187 Shares 1209 views

Oryginalny blat na kuchennym stole

Jeśli kuchnia jest najważniejsze pomieszczenie w domu (według pani domu), w tabeli – jest to temat, który obraca się wokół wszystkiego, co dzieje się w kuchni. Okazuje się, że stół kuchnia – to główne meble (znowu według gospodyni). Oczywiście, człowiek nie może się zgodzić z jego połowie, ale co zrobi sobie kanapkę? Jego głównym tematem – TV – może tymczasowo uzyskując dłoni.


Co oddziela stół kuchenny ze wszystkich innych tabel? To prawda, że gotować. Proces, który nie jest bardzo higieniczny (patrząc z boku), powinny być bezpieczne dla naszego zdrowia (to znaczy, aby zapewnić minimalną możliwość skażenia produktów, których Korzyści okaże się w przyszłości). Dlatego tabela powinna być wykonana z materiału, który przez wiele lat będzie tak dobrze oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń, które się można powiedzieć z ufnością „sterylnie czyste.”

Materiał, z którego blat do stołu kuchennego, powinny być nietoksyczne, hipoalergiczne trwałe i oczywiście piękne. Warunki te są spełnione, nie wiele materiałów naturalnych i syntetycznych, dlatego należy zapoznać się szczegółowo z każdym.

Blat laminat

laminat polimerowy

Materiał budżet do produkcji mebli kuchennych – laminatu – wykonane z tłoczonej płyty wiórowej, pokrytej arkusz polimerowy lub film. Cienka folia, która naśladuje naturalny wzór tekstury drewna, wykonane z bezpiecznego, nietoksycznego tworzywa. 3D drukowania i tworzenia teksturowanych powierzchni dotykowej efekt do naturalnego drewna lub kamienia. Różnorodność wzorów dla wszystkich materiałów występujących w przyrodzie umożliwia każdy kupujący znaleźć materiał do mebli kuchennych i blatów.

Naturalnych wrogów laminowane powierzchniowe – ostrych przedmiotów i gorących potraw. Aby uniknąć kontaktu z ciepłem lub stałym sztućców ze stali, wystarczy użyć deski do krojenia i podstawek. W przypadku uszkodzenia integralności powierzchni pokrywy zostanie przerwane w samoczynnym tablicy przecieki wody i bakterii. Jeśli nie zostaną podjęte działania mające na celu naprawę i odkażanie, bakterie rozkładają materiał pod folią. Producenci laminowanych blatów zapewnić, że tabela będzie trwać przez okres co najmniej 5 lat od dnia rozpoczęcia pracy z dobrą opieką. Aby utrzymać czystość na powierzchni może być oczyszczony z miękkiej tkaniny lub gąbki nasączonej wodą z mydłem.

Koszt blaty laminatu zależy od grubości i jakości płyty wiórowej powłoki wynosi od 600 do 2500 rubli 1 m? standardowa powierzchnia arkusza.

Laminat wykonany z naturalnego drewna

Droższe rodzaj laminatu składa się z podstawy wiórowych pokrytych fornir wykonany z drewna. Zastosowanie naturalnej okleinie cennych gatunków drzew tworzy efekt naturalnego tablicy. Powierzchnia „orzech”, „Ebony” lub „Oak bog” może być pokryty drewna forniru tych gatunków. Ale nie mniej imponujące wygląd barwione fornir. Im grubsza warstwa forniru, powierzchnia wygląda bardziej naturalnie.

Fornir dla laminatu wytwarzanego na dwa sposoby. Pierwszy, mniej kosztowny sposób – obierania. Z drzewnej jest usuwany bez końca spirali cienkiej warstwy drewna, która jest zabezpieczona: prostuje obróbce kompozycji chemicznej dezynfekcji, cięty na arkusze i suszy. Bardzo ostry nóż usuwa warstwę bez uszkodzenia ani powierzchni milimetra. wzór tekstury laminatu nie jest zupełnie jak naturalne, ale bardzo piękne, gdyby nie było zwrotów akcji w bagażniku drewna.

Fornir, w rzeczywistości – cienkie deski z drewna. Jego produkcja jest dość drogie, ale blaty wyglądać jakby zbudowane z pojedynczej macierzy. Wygląda to szczególnie pierwotnej powierzchni, ozdobione inkrustowany okleiny w różnych kolorach i rodzajach drewna.

