201 Shares 6983 views

Przywrócone fontanna „Neptun” w Peterhof zadowolenie widzów

Peterhof – najbardziej popularne wśród wszystkich przedmieściach Petersburga. park pałacowy zespół rozpoznał najwyższe osiągnięcia kultury rosyjskiej i stanowi przykład syntezy architektury, rzeźby, inżynierii. Unikalny kompleks fontann, znajduje się w górnych i dolnych Gardens, już dawno zostały uznane przez ten cud świata. unikalny system ze stawami został zbudowany w celu dostarczenia go wodą.

Każda fontanna ma swoją własną historię i przeznaczenie. Dziś skupimy się na piosence zatytułowanej „Neptun”, który został zaktualizowany i prezentowane publiczności w kwietniu 2016 r.

górna Park

Zajmuje powierzchnię około 15 hektarów Górnym Park znany jest z małych malowniczych ogrodów, łukowymi przejściami, kolorowych klombów, ale główną rolę, oczywiście, podanych do fontanny z rzeźbami. Wokół każdego z nich są symetryczne przyciętych roślin zielonych trawników.

atrakcja Peterhof

Położony w Upper Park Fontann „Neptuna”, liczący około czterdziestu główne postacie, mieszczący się w samym środku basenu wypełnionego wodą. To jest stworzenie najbardziej znaczące i na dużą skalę, jest główną atrakcją Peterhof.

Początkowo, główny utwór „Wózek Neptunian” powstała w 1736 roku. Głównym rzeźba uzupełnione dumnych jeźdźców jazda na mitycznymi postaciami kobiet z wiosłami i delfinów, aw środku nie było piłki pozłacaną, odlany z miedzi, srebra podniósł bicze wodne.

Fontanna, zbudowany przez niemieckich rzemieślników

Po 61-letni tor rozebrano z powodu częstych uzupełnień, ale zamiast tego zainstalować fontannę z brązu „Neptune”, ponad sto lat czeka na swoją kolej w Niemczech.

Faktem jest, że w 1660 roku niemieckie rzeźbiarzy zaangażowanych w tworzenie fontanny, która miała stać się symbolem końca wojny trwał 30 lat i pokoju westfalskim. Jednak, jak się okazało, w Norymbergi, ten system może nie działać z powodu braku wody. Władze lokalne i nazwał go „nieodpowiedni kosztowny pomnik.”

Zakup piosenkę przez cesarza

Przyszły cesarz Paweł I, podróżując incognito, ten etap i zakochała się w nim. A po jego koronacji, wrócił do Niemiec, gdzie fontanna „Neptun” rozebrano w magazynie, i kupiony za ogromne pieniądze w przyszłości, aby ustawić go w swojej rezydencji.

Jednak Gatchina nie ma wystarczającej ilości wody, aby utrzymać swoje życie, a więc zdecydowano się nawiązać Kaskada w Peterhof w miejscu zdemontowanego kompozycji.

Od 1799 roku, wspaniałej rzeźby, był najstarszym z wszystkich kompleksów, to cieszy oczy zwiedzających Górnym Parku.

Fontanna „Neptun” w Peterhof: opis

Skład pomnik w stylu barokowym zawiera więcej niż 30 sztuk. Ściskając w ręku trójząb Neptuna otoczony wyścigi jeźdźców, delikatne nimfy i dmuchanie muszli chłopiec traszki.

Jego postać stoi na wysokim granitowym cokole, ozdobione wizerunkami delfinów, dębowych liści, kwiatów. Rzymskiego boga morza otoczony 26 strumieniami wody tryskającej się i wydaje się, że kontroluje elementy.

Cokół jest duży obszar, uzupełnione rzeźbami skrzydlatych koni galopujących na koniu, w ogromnym stawie są dane z ośmiu delfinami.

Niezwykłe fakcie, ale mieszkańcy niemieckiego miasta nie mógł pogodzić się z utratą fontanny, a na początku XX wieku został zainstalowany replikę dzieła sztuki.

Demontaż w czasie wojny

Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej fontanna „Neptun” został zdemontowany i przewieziony jako trofeum przez nazistów w Niemczech. Ale w 1947 skradzione dzieła, które zostało zawarte w bunkrze, został zwrócony do 12 pól, ale bez jeźdźca i figurami Apollo, które zostały ponownie oddane naszych mistrzów na pozostałych odlewów tynku, a 9 lat później etap znowu stał w tym samym miejscu.

Pierwszy przywrócenie

Spadła do udziału w testach fontanny nie dotkniętych najlepszym sposobem na jego wygląd: były nieestetyczne pęknięcia i frytki. W 2015 roku fontanna „Neptun” w Peterhof, zdjęcia, które zostały przedstawione w artykule, została zamknięta na pierwszy od wielu lat, przywracanie. miska i staw, kamień naturalny wyłożone odtworzony struktura zbiornik dolny zostało oczyszczone, zastąpił fontannę fazę realizacji i płyty marmurowe.

Wszystkie pęknięcia zniknęły, szczep został usunięty, a mistrz-regenerujące do przywrócenia utraconego wizerunku dokumentów zachowanych w archiwach dwugłowym orły, a także drobnych szczegółów w otaczającym rzeźbą Neptuna.

Uaktualniony skład

Po piąte, w kwietniu 2016 roku odnowiony kompleks został zainstalowany na swoim miejscu. Na nowy sezon odnowiony Fountain „Neptun” w Peterhof zadowolenie wszystkich gości, aby cieszyć się widokiem kompleksu pałacowego, a w dniu 21 maja wziął udział w tradycyjnych scenach festiwalowych.

Jest to jeden z najlepszych i najwspanialszych kompozycji znanych na całym świecie.