649 Shares 2472 views

Jak pić kawę mrożoną w różnych krajach?

Mrożona – jeden z najbardziej popularnych napojów na świecie. Być może dlatego jego techniki gotowania dziesiątki. Każdy z nich w ich własnym interesie, ale niektóre są godne szczególnej uwagi. Oto osiem najbardziej niezwykłych opcji mrożona gotowania z całego świata.

Frappe, Grecja

Grecki Frappe – zaskakująco smaczny napój, udowadniając, że kawa rozpuszczalna może być zachwycający. Jest bita w wytrząsarce z wody i mleka, a wprowadza się do szklanej zlewki z lodem i cukru smak. Niewątpliwie ten zimny napój kawowy, pokryte pianką mleka, będzie doskonałą odpowiedzią na lato znoyu!

Aysu Kohi, Japonia

Aby przygotować aysu Kohi, trzeba zaparzyć kawę bezpośrednio na naczynia z lodem, gdzie natychmiast ją. Jednocześnie można dostać drinka na tyle szybko, ponieważ pre-cool to nie jest konieczne. Sposób przygotowania japońskiej wersji mrożona niezwykle wygodne. Jednak tempo – nie tylko jego zaletą. Prawidłowo przygotowany aysu Kohi ma złożoną unikalny smak, który nie może być otrzymany przy użyciu tradycyjnych zimno zaparzania.

Oliang, Tajlandia

Tajski mrożona wykonania ma szczególny smak należytej sezamowy, kukurydzy i soi, które są zwykle używane w jego przygotowanie. Oprócz tych składników, Thais często umieścić w oliang kardamonu. Kawa zdecydowanie dodać lód i mleko skondensowane z cukrem lub prostego syropu.

Cafe da Chia, Wietnam

Wietnamczycy mrożoną tradycyjnie dodać mleko skondensowane słodzone. Ale nie tylko ten składnik pić niezapomniany. Jak Thai oliang, to jest ciekawy proces jego przygotowania. Cafe da Chia często warzone z cykorii. W innym przykładzie wykonania jest wykonany z arabica i robusta, dając napój o dość ostry smak, ale dogodnie połączone z mlekiem skondensowanym.

Mocha Cola Brazylia

Nigdzie takiego zrobić kawę w Brazylii! Mocha Cola – to naprawdę wyjątkowy napój. Zawiera więcej kofeiny niż tradycyjna mrożona ponieważ zawiera cola. Poza tym, Brazylijczycy dodana do napoju czekoladowego i lodu, a górna pokrywa je z bitą śmietaną.

Yuanyang, Hong Kong

Jest to kolejny tonik, w której kofeina zawarta jest w podwójnej wysokości. Yuanyang wyróżnia się niezwykłą kompozycję. Jest to połączenie kawy, czarnej herbaty i mleka z lodem.

Affogato, Włochy

Zdecydowanie zadzwonić Affogato ucieleśnieniem mrożona niemożliwe. To gorące espresso, ale na wierzchu pokryte waniliowe lody. Istnieje wiele odmian Affogato: z rozpuszczoną czekoladą, kakao w proszku i śmietanki. Czasami lody waniliowe zastąpiony orzech oraz w kawie sama dodany do likierów. Affogato nie pić, jeść łyżką.

Kawa mrożona, Niemcy

Jeśli jesteś w Niemczech i chcesz spróbować tego napoju, wybrać miejsce, gdzie można naprawdę gotować. Jeśli masz szczęście, twój stół będzie wysoki szklane wypełnione zimną silnej niemieckiej kawy z gałką lodów, startej czekolady, bitą śmietaną i pyszne wafle cookie. Być może Twoje zamówienie nawet ozdobić serpentyny wstążką.