116 Shares 6326 views

Krwawienie w czasie ciąży we wczesnej ciąży: przyczyny

Czas oczekiwania dziecko staje się najbardziej przyjemne i naturalne dla każdej kobiety. Wraz z nadejściem ciąży w organizmie płci ogromne zmiany. Tak, wiele kobiet w ciąży są zaniepokojeni upławy. W tym artykule dowiesz się, jakie są krwawienia w ciąży we wczesnym okresie ciąży oraz w późniejszych okresach rozwoju płodu. Dowiesz się, co może spowodować daną chorobę. Warto również wspomnieć o tym, jak zatrzymać krwawienie we wczesnej ciąży.

Co dzieje się w organizmie po poczęciu?

Natychmiast po połączeniu dwóch gamet (samce i samice) komórki tworzą zestaw, który jest w sposób ciągły podziału i zaczyna poruszać się w kierunku narządów płciowych. Gdy zapłodnione jajo wchodzi do macicy, nie jest jego przywiązanie do ściany pokryte endometrium. Od tej chwili możemy powiedzieć, że w ciąży.

W większości przypadków, łożysko dziecka występuje u kobiet bez cech. Jednak zdarza się, że tam jest krwawienie podczas ciąży we wczesnym okresie ciąży. W tym przypadku należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Tylko doświadczony ekspert będzie w stanie trzeźwo ocenić sytuację i przepisać niezbędnego leczenia. Z terminowym korekty możliwe jest, aby kontynuować ciążę i urodzić dziecko bezpiecznie.

Wczesna ciąża: ogólny opis

Po pierwsze, powiedzmy, że jest to przedział czasu. Wczesne wiek ciążowy jest okres do 12 tygodni. To było w tym czasie okres odbywa się najbardziej przerwać rozwój zarodka.

Wielu lekarzy mówi, że kiedy już przekroczył linię, możesz być spokojny. Ciąża bardziej zwykle, nic nie grożą.

Krwawa wydzielina w czasie ciąży (początek okresu)

W oczekiwaniu na dziecko wewnętrzne kobiety hormonalnych są całkowicie przebudowany. Ponieważ proces ten może być zwiększone upławy. Zwykle mają one przezroczysty lub biały kolor, a charakteryzuje braku zapachu.

Około jedna trzecia w ciąży do czynienia z takimi zjawiskami, jak krwawienia u kobiet w ciąży. Czy nie panikować w tym przypadku? Albo można wszystko niech rzeczy przesunąć? Odpowiedzi na te pytania są bezpośrednio zależne od przyczyny patologii. Ustal, co przyczyniło się do powstania niezwykłego wyładowania, lekarz może tylko. Zastanów się co jest przyczyną krwawienia we wczesnej ciąży są najczęściej

Pierwszy powód: uszkodzenia płodu endometrium jajo

Sytuacja ta może być przypisana do jednego z najbardziej nieszkodliwe. Taki stan nie zagraża przyszłości dziecka. Często na początku ciąży, kiedy kobiety są nieświadomi swojej nowej pozycji, biorą wybór na początek przed terminem miesiączki.

Implantacja następuje po około jednego tygodnia po owulacji. To pozostaje w tym samym czasie przed rozpoczęciem nowego cyklu. Kiedy zapłodniona komórka jajowa zostaje obniżona do narządów płciowych, to natychmiast zaczyna przenikać do łóżka endometrium. Tak więc embrion „kopie”, jego otwór do dalszego pobytu i rosnąć. Mogą wystąpić nieznaczne uszkodzenia drobnych naczyń w trakcie procesu. Naczynek emitowania kropel krwi, które następnie są mieszane ze wzrostem ilości wydzielin pochwowych i poza genitaliów. Jest w tym momencie, kobieta może zauważyć, że pojawiła się brązowawy lub różowawy absolutorium.

Takie krwawienie podczas ciąży (na początku ciąży) nie stanowią żadnego zagrożenia. Najczęściej są one same w ciągu kilku dni. Warto zauważyć, że podczas gdy ilość śluzu wydzielanych stopniowo zmniejsza się i rozjaśnia.