Spoiwa stosowane do klejenia forniru i blaty materiału rdzenia są wykonane z nietoksycznych polimerów, lub w szczególnych przypadkach naturalnych składników (BONE kleju stolarskiego, klej rybi). Polerowana powierzchnia pokryta jest lakierem bezbarwnym lub naturalny połysk. Taka powierzchnia jest trudniejsza do uszkodzenia niż folii z tworzywa sztucznego, ale do naprawy – również wymaga więcej wysiłku. Mimo to, wymagania kosmetyczne …

Ceny laminatu z naturalną powłoką forniru zależy od wielu czynników (typ i grubość forniru, gatunku drewna, rodzaj wykończenia, rodzaju kleju) i mogą mieścić się w zakresie od 2500 do 10 000 na 1 m? powierzchni.

"Talią rzeźnik" (blok Butcher)

Naturalne drewno przychodzi do głowy, gdy najpierw zadać sobie (lub ktoś) „Jaki jest meble?” Odpowiedź jest naturalne, ale podstęp. Przy kuchennym stole zwykle standardowe meble nie ma zastosowania. Warunki „piękne”, „hipoalergiczne”, „nietoksyczny” są spełnione, ale co „trwały” konieczne jest dwa razy pomyśleć. „Drzewa niezgoda” – mówi właściwy stolarz-meble i będzie w porządku, nie kłóć się z nim.

Butcher blaty blokowe idą z gęstego i pięknego drewna. Rzazie poprzeczne paski, węglików pod presją i ostrożnie polerowane, tworzą jeden monolit – blok podobny do szachownicy. Im grubsza blok spektakularny wygląd blat. Nazwa blat był na cześć ogromnych pokładów, na których mięso rzeźnicy Butchered użyciu siekiery z szerokimi łopatkami. Lepka drzewo nie szkodzi ostrze ze stali, ale wyciąć pokład było niemożliwe. Mówi się, że rzeźnik wykorzystywane talię życia i przekazał ją do spadkobiercy wraz z toporem.

Oczywiście, na stole nie powinno być siekiera do posiekać mięso (może to uszkodzić gładką powierzchnię), ale operacja ta miałaby wstał i rozproszone.

Blat zebrane z cross-cut, warte są dwa do trzech razy droższe niż mniej wytrzymałe, ale równie spektakularny skupisk długich poziomych prętów. Oryginalność można dodać przetwarzanie blaty krawędzi postać krawędziach lub metalu krawędzi brąz lub mosiądz obszaru. Bufet w stylu średniowiecza lub „jak z bajki” może przekształcić kuchnię w najbardziej niezwykłym miejscu w domu.

W trosce o drewnianym blacie będzie wymagało pewnego wysiłku. Drzewo może stać się podatny grunt dla bakterii, jeśli nie obsługuje związki antybakteryjne. W związku z tym, zaleca się regularne leczenie z detergentami, która jest znakiem „wobec wszystkich bakterii.” Jeśli powierzchnia nie jest tylko polerowane, ale również pokryte pasty, muszą składać się z elementów naturalnych (wosk pszczeli, na przykład).

Ceny blatów drewnianych może rozpocząć się od $ 250 do $ 700-800 za dotrzeć ekskluzywnych i zabytkowych przedmiotów (1 tys. Metr powierzchni).

Blaty ze sztucznego kamienia

Technologia budowlana projektanci zaprezentowali materiały bezcenne kosmetyczne – sztuczne kamienie i beton ultra mieszaniny żywic polimerowych i naturalnego kryształu górskiego (kwarc, granit, marmur).

sztuczny granit

Naturalny kamień nie jest łatwo wyleczyć. Aby dokonać pełnej płyty z granitu, trzeba znaleźć zablokuj – monolit bez żadnych pęknięć. Następnie ciąć na płyty zablokować rozmiar dla maszyn o dużej średnicy pił diamentowych. Proces ten jest nie tylko czasochłonne, ale również bardzo drogie. Naturalna płyta z granitu będzie kosztować astronomiczną sumę, nawet w euro. Produkcja sztucznego kamienia, takich jak granit, kosztuje od pięciu do dziesięciu razy tańsze, a uzyskany materiał jest prawie nie gorszy od naturalnego granitu lub siły i piękna. Po drugie, nawet lepszy, jak z usług różnych barwników syntetycznych projektant. Zmieszany z frytkami granitu i kwarcu piasku barwników nie tylko dostarczyć jednolicie kolorowe „kamień”, ale także, w razie potrzeby, zawiłe abstrakcyjne wzory, takie jak marmur „mory”. Monolit stworzył żadnych pęknięć, bez stresu, a plastyczność krawaty poliestrowe mogą skutecznie przeciwstawić dysk uderzenie (choć nadal nie zaleca się trafić blatu).

