709 Shares 3573 views

Jak gotować zacięcie z szyszek?

Z szyszek sosny zwyczajne, zbyt, gotowane zacięcie. Okazuje się, że jest nie tylko smaczne, ale także użyteczne. Nie jest to zaskakujące, ponieważ dżem z szyszek – kawałek pławić, zachowuje niepowtarzalny aromat i lekki smak igliwia, które są tak brakuje w długie zimowe wieczory.

Dlaczego warto gotować?

Powietrze w sosen specjalnych. Nie jest łatwo oddychać, a choroba gdzieś znikają same. Wynika to z faktu, że igły zawiera specjalne substancje, które zabijają szkodliwe bakterie. Ta nieruchomość jodeł i sosen ludzie zawsze starali się wykorzystać. Na przykład, zaparivat igły w wannie lub oleju z nich wytworzonych. Czy wreszcie gotowane stożki zacięcia. Okazało się, aby pomóc w leczeniu chorób układu oddechowego, takich jak ból gardła, zapalenie oskrzeli, astma. Produkt ten stosuje się w leczeniu chorób przewodu pokarmowego. I dla wyczerpanego organizmu, zwłaszcza z brakiem hemoglobiny, dżem stożków po prostu niezastąpiony.

zbierać szyszki

Pod wieloma względami, smak i jakość dżemem ustala prawidłowy zbiór szyszek świerkowych lub sosnowych. Powinny one być zupełnie zielony, miękki, a jeśli zaczną twardnieć, następnie dżem z szyszek, przepis, który nie jest zbyt skomplikowane, będzie gorzki smak. Konieczne jest, aby nie przegapić momentu, gdy zielone guzki zaczynają rozwijać. W południowych regionach zdarza się pod koniec maja – początek czerwca, a na północy – nie do końca czerwca. To było wtedy, że są one odpowiednie do gotowania, a proces gromadzenia zamieni się w ekscytującym wydarzeniu. Po wszystkich wstrząsami, który wychował się w mieście, nie jest zalecane. Lepiej jest patrzeć na bardziej przyjazne dla środowiska i mają niewielką podwyżkę, łącząc przyjemne z pożytecznym.

przepis 1

Ale tu greenbacks guzki zebrane. 1 kg tej surowiec należy wziąć 10 kg cukru i zwykłą (200 ml) w szklance wody. Szyszki, z których jam jest planowane gotować, trzeba mieć dobrą umyć i moczyć przez około jeden dzień. Napełnić je wodą tak, że całkowicie pokrywa wszystkie nierówności (trzeba pamiętać, że pływak). Następnie gotujemy syrop z wody z cukrem w nim umieścić grudek i gotować, aż zmiękną i nie ujawni. Jeśli masa jest zbyt gruba, jest to niezbędne do uzupełnienia gorącej wody. Następnie wylano do sterylnych słoików i przechowywać w lodówce.

Przepis 2 – „Spotkanie Orientacja”

Zestaw produktów oraz sposób wytwarzania czopków są takie same. Wystarczy ugotować inaczej. Po gotowaniu potrzeby do wrzenia mieszaninę przez 5 minut, a następnie wyłączy się, a jej ostygnięcie. Ponownie wrzenia i ochłodzono. Procedurę powtarza się trzykrotnie, po czym gorący stożki jam wlano do brzegów i rolki.

Przepis 3: „miód” z szyszek

Kilogram przemywa dobrze młodych pączków powinny być przygotowywane w objętości 3 litrów wody przez 3-4 godziny w słabym pożaru. Uderzeniami, a następnie usuwa się i wyrzuca, a otrzymaną galaretki został dodany cukier (1 kg na litr płynu) i gotowane do miękkości.

Przepis 4 – "słonecznego jam"

Ten dżem jest przygotowany bez gotowania. Umyte guzki być ułożone w bankach, dobrze usiana cukru. Następnie pokrywa słoik i miejsce w słońcu. Sok oleistą zostanie zwolniony i rozpuszczenia cukru. zaleca się wstrząsnąć banki do przyspieszenia tego procesu. Gdy cały cukier się rozpuści, dżem jest gotowy i może zostać usunięta do składowania lub po prostu zjeść.

Należy pamiętać, że lek jest dość silny. Wziąć jego porady na łyżeczka z zielonej herbaty. U dzieci mogą być reakcje alergiczne, a więc pierwsza oferta niewielką część próbki. Dżem z szyszek sosnowych są wykorzystywane nie tylko do leczenia, ale także do zapobiegania chorobom, lub po prostu jako przysmak.