98 Shares 2232 views

Ipatiev Dom w Jekaterynburgu. Strzelanie z rodziny królewskiej w domu Ipatiev

Jekaterynburg jest znany na całym świecie jako miasto, w którym bolszewicy niemiłosiernie zastrzelił rodzinę cesarza Mikołaja II. Ostatnie miejsce uwięzienia i wykonanie monarchy, jego żona i dzieci została wybrana Ipatiev Domu. Adres, na którym znajdował się (Voznesensky Prospekt, 49/9), dziś zapamiętany przez wielu mieszkańców, ale powiedzieć, jak sam budynek wygląda nie mogą wszystko. Nie jest to zaskakujące, ponieważ dom, który spędził resztę swojego życia rodziny królewskiej, został rozebrany w 1977 roku. Dziś to właśnie przypomina stare fotografie i rzadkich artefaktów w muzeach Jekaterynburg.

dziwny zbieg okoliczności

Studiując historię rosyjskiej rodziny królewskiej, można zauważyć interesujący fakt. Tsar Michaił Fiodorowicz, który stał się założycielem dynastii Romanowów, został ogłoszony władcą Rosji w marcu 1613 po ceremonii prowadzonej w klasztorze Ipatiev najbliższej Kostroma. Ale co będzie opisana, powodując wiele zagadkowych. Ostatnim przedstawicielem tego samego rodzaju monarchy, Mikołaj II wraz z całą rodziną w lipcu 1918 roku, został zabity w domu Ipatiev w Jekaterynburgu. Po tym, dynastia Romanowów przestała istnieć.

Dlaczego Ipatiev dom?

Klasztor o tej samej nazwie, który został poświęcony na płycie Mikhail Fedorovich, a dom, w którym piłka Mikołaj II i jego rodziny, w czasach radzieckich był to tylko zbieg okoliczności. Ale czy rzeczywiście tak jest? Współcześni historycy wierzą, że dom Ipatiev Nicholas Nikolaevich bolszewicy wybrali jako miejsce egzekucji bez powodu, a także biorąc pod uwagę dowód swojej teorii dobrych powodów.

Po abdykacji w marcu 1917 roku z tronu ostatniego cesarza rosyjskiego i jego rodziną został zesłany do Tobolska. Nic nie zapobiega bolszewicy nienawidzili im radzić sobie z monarchy w tym syberyjskim mieście, ale z jakiegoś powodu zabrali go do Jekaterynburga. Pomimo dużej liczby budynków, za karę został wybrany w żaden sposób niezwykły domu inżyniera Ipatiev. Niektórzy współcześni historycy uważają, że powodem tego wyboru był znajomy Mikołaj Roerich Peter Voykova – Komisarza Ural bolszewicy Nadzorczej był bezpośrednio zaangażowany w organizację fotografowanie rodziny królewskiej.

W 1913 roku obchodzono 300-lecia dynastii Romanowów w Rosji, Ipatievsky klasztor był jednym z głównych ośrodków uroczystości. Jego nazwisko było na ustach, więc kiedy bolszewicy wybrał rodziny królewskiej egzekucje Ipatiev dom w Jekaterynburg, mogą one robić to starannie i świadomie, dając zbliżającym morderstwa pewnej symboliki.

Pierwszy właściciel rezydencji

Feralnego dom został zbudowany w latach 80-tych XIX wieku jako inżynier górnictwa, radnego państwowej Ivan Redikortsevym. Miejsce dla ich przyszłych osiedli, wybrał zachodnim stoku wzgórza Wniebowstąpienia. Dom został zbudowany z myślą terenu. Jej wschodnia strona była jedna historia. Oto główne wejście do budynku, pokoje i piwnicy z dostępem prowadzącej do południowej elewacji dworu. Po zachodniej stronie domu składało się z dwóch pięter i werandą. Szerokość budynku wynosi 18 m, a długość – 31 m Został zbudowany z wykorzystaniem najnowszych technologii :. Były prąd, woda, kanalizacja, telefon. Pokoje w domu wyglądało bogaty: ich ściany zdobią sztukaterie i odlewy z żeliwa i artystyczne malowanie nałożono na sufit.

Redikortsevu nie był przeznaczony do pozostają długo właściciel posiadłości. Z powodu problemów finansowych w 1898 roku sprzedał posiadłość Gold Sharavevu. Po 10 latach, w domu ponownie zmienił właściciela, tym razem był to inżynier Nikołaj Ipatiev. Jego rodzina osiedliła się w pokoju na drugim piętrze. W pomieszczeniach, znajdujących się w dolnej części budynku, otworzył swoje biuro Ipatyev pracę najemną.

