrzmacicznych – Jest to kolejna zaleta, który wznosi się na wyższym poziomie spirali „Mirena”. przywołanie Kobiety, które już używają ten produkt w najbardziej pozytywne.

Zasada działania spirali „Mirena”

Mechanizm działania jest podobny do spirali gormonosoderzhaschey klasycznych doustnych środków antykoncepcyjnych. IUD „Mirena” jest aktywna bezpośrednio po jej wprowadzeniem do jamy macicy, uwalniając hormon lewonorgestrel. On całkowicie blokuje proces owulacji, a nie pozwala na rozwijanie błony śluzowej jamy macicy. I to sprawia, że prawie niemożliwe proces implantacji komórki jajowej.

Skuteczność stosowania spirali „Mirena”: eksperci ocena

Niezawodne i wysoce skutecznym środkiem ochrony przed niechcianą ciążą – spirala „Mirena”. Eksperci przeglądowe dotyczące stosowania wystarczająco jednoznaczne. „Mirena” – skuteczny lek antykoncepcyjny, która ma dodatkowy efekt terapeutyczny. Ale jego stosowanie jest dozwolone tylko po dokładnym zbadaniu kobiety.

Płodność (zdolność poczęcia) zostanie przywrócony niemal natychmiast po usunięciu produktu. Niezwykle rzadki ciąża następuje w ciągu sześciu miesięcy po odwołaniu funduszy. Należy pamiętać, że „Mirena” nie jest ochrona przed infekcjami przenoszonymi podczas stosunku płciowego.

„Mirena” – spiralne, których wartość zależy od producenta i waha się od 8700 do 13000 rubli, można go kupić tylko w aptece na podstawie recepty.

Dodatkowym efektem spirala „Mirena”

Również wspaniały efekt ten układ hormonalny środek antykoncepcyjny ma ponadto także dobry efekt terapeutyczny w organizmie kobiety.

Spirala terapeutyczny „Mirena” zapewnia następujący terapeutyczny Efekty:

– znacznie zmniejsza czas trwania miesiączki;

– dzięki normalizacji metabolizmu żelaza, zwiększa się poziom hemoglobiny;

– zapewnia zapobieganie endometriozy i włókniakomięśniaków macicy i raka endometrium.

Oprócz powyższego, „Mirena” spirala stosowany w celu przywrócenia naturalnego stanu endometrium po usunięciu obu jajników, aw ciężkiej menopauzy.

Spirala „Mirena”: przegląd

Kobiet w ich opinie na temat tego urządzenia medycznego podzielona na dwa obozy. Ujemne sprzężenie zwrotne po rozpoczęciu tego produktu medycznego w większości tego samego typu: obniżenie nastroju, zmniejszenie libido, a także pojawienie się bólu w jamie brzusznej.

Kobiety pozytywne komentarze są jednomyślni w tym, że znacznie zmniejszonej ilości krwawienia miesiączkowego, całkowicie zniknęły nieodłączny ból. Znaczny wzrost ogólnego poziomu hemoglobiny w obecności chorób, takich jak mięśniaki macicy i endometrioza, wykazało znaczną poprawę.