179 Shares 4014 views

Cel i średnia wielkość odznaki

Każdy szanujący się firma, czy to bank lub kawiarni, dba o swoich klientów. I jeden z punktów dobry serwis jest dostarczenie informacji na temat odwiedzających pracowników. Oznacza to, że gdy przyjdziesz do sprzedawcy w sklepie, wiesz już swoje nazwisko (a czasami i nazwisko) i pozycję. Jest to możliwe dzięki specjalnej odznaki.


Czym jest odznaka?

Jest to nietypowe dla nas, słowo zapożyczone z języka angielskiego opisać kart z tworzywa sztucznego lub papieru, zazwyczaj małych rozmiarów, zapewniając klientów i gości instytucjom zwięzłe informacje na temat pracowników.

Istnieją dwie formy właściwej wymowie oryginalnego wyrazu znaczek, opartej na klasycznym tłumaczeniu:

 • Angielski – odznaka;
 • American – odznaka.

Ale wiele angielskich słów mają właściwości nieznacznie różnić gdy tłumaczone na język rosyjski. Nie jest wyjątkiem i odznaki. To nabył łagodniejszą formę – odznaki. Jeszcze bardziej powszechne jest zdrobnienie sformułowanie – odznaka.

Nawiasem mówiąc, w słownikach blaszka jest traktowany jako jeden z elementów jednolitego.

przeznaczenie

Odznaki są powszechne w firmach i instytucjach, usługodawców (takich jak kawiarnie, restauracje, apteki, sklepów, salonów kosmetycznych, banków, i tak dalej), a także w różnych wydarzeniach publicznych (np aukcje, wystawy, seminaria, spotkania).

W odniesieniu do informacji zawartych na etykiecie, to może być cokolwiek. Najczęściej, średnia wielkość układu znaczek zapewnia atrybuty, takie jak imię i nazwisko, a także funkcjonariusza.

Jeśli odznaka tworzony jest niestandardowy projekt, możliwe jest, aby sprostać nawet nazwę i logo firmy.

Niektóre odznaczenia mogą być wykorzystywane nie tylko jako małych tablic informacyjnych, ale także pełnić funkcję kontenera. Często można znaleźć w dużych korporacjach, laboratoriach i niektórych szpitalach. Następnie odznaki wykonane na zamówienie i dodatkowo zawierać fotografię pracownika a czasami dane automatycznie pominąć (kod kreskowy lub chipem szyte).

Informacja może znajdować się zarówno w pionie jak i poziomie.

typy

Odznaka może być wykonane na zamówienie w specjalnych firm (agencje reklamowe i grafiki artystycznej), kupione w sklepach papierniczych lub wykonane ręcznie.

Zindywidualizowane blaszki mogą być wykonane w różnych wzorów i materiałów, takich jak:

 • z tworzywa sztucznego;
 • laminowanego kartonu;
 • metalu;
 • drzewo;
 • magnes i tak dalej.

odznaki gotowe często wykonane w jednej decyzji projektowej plastikową pokrywą i dodaje do niego kartę zastępczą z papieru (może być różna gęstość).

Dokonać odznaka może osobiście użyciu kartonu i wszystkie elementy mocujące (na przykład, kołki). Ale najprostszym sposobem, aby użyć naklejki naklejki na którym informacje są zapisywane znacznik. Po prostu przyklejają się do ubrania, a następnie po prostu usunąć bez pozostawiania jakichkolwiek śladów.

Sposoby mocowania do odzieży:

 • clip;
 • magnes;
 • stykowe;
 • koronki i tak dalej.

Wielkość odznaka standardowe (mm), nietypowa

Parametry typowego odznaki podobne do wartości małego formatu europejskiego. Najczęstszym standardowy rozmiar odznaka we wszystkich krajach – 86 x 54 mm. Z reguły wystarczy umieścić najistotniejsze informacje. Ale są chwile, że średnia wielkość odznaki nie pozwala wstawić logo firmy lub innych znaków rozpoznawczych. Wtedy możemy dokonać płytki na zamówienie, używając swojego lub innych proponowanych opcji:

 • 70×50 mm;
 • 100×70 mm;
 • 100×100.

Jeśli nie jesteś pewien, czy pasuje do standardowego rozmiaru znaczka, to najlepiej skontaktować się z agencjami reklamowymi lub drukowania. Będą powiedzieć, co byłoby lepsze znaki wartość, na podstawie wygenerowanego układzie.