448 Shares 5773 views

Dinar tunezyjski. Waluta TND Tunezja. Historia jednostki monetarnej. Konstrukcja monet i banknotów.

Dinar tunezyjski to międzynarodowe oznaczenie TND i składa się z tysiąca millimes. Ta waluta jest walutą Republiki Tunezji.

Historia dinar tunezyjski

Dinar tunezyjski został wprowadzony do obiegu w 1960 roku i jako jednostki monetarnej. Wymieniłem lokalnej franka, które zostały wykorzystane w operacjach handlowych i finansowych w okresie rządów kolonialnych w Tunezji. Wymiana starych pieniędzy na nowe jednostki została przeprowadzona w stosunku 1000 do 1. Przebieg tunezyjskim dinar był kiedyś ustalana w stosunku do dolara amerykańskiego.

Tunezyjskie monety waluty

Loose Change dinar tunezyjski nazywa Millie. Obecnie w obiegu są zaangażowane millimes wartości nominalnej pięć, dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt i sto. Ponadto, zastosowanie metalowych monet połowicznych Dinar. Mówi się, że wcześniej leczenie uczestniczył również wartość millimes nominalnej jeden i dwa. Ale że nie są już produkowane od 1983 roku.

Wygląd Tunezyjskie monety

Na awersie monety nominałów pięciu millimes wyświetlane dębu korkowego. Obok niego, cierpiał rok wydania i nazwa emitenta. Napisy są w języku arabskim. Pierścień odwrotnego zawiera gałązki oliwne, które znajdują się w środkowej części nominalnej wartości cyfrowej.

Identyczny wzór mają nominały dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt i sto millimes. Ich awers zawiera nazwę banku, w języku arabskim, rok dopuszczenia zgodnie z europejskim stylem i AH. Na rewersie doznał narodowego wzoru na krawędzi monety i dwoma liniami.

Moneta jeden dinar tunezyjski zawiera obraz założyciela legendarnego władcy Kartaginy i Elissa, a także godła Państwowej Tunezji. Należy zauważyć, że z biegiem czasu projekt tunezyjskich monet walut zmieni. W pewnym momencie one zawierały wizerunki pierwszego prezydenta Tunezji Habib Bourguiba mapie geograficznej kraju i herbem państwa broni.

Banknoty waluty Tunezyjskie

Obecnie w obiegu są zaangażowani dinar tunezyjski banknot nominale pięć, dziesięć, dwadzieścia, trzydzieści i pięćdziesiąt. ostatnia próbka banknoty zostały wprowadzone do obiegu w 2011 roku. Tunezyjskie nominałów dinary różnią się kolorem i sposób projektowania. Na przykład, nominał pięć dinarów zieleni. Jej awers zawiera obraz słynnego szefa i szef Hannibal Kartaginy. Na odwrocie banknotu przedstawia żaglowiec.

Dziesięć dinar tunezyjski są w kolorze niebieskim. Po jednej stronie banknotu przedstawia królową Elissa, z drugiej – starożytny łuk. Dwadzieścia dinarów drukowane w magenta, zawiera obraz polