877 Shares 7015 views

„tiaminy fiolek”: instrukcje użytkowania

„Tiaminy fiolek” – preparat zawierający witaminę B1. Stosowane w hipowitaminozy a także chorób związanych z brakiem tego elementu.


Efekty farmakologiczne

Witamina B 1 odnosi się do grupy substancji rozpuszczalnych w wodzie. W organizmie człowieka zamienia się kokarboksilazu poprzez procesy fosforylacji. Pierwiastek ten odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie człowieka, dostarczając węglowodanów, białka i tłuszczu metabolizm. uczestniczy również w wyglądzie wzbudzenia w synapsach.

Farmakokinetyka

„Tiaminy fiolek” stosuje się w środku i wchłaniane w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Kiedy to zostanie zwolniony z powodu stanu związanego z enzymami trawiennymi. W ciągu piętnastu minut od witaminy do strumienia krwi, a po upływie pół godziny – w innych tkankach organizmu.

Tiamina jest rozdzielany na wszystkie komórki. Element szczególności widoczne występowanie w strukturze mięśnia sercowego, mięśni, wątroby i nerwowych. Wynika to z faktu, że dane tkaniny witaminy w dużych ilościach. Połowa materiału jest bezpośrednio w mięśniach poprzecznie prążkowanych i około czterdzieści procent – w narządach wewnętrznych. Końcowe produkty rozpadu tiaminy wydalane przez nerki i jelita.

Własności leku

„Tiamina-Fiolka” ma pozytywny wpływ na organizm:

  • może normalizować wszystkie reakcje metaboliczne;
  • Jest on uważany za doskonały immunomodulator;
  • Zwiększa to prędkość transmisji impulsów nerwowych;
  • neutralizuje niebezpiecznych elementów utleniania tłuszczu;
  • Ma n- hlorinoblokiruyuschie.

wskazania

„Tiamina-Fiolka” jest używane w różnych dziedzinach medycyny, jak lek ma pozytywny wpływ na organizm i jest w stanie pomóc w wielu chorobach.

W dermatologii, to witamina aktywny stosowany w leczeniu zapalenia skóry, łuszczycy, jak również zakażenia i niezapalnych chorób skóry.

1 pomoże w przypadku zatrucia przez rtęć, arsen, dwusiarczek węgla, metanol i innych substancji toksycznych.

Kardiolog koniecznie doradzić tiaminę pacjentom cierpiącym na chorobę niedokrwienną serca i zaburzeniami krążenia.

Osoby cierpiące na choroby żołądka i jelit, a także przyjść z pomocą „tiaminy fiolek”. Recenzje tego preparatu potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo.

strawność ciała

Jeśli lek jest podawany pozajelitowo, biodostępność czynnych elementów absolutne. W przypadku korzystania z tiamina doustne jest absorbowane z jelita cienkiego. To jest tylko piętnaście do dwudziestu pięciu minut, aby podnieść jego stężenie we krwi. Największą ilość leku wchodzi serce, mięśnie i narządy wewnętrzne.

Pozostałości wykazywałby substancja jest wydalana w moczu i żółci. Należy pamiętać, że slaboustoychiv narkotyków i może rozkładać się w wysokich temperaturach i przy świetle słonecznym.

„tiaminy fiolek”: instrukcje użytkowania

Nie od razu podawać najwyższej dawce. Lepiej jest zacząć od małej kwoty. Gdy lekarz jest zadowolony dobrą substancję tolerancji można stosować większe dawki. Najlepszy ze wszystkich leków podawano domięśniowo raz dziennie. Przebieg leczenia trwa od dziesięciu lat – do trzydziestu dni.

Jeśli używasz lek w postaci tabletek, to powinno być zrobione po posiłku z niewielką ilością płynu. Zalecana dawka – 1-4 tabletek dziennie, w zależności od zamierzonego celu.

„Tiaminy-Fiolka” może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiących. Jednak w tym przypadku wymagana jest konsultacja ze specjalistą.

mogą być wykryte reakcje uboczne, takie jak pokrzywka, świąd, obrzęk i pocenie się. W rzadkich przypadkach, wstrząs anafilaktyczny, tachykardia i ból.

Interakcje z lekami

Nie jest konieczne, aby mieszać roztworu leku z siarczyny, przyczyniają się one do jej całkowitego rozpadu. Ponadto, nie zaleca się wprowadzać jednocześnie z pirydoksyny, tiamina, lub cyjanokobalamina, ponieważ substancje te zwiększają reakcje alergiczne i nie pozwalają, aby przesunąć witaminy w postaci aktywnej.

Przeciwwskazania

Nie ma konieczności stosowania leku w przypadku uczulenia na lek.

Wystarczy zwrócić uwagę na te choroby i dolegliwości:

  • przewlekłe nadciśnienie;
  • menopauzy i stanu sprzed menopauzy;
  • Encefalopatia Wernickego;
  • tworzenie w żołądku nadmiernie dużej ilości kwasu solnego;
  • ból po podaniu domięśniowym.

Dobrze wiedzieć

Istnieją różne sposoby podawania „tiaminy fiolek” ampułkach. Najbardziej bolesne z nich – jest podskórna. Taka procedura jest przepisywany tylko jeśli inne metody nie są możliwe.

Osoby cierpiące na reakcje alergiczne na lek powinny być traktowane z najwyższą ostrożnością.

Gdy encefalopatia konieczne jest witaminę tiaminy przed podaniem dekstrozy.

Wartość witaminy B1 w organizmie człowieka

Ten element – jest niezbędnym składnikiem enzymów, które regulują metabolizm węglowodanów. Jeśli organizm cierpi na brak tiaminy, zaczyna gromadzić kwas mlekowy i inne kwasy, prowadząc do zaburzeń serca i zapalenie nerwu. Obecność witaminy zapewni dobrą widoczność.

Tiaminy przeciwutleniacz, to jest w stanie chronić organizm człowieka przed szkodliwym wpływem alkoholu, tytoniu i niszczącym przedwczesnego starzenia. Promuje krążenie krwi i dobry zaangażowany w hematopoezy. Dobrze wpływa na wzrost, rozwój, normalny apetyt i zdolność do uczenia się.

Pozytywny wpływ na przewód pokarmowy, jak to jest w stanie unormować kwasowość soku żołądkowego, a także poprawić wydajność układu pokarmowego. spełnia ona funkcję ochronną, chroniąc organizm przed infekcjami.

W tiaminy potrzebuje każdą komórkę ludzką. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do układu nerwowego. Element ten jest doskonale stymuluje funkcjonowanie mózgu.

W trakcie leczenia „tiaminy fiolek” zwrócić uwagę na funkcję absorpcji ciała odżywczych. Być może z powodu braku witaminy ukrywa bardzo poważną chorobę.