427 Shares 4628 views

14 produktów, które nie należy przechowywać w lodówce

Lodówka jest zaprojektowany, aby utrzymać świeżość produktów. Jednak niektóre z nich w żadnym wypadku nie powinny być wprowadzane do tyłu. Mogą one tracą smak, albo jeszcze gorzej – gnić i stać pokryte pleśnią, i to nie tylko nieprzyjemne, ale także niebezpieczne. Oto 14 produktów, które nie są z pewnością warte wysyłając do półki w lodówce!


1. Watermelon

Arbuz zachowują swój smak i składniki odżywcze dłużej w temperaturze pokojowej. Ponadto zajmują one dużo miejsca w lodówce. Trzymać je tam ma sens tylko w plasterkach w ciągu kilku dni. Jest to niezbędne do podjęcia działań, i melony.

2. Banany

Zimno spowalnia proces dojrzewania bananów, ale ze względu na wilgoć zaczynają gnić szybciej. Jak melony, banany zachowują swoje składniki odżywcze i smak dłużej, jeśli znajdują się one, na przykład, na stole w kuchni.

3. Ziemniaki

Oczywiście, ziemniak jest lepiej pozostawić w chłodnym miejscu, inaczej będzie gnić. Jednakże, w lodówce jest zbyt zimno do korzeni. Niskie temperatury zniszczyć skrobi w bulwach, uczynić je kruchą konsystencję, a miąższ ziemniaka wkrótce nabyć brązowy lub czarny kolor.

4. Cebula

Cebula powinna również być czyste do przechowywania w chłodnym i suchym miejscu, ale nie w lodówce. Po tym wszystkim, może stać się nudny przed wilgocią. Wyślij do produktu ma sens tylko w plastry.

5. czosnek

Ziemniaków i cebula, czosnek nie tolerują wilgoci i może być łagodny lub kiełkowania. Jednak ten nie stosuje się do obranych i posiekanych ząbków. Tak że pozostają one świeże, umieścić je w lodówce.

6. Miód

Przy niskich temperaturach, miód krystalizuje znacznie szybciej niż w temperaturze pokojowej. Nie bój się do utrzymania go z lodówki, tak długo jak to możliwe. Po tym wszystkim, miód jest prawie nigdy nie zepsuć.

7. Pomidory

Zimno sprawia, pomidory smakują mniej intensywne, a ich puszysty tekstura. Do dojrzałych pomidorów szybciej, lepiej jest postawić na parapecie. Można przechowywać je w innym miejscu. Ale jeśli podejrzewasz, że pomidory są przejrzałe, wyślij je na półce w lodówce, ale nie na długo.

8. Gorący sos

Ocet zawarte w większości gorących sosów, wystarczy, aby zapobiec pojawieniu się bakterii, pleśni, nawet w ciepło. Nie ma sensu trzymać go w lodówce. Gorący sos jest strategicznie umieszczone na półce z ziół i przypraw.

9. Ketchup

Można również wprowadzić i ketchup. Wysoka zawartość ocet nie pozwala mu się psuć bez chłodzenia.

10. Chleb pokrojony

Chleb jest doskonale utrzymane w zamrażarce. Ponadto będzie on leżeć na zawsze, bez utraty wszystkich swoich dobroczynnych właściwości. Jednak będąc w lodówce, chleb szybko pokryte pleśnią. Można to zrobić, aby nie i miejsce, jednak w tym przypadku lepiej jest jeść szybciej.

11. "Nutella"

W zimnej czekolada traci swój smak. Ponadto, jej trudniej się rozprzestrzeniać na chleb. Możesz uniknąć tych problemów, jeśli zachować „Nutella” w temperaturze pokojowej.

12. Jabłka

Jabłka nie pogorszy się szybko, jeśli nie umieścić je w lodówce. Ponadto, będą one swoją kuchnię bardziej komfortowe. Jednak, jeśli potrzebujesz więcej niż kilka tygodni, aby jeść owoce i wysyłać je w lodówce. Wtedy będą dłużej świeże.

13. Oliwa z oliwek

Na półce w lodówce nie powinny być wprowadzane, a oliwa z oliwek, albo wkrótce okaże się, że miał pellet, i stało się nieprzyjemny smak.

14. Baterie

Oczywiście, to nie jedzenie, ale baterie, na tyle dziwnie, często w lodówce. Do tej pory wielu ludzi wierzy, że w ten sposób będą one przedłużyć ich żywotność. Ale nie mam zaufania do miejskich legend. Przechowuj baterie w tym samym miejscu, gdzie znajdują się wszystkie ładowarki i kable. Być może jeszcze nie wiadomo, kiedy będą korzystać. Ale proszę mi wierzyć, że baterie nie trwają dłużej po spędzeniu czas nieokreślony w zimnie obok produktów.