Przybycie do rodziny królewskiej posiadłości

Postanowieniem Rady Ural w kwietniu 1918 roku, Ipatiev Dom został zarekwirowany. Bolszewicy dał właścicielowi dwa dni na opuszczenie domu. Od Nikołaj Nikołajewicz w tym czasie nie było w Jekaterynburgu, jego osobiste rozebrano w pomieszczeniu magazynowym, położony w pobliżu piwnicy, gdzie kilka miesięcy Romanowów rozstrzelano. Po rekwizycji posiadłość otoczona była podwójnym ogrodzeniem, w całym jej terytorium siedzibę posterunki i umieszczone w przedniej części wartownika. Od tego czasu, aż do egzekucji króla, bolszewicy nazywa domu nieruchomości specjalnego przeznaczenia.

Aresztowany monarchę i jego rodziny zostały sprowadzone do Ipatiev House w Jekaterynburgu w ostatnim dniu kwietnia 1918 roku. Wraz z nimi przyszedł do domu inżyniera 5 osób personelu wsparcia: lekarz E. Botkin lokaj Trupp A. pokojówka Demidova, gotować Kharitonov GI i jego asystent L. Sednov. Mikołaj II z małżonka i dzieci umieszczone w dwóch sąsiednich pomieszczeń zlokalizowanych we wschodniej części budynku. Bezpośrednio pod tych obiektów była piwnica. W jadalni mieści pokojówkę cesarzowej, oraz w hali – lekarz i lokaja. kilka stanowisk z osłoną zostały zamontowane w budynku. Aby przejść do toalety czy łazienki, więźniów specjalnych domów przeznaczenia miał przekazać ochronę.

strzelanie

Osiedle Ipatief rodzina królewska, wraz ze sługami spędził ostatnie 78 dni życia. Późnym wieczorem 16 lipca 1918 Romanowów poszedł do łóżka, jak zwykle, na 22.30. Nocą zostali obudzeni i kazano zejść do piwnicy Ipatiev House. Gdy wszystkie siedem członkowie rodziny Romanowów, a także 4 osoby słudzy (asystent kucharz Sednova L. nie był wśród nich, bo dzień wcześniej został usunięty z domu) były w piwnicy, on odczytał werdykt, a zaraz potem zastrzelony.

Dalszy los domu

Kilka dni po strzelaninie został popełniony Romanowów w Jekaterynburgu przyszedł białych. Dom ponownie przeszedł w posiadanie Ipatiev, ale żył w nim trochę i wyemigrował z kraju. Po tym, dwór znajduje się siedziba dowódcy syberyjskiego generał armii Radoly Guides. Rok później miasto było znowu pod kontrolą bolszewików. Ipatiev Dom stał się siedziba Armii Czerwonej.

W kolejnych latach rezydencji mieści się różne urzędy. W latach 1927-1938 nie zainaugurowano Muzeum Rewolucji. Jego goście pokazał nie tylko obszary domu, ale w piwnicy, która została wykonana na wykonanie Romanowów. W domu z lat 30-tych przekształcony w muzeum anty-religijnej i kulturowej i edukacyjnej, a następnie do Zarządu bezbożny, oddział Instytutu Kultury, archiwów partyjnych. Podczas wojny w domu Ipatiev trzymano ewakuowany z wystawy Leningrad Ermitażu. W okresie powojennym tam ponownie otwarto archiwum Party, następnie budynek został przekazany do Wojewódzkiego Wydziału Kultury i zdobył ośrodek szkoleniowy tutaj. mieści się „Sayuzdruk” Zarządzanie w jednej części rezydencji. W piwnicy domu został wyposażony w magazynie. W 1974 roku budynek stał się jednym z zabytków o znaczeniu ogólnokrajowym.

Rozbiórka budynków

W połowie lat 70-tych XX wieku rząd radziecki wysoce zaniepokojony wzrostem zainteresowania obcokrajowców inżyniera domu Ipatiev XX. W 1978 roku tylko 2 zaplanowano wokół terminach: 110. rocznica urodzin Nikolaya Romanowa i 60 lat od czasu jego zabójstwo. W celu uniknięcia szumu wokół domu Ipatiev, przewodniczący KGB Jurij Andropow złożyła wniosek do jego rozbiórki. Ostateczną decyzję w sprawie zniszczenia rezydencji zabrał Borysa Jelcyna, który został następnie mianowany pierwszym sekretarzem komitetu regionalnego Swierdłowsku Partii Komunistycznej.

Ipatiev House, stał przez prawie 90 lat, został zrównany z ziemią w września 1977 r. W tym celu, niszczyciele trwało 3 dni, spychacz i pi-baba. Pretekstem do zniszczenia budynku była planowana przebudowa centrum miasta. Dzisiaj, w miejscu, gdzie kiedyś stał dom Ipatiev, wieże Kościół Krwi. Mieszczanie zbudował go w pamięci zamordowanego cesarza i członków jego rodziny.