Drugi powód: nadżerek

Krwawienie podczas ciąży (na początku i późniejszych etapach) mogą wystąpić na skutek uszkodzenia śluzówki macicy kanału. Najczęściej nadżerek przejawia się w stanie normalnym (przed zapłodnieniem). Jednak wraz z nadejściem zapłodnienia śluzówki staje się jeszcze bardziej wrażliwy. Statki i kapilar wewnątrz macicy, przepełnione krwią. Dlatego erozji w czasie ciąży często pojawiają się plamienia.

Zagrożeń takich patologii nie ponosi. Jednak lekarze zalecają szczególną procedurę badania o nazwie kolposkopia. Jest to diagnoza pozwala ocenić złożoność choroby. Treat erozja jest zalecane tylko po porodzie. W przeciwnym razie mogą wystąpić problemy z szyjki dylatacyjnych.

Trzeci powód: z kanału szyjki macicy polipy i torbiele

Krwawienie podczas ciąży i we wczesnym okresie ciąży w późniejszym czasie mogą wystąpić z powodu nowotworów szyjki macicy. Najbardziej powszechne w takich patologii wykonuje polip lub małej torbieli szyjki macicy. Ponieważ szyjka jest wypełniona wielu pojemników, może nastąpić ich niewielkie uszkodzenia. W ten sposób kropelki krwi zmieszano z wydzielinami pochwy i na zewnątrz.

Takie krwawienie we wczesnym okresie ciąży lub później, nie niosą ze sobą szczególne zagrożenie dla życia płodu. Jednakże, zanieczyszczenie może wystąpić po spożyciu zakażenia ran. Polip koniecznie wymagają leczenia, ale powinna być przeprowadzona dopiero po urodzeniu dziecka.

Czwarty powód: brak progesteronu

Krwawienia we wczesnej ciąży może być spowodowane niewystarczającą produkcję tego hormonu. W drugiej fazie cyklu, w zdrowych kobiet progesteronu jest zwolniony. Produkty wytwarzane przez jajniki i nadnercza. W pewnych zaburzeń hormonalnych, może być niewystarczające podział substancji. W tym przypadku redukcja zaczyna przedwczesnych genitalia. Wszystko to prowadzi do tego, że zapłodniona komórka jajowa zaczyna łuszczy się ze swojego miejsca i nie ma zagrożenia przerwania ciąży.

Leczenie w tym przypadku należy przeprowadzić koniecznie. Przed powołaniem leków lekarz może wysłać do oddawania krwi dla określenia ilości tego hormonu. Po otrzymaniu wyników wybranego indywidualnego dawkowania i sposobu korekcji. Najczęściej w leczeniu patologii wybrano następujące leki: pigułki „Djufaston” wstrzykiwania „Progesteron” lub „świeca” Utrozhestan. Należy zauważyć, że przyjmowanie leku w niektórych przypadkach, mamy bardzo dużo czasu. Wszystko zależy od indywidualnych i dalszego przebiegu ciąży.

Piąty powód, endometrioza

Krwawienia we wczesnej ciąży często powoduje hormonalnej. W ten sposób choroba może być spowodowana przez choroby zwanej „endometrioza”. W tym przypadku, genitalia powłoki rośnie w innych miejscach. Może ona pojawić się na jajnikach, jajowodach, w jamie brzusznej lub pochwy. Po zakończeniu ciąży i cyklu miesiączkowego jest czasami naliczane odrzucenie endometrium. W tym przypadku, kobieta ogląda dość ciężkie krwawienia we wczesnej ciąży.

Leczenie w tej sytuacji powinna być przeprowadzona według indywidualnej sytuacji i ogólnego stanu zdrowia przyszłej matki.