„Granit” technologia wytwarzania przewiduje mieszania składników, szybkie wlewanie do formy, drga pod zmniejszonym ciśnieniem (w którym powietrze jest całkowicie usunięte z mieszaniny) i obróbki termicznej – + odpuszczanie w temperaturze 1200-1300 i szybkiego ostuzhennoy.

Sztuczny granit jest cięte i szlifowane na obrabiarkach z diamentowych pił tnących i ciężkich ścierny. Powierzchnia może być polerowana na wysoki połysk lub mat. W razie potrzeby można zapisać „dzika” grubej chropowatość, w którym nic nie jest szybownictwo lub milimetrach. Stałe kryształy naturalnego granitu stępione nóż ze stali, dlatego zaleca się, aby kupić jakości desek do krojenia występuje bezpośrednio w instrukcji obsługi.

W trosce o powierzchni jest najprostszy: można myć szorstką ściereczką i wyczyścić powierzchnię blatu za pomocą szczotki drucianej (jeśli wymaga tego sytuacja). chemia gospodarcza może zaszkodzić sztucznego granitu.

Ceny dla sztucznych granitu zaczynają się od 30 $ – 40 za 1 tys. powierzchnia kolana i będzie zależeć od stopnia złożoności instalacji na miejscu.

sztuczny kwarcowy

Mieszanina kwarcu i żywicy poliestrowej związanej w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury nie dorównują wytrzymałością materiału naturalnego. Faktycznie, sztuczny kwarcu 93-96% naturalnych, a spoiwo zajmuje pozostałą objętość. Sztuczne krzemionkowym otrzymuje się z drobnych kryształów, naturalne kwarc i oczyszczania wapnem piasku kwarcowego.

Dla odmiany, w zależności od zamiarem artystycznej w części podstawowej mieszaniny kwarcu otrzymuje się ze skruszonego granitu i marmuru. Szczególnie egzotyczny wygląd na powierzchni szkła kwarcowego blacie plamami podobnymi do kropelek wody, pochowanych na powierzchni kamienia. Odpady metali, polerowanie zamienia się złotymi iskrami tworzy kilka czarujący efekt.

Otrzymaną mieszaninę dostatecznie złożony proces wlewa się do form, drga w próżni, aby usunąć powietrze z przestrzeni między kryształami i poddaje się obróbce cieplnej. Szybkie ogrzanie do + 1100-1300 materiału chwilowe ostuzhennoy twardnieje. (. „Płyty” dla języka angielskiego „płytki”) – po obróbce cieplnej Otrzymany arkusz „kamień” płyta jest doprowadzana do obróbki: cięcia i szlifowania. Do leczenia sztucznego kwarcu stosowanym narzędziem z powłoką diamentową z tarczowych i tarcze do polerowania. Rezultatem jest płyta z danego rozmiaru i jest gładka powierzchnia zależy od pomysłu projektanta.

Blat z „kwarc” wycina ze standardowej płyty indywidualnie dla każdej tabeli. Wykorzystuje przenośny przyrząd, cięcia , których szczegółowe rozwiązania są diamentowe w tej samej klasy co płyta producentów narzędzi. Obróbki krawędzi, szlifowanie i klejenia, spoiwa poliestrowe powierzchnie muszą być przeprowadzone na najwyższym poziomie. Przyklejone pod powierzchnią ciśnienie zgięcia, narożniki i krawędzie, które nie powinny być tak mocne jak monolit. W rezultacie operacji pracochłonnych będą ozdobą stołu kuchennego, którego powierzchnia może tylko uszkodzić bardzo silny cios młotkiem. Wytnij nóż stołowy jest bezużyteczny – Quartz jest trudniejsze niż hartowanej stali. Spojrzenie na powierzchni kamienia nigdy nie będzie się nudzić.

wytwarzanie sztucznego kamienia koszt jest dość wysoki, a regulacja blatów na miejscu będzie wymagać dodatkowego finansowania. W rezultacie, cena wywoławcza od 50-60 $ za metr kwadratowy. ft wzrostu powierzchni w pół do dwóch razy.

Nie ma zbyt wielu producentów kwarcowe sztuczne, które wyróżniają się powszechne uznanie w świecie projektowania mebli. Na przykład, Silestone z Hiszpanii, którego jakość uznana próbki blatu.

Przegląd nie pokaże setnej części blatów opcji konstrukcyjnych dla blaty kuchenne, lady barowe i innych powierzchni, które wymagają ochrony. Ale mam nadzieję, że artykuł będzie miał pewien pomysł na temat tej różnorodności.