768 Shares 9201 views

Jak zrobić ula styropianu z rąk: cechy procesu

Bees – jest pożytecznych owadów, które wymagają starannej konserwacji. Naturalnie, żyją w rodzinach, w specjalnie wyznaczonych obszarów – uli. Ten ostatni może być wykonany z dowolnego materiału. Jednak dzisiaj bardzo popularne stają się ule dla pszczół ze styropianu. Oczywiście, oni mają swoje własne cechy, zalety i wady.

Zalety i wady prezentowanych wzorów

Wśród korzyści wynikających z tych produktów mogą być zidentyfikowane następująco:

– łatwość produkcji, tak, że nawet najbardziej skomplikowany projekt, można to zrobić samemu;

– niska waga, dzięki której ule są łatwo przenoszone z miejsca na miejsce (w niektórych przypadkach, produkt powinien być pokryty czymś ciężkim do nagłego podmuchu silnego wiatru nie mógł go nosić);

– niski koszt, który szybko się zwraca;

– zdolność do szybkiego naprawienia;

– nie ma potrzeby stosowania dodatkowej izolacji, jako materiał na wytwarzanie ma doskonałe właściwości termoizolacyjne.

Jednak ula polistyrenu, rysunek, co można zrobić samemu lub szukać w książkach, ma pewne wady:

– niski poziom wytrzymałości;

– potrzeba dodatkowej ochrony przed myszy i szczurów (choć w zasadzie nie jedzą polistyren);

– jeśli produkt ma słabości, pszczoły mogą łatwo żuć przez nią.

Jakie materiały są potrzebne do pracy?

Przed dokonaniem ula polistyrenu, pożądane jest, aby zebrać wszystkie narzędzia i wybrać odpowiedni materiał. Tak, trzeba będzie:

1. Styropian dla pokrzywka (wyciskanie). I można nawet użyć materiałów, które zostały po zakupie dużych urządzeń. Należy kupić kolorowy w jakimś cieniu polistyrenu, który jest stosowany do izolacji cieplnej budynków. Zwykle ma jednorodną strukturę. To kosztuje znacznie więcej niż zwykłą piankę, ponieważ ma większą wytrzymałość. Grubość blachy powinna wynosić około 3 cm.

2. nóż biurowe lub inne ostre narzędzie tnące.

3. Ciecz gwoździe lub inne silne mocowanie klejem. Można również użyć pianki montażowej.

4. papier ścierny drobnych frakcji.

5. Arkusz profil metalowy dachu dla ula.

6. kratka wentylacyjna.

7. Rama metalowa, która w rzeczywistości osiądzie pszczoły.

W zasadzie te narzędzia i materiały są wystarczające, aby pudełko.

Jak budować strukturę?

Naturalnie, aby poprawnie wykonać rój styropianem, rysunek musi najpierw narysować na papierze. Oczywiście, można znaleźć gotowy szkic, ale w jego masz okazję, aby rozważyć wszystkie niezbędne szczegóły. Teraz można zacząć produktów.

Więc ula styropianu z rękami zbudować prosty. Po pierwsze konieczne jest, aby starannie przygotować arkusze materiału. Cięcie preformy stąd dla wymaganej wielkości. Uwaga odcinków brzegowych: powinny one być równe. Jeżeli w trakcie pracy, dostają trochę krzywy, to niedobór może być usunięty z papierem ściernym szybko.

Rzeźbione kęs powinien najpierw spróbować na siebie, a następnie skleić. Aby to zrobić, można zastosować ciekłe gwoździe, lub klej, który jest dobry elementy naprawić. Jeżeli nawet po tym w projekcie były szczeliny, można je zamknąć z pianki. Nadmiar części, odpowiednio, trzeba wyciąć do rama stała schludny.

Łączoną ciało jest pożądane, aby pozostawić w spoczynku w ciągu 24 godzin. W tym czasie wszystkie elementy będą dobrze trzymać się nawzajem. Po tym wszystkim ram, które zostaną zainstalowane na siebie, należy szlifować górną i dolną. Następnie uczynić rój styropianem z rąk jest bardzo prosta. Wszystkie obudowy są przyklejone do siebie w świetle faktu, że przednie i tylne ściany potrzebie budowania fałdy dla ram wieszaków. Dla nich jest to pożądane, aby dołączyć małe drewniane listwy. Na nich będzie ustawić limity.

Przynajmniej zbudowany dach ula. Aby to zrobić, można użyć styropianu, sklejki, profil metalu lub innych materiałów, które ich waga nie zniszczyć sobie ramkę. Jeśli dach jest zbyt jasny, a potem na nią dowolny ładunek można umieścić.

pomocnych wskazówek

Aby produktu będzie trwał przez wiele, korzystnie wszystkie z polistyrenu, który będzie pod stałym wpływem światła słonecznego, farby do malowania. Oczywiście, to nie powinien mieć silny zapach, należy wybierać produkty bez toksycznych substancji w preparacie. Fakt, że pszczoły – Jest to bardzo wrażliwe owady. Wybierz farbę na bazie wody nie zawierający acetonu i innych substancji drażniących.

Należy również upewnić się, że stawy ciała nie ma pęknięć. W przeciwnym razie, pszczoły będą słyszane przed niepotrzebnym hałasem, wyciek nadmiaru światła. Czynniki te mogą poważnie zakłócić mikroflory w ulu.

Podczas wytwarzania produktu zakupiono materiał, należy zaopatrzyć się w kilka dodatkowych płytek.

Charakterystyka działania struktur

Ule ze styropianu z ich rąk nie zbyt twarde, dużo trudniejszy w obsłudze później. Bardzo ważnym punktem jest projektowanie wentylacji. Wiosną i zimą, słupki nie zamykają się zbyt mocno, pomimo faktu, że polistyren może „oddychać”. Lato kanał wentylacyjny generalnie musi być nieco otwarte, zwłaszcza w czasie upałów.

W zasadzie, dodatkowe ocieplenie produktu nie wymaga, w ostateczności można użyć zwykłej folia.

Należy również zauważyć, że przedstawiony projekt ma wysoki stopień kruchości, więc go podnieść, obciążony z miodu, bardzo ostrożnie. Oczywiście należy uważać, aby nie wystawiać na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych materialnych.

Właściwości czyszczące ula

Wznoszenia ula styropianu z rąk, nie zapominaj o regularnym czyszczeniu i dezynfekcji obudowy. Ułatwiają wystarczy. Trzeba oczyścić ściany z ciałem szmatką, nasączoną detergentem. W razie potrzeby do obróbki można stosować alkoholu nalewki z propolisu.

Jeśli w rodzinie jest zakażeniu, konieczne jest użycie słabego roztworu sody kaustycznej. Po ciało przetwarzania korzystnie dokładnie przemyto czystą wodą i wysuszono na słońcu.