682 Shares 2341 views

Mutacja genetyczna: fioletowe oczy

Oczy są uważane za zwierciadłem, w którym odbija się dusza człowieka. Kolor lustra na wszystkich ludzi różnych: brązowy, niebieski, szary, zielony. Mniej powszechne są różnorodne niepowtarzalnych odcieniach. Tak, można zobaczyć ludzi z prawie czarnych oczach. Ale najbardziej zdumiewające i rzadki kolor oczu – fioletowy. Widząc oko do takich obrazów, ludzie nie mogą uwierzyć, że nie było „Photoshop”. Jednak jego oczy fioletowy odcień jest naprawdę. Uważa się, że tej mutacji. Fioletowe oczy – na pewno jest to bardzo rzadkie zjawisko. Istnieje kilka hipotez występowania takiego koloru oczu.


W biologii dawno ustalono, że kolor tęczówki oczu zależy od zakresu dystrybucji, rodzaju i ilości pigmentu. Również jego wpływ na odcienia włókna tęczówki i naczyń krwionośnych. Interakcja z wszystkich 6 genów zależy jakiego koloru są twoje oczy. W większości przypadków, ciemne odcienie mają pierwszeństwo przed światłem, a dziecko posiadające jeden z rodziców brązowych oczu, najprawdopodobniej (około 60% występowania) dziedziczenia tego koloru. W jaki sposób można to wszystko z fioletowymi oczami pojawiają? Genetyczne mutacje tego typu jest wyjaśnione na różne sposoby.

Mit o wyglądzie Aleksandrii

Starożytna legenda mówi, że dawno temu w Egipcie, w małej wiosce na niebie świeci jasny Błyskawicę. Dlaczego powstało, nie można było znaleźć. Ale odkąd rozliczenie z kobiet zaczęła rodzić dzieci z fioletowych oczu. Więc nie było Alexandria – niezwykle piękna dziewczyna, która dała nazwę dla tego zjawiska. Po raz pierwszy pojawiły się, i ta mutacja – fiołkowe oczy. Oczywiście, jest to po prostu bajka. Ale zjawisko istnieje. Przykład – Brilliant Elżbieta Taylora. Urodziła piękne rzęsy i były bardzo grube jak … rosną dwa rzędy. Ta anomalia nazywa Distichiasis. Zrobiła aktorka wyglądać urocze i atrakcyjne. Ale jedyne w niej nie tylko zjawiskiem rzadkim i innych mutacji – fioletowe oczy. Patrząc bliżej na zdjęciach Elizabet Teylor, można zobaczyć, że jej oczy są fioletowy odcień.

zespół weilla-marchesaniego jako przyczyna fioletowych oczu

W nauce istnieje wersja z pochodzenia mutacji. Fioletowe oczy mogą być u osób cierpiących na syndrom Markezani. Dla pacjentów charakteryzujących się niskim wzroście, pewna niedorozwoju rąk i nóg, oraz słabym wzrokiem. Prawo na purpurowe tęczówki nie jest określony, ale wiemy, że problemy ze wzrokiem tylko mogą (choć w rzadkich przypadkach), aby wywołać zmianę koloru.

Albinos z fioletowych oczu

Znany jest trzecią przyczyną, co może spowodować taki unikatowy kolor tęczówki – mutacji genu. Fioletowe oczy, w tej wersji są akcesorium albinosów w organizmach osób, które nie mają melaniny odpowiedzialnej za kolory włosów, skóry i tęczówki. Ich oczy są czerwone, ale są też niebieskie, a czasami – o fioletowym odcieniu.

Jednak nie jest tak ważny, który dał światu unikalny fenomen: nadprzyrodzone moce lub zmiany w genetyce. Cokolwiek to było, liliowy cień oczy zawsze wydaje nietypowy i atrakcyjny. To przyciąga uwagę i staje się powodem zainteresowania w uchwycie.