Szósta powodu: ciąży, która rozwija się na zewnątrz jamy narządów płciowych

Jeśli ciąża pozamaciczna może wystąpić krwawienie z genitaliów przyszłej matki we wczesnym stadium. W tym przypadku, kobieta zaczyna odczuwać ból w dolnej części brzucha, osłabienie i nudności. Patologia Diagnoza zawsze odbywa się za pomocą badań krwi i USG. Warto pamiętać, że ciąża pozamaciczna może trafić jajnika, jajowodu, albo w ogóle pojawiają się w jamie brzusznej. Wraz z rozwojem „jajowodów” ciąży, kobieta czuje się bardziej zaawansowanych objawów choroby. Objawy bardziej niewyraźne wystąpić, gdy zarodek jest w jajniku lub otrzewnej.

Leczenie w tym przypadku należy przeprowadzić koniecznie. Prawie zawsze jest chirurgiczne.

Siódma przyczyna: niskie położenie łożyska

Przyczyny krwawienia na początku ciąży może wynikać z niskiej łożysko Previa. Jeżeli komórka jajowa przywiązywano zbyt niskie lub całkowicie zablokowane wejście do macicy, to mogą pojawić się takie objawy. W tym przypadku, kobiety często nie odczuwa żadnego dodatkowego dyskomfortu. Wybór pojawiają się po stosunku płciowym, podczas gdy podnoszenie ciężarów lub duży wysiłek.

Leczenie w tej sytuacji jest najczęściej wykonywane w szpitalu. Przyszła mama jest przypisany do leżenia w łóżku. tabletki „Tranexam”, „Dicynone” zastrzyki i inne: jak niektóre leki, które zatrzymują krew może być zalecane.

Ósmy Powód: nieostrożność

Plamienie we wczesnej ciąży może być spowodowane przez banalnej niedbalstwa. Jeśli otrzymali leczenie, w którym trzeba wstawić pochwy czopki lub tabletki, to powinno być wykonane tak dokładnie jak to możliwe. Błona śluzowa pochwy inaczej wrażliwe mogą ulec uszkodzeniu. Również podczas kontaktów seksualnych trzeba być ostrożnym. W przeciwnym razie, szyjki macicy może być lekko rannych.

Leczenie w tym przypadku nie jest wymagane. Jednakże, lekarz zaleci nadal należy zachować ostrożność i przestrzegać higieny osobistej, aby zapobiec zakażeniu rany.

Dziewiąta przyczyna: miesięcznie na czas

Z taką sytuacją spotyka się tylko kilka kobiet w ciąży. Ta kategoria moms miesięcznie występuje miesiączka, która pochodzi ściśle w swoich kategoriach. Jednocześnie plamienie trwa kilka dni i może być dość ciężkie. Takie krwawienie, lekarze są bardzo ostrożne. Jednak po przeprowadzeniu badań i analiz ekspertów doszli do wniosku, że kobieta i jej nienarodzone dziecko nie jest w niebezpieczeństwie. Alokacja danych zazwyczaj zatrzymuje się po pierwszych trzech miesiącach ciąży.

Leczenie jest zalecane tylko w przypadku skarg kobiety.

Krwawienie w czasie ciąży: przyczyny, konsekwencje

Więc, wiesz najczęstszych przyczyn krwawienia we wczesnej ciąży. Konsekwencje tej choroby mogą być bardzo zróżnicowane.

W niektórych przypadkach, gdy przyczyna jest krwawienie implantacji erozję lub banalnej niedbałości, zdrowia przyszłego dziecka nie jest zagrożone. W tym przypadku, konsekwencje mogą nie mieć żadnego.

Jeśli przyczyną krwawienia jest brak progesteronu, łożysko przodujące lub ciąży pozamacicznej, wtedy wszystko może być o wiele bardziej poważne. Konsekwencje takich dolegliwości może być tragiczna. Dlatego kiedy one wystąpią, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Podsumowanie i wnioski

Czytaliście przyczyn, które powodują krwawienie podczas ciąży we wczesnym okresie ciąży. Zawsze z takich objawów należy skonsultować się ze specjalistą, a nie do samoleczenia. Nie słuchaj rad przyjaciół. Każda ciąża jest indywidualna i nieprzewidywalne.

Czas leczenia krwawienie podczas ciąży. Tylko w ten sposób będzie można przenosić i urodzić zdrowe dziecko. Miłego ciąży i dostawę na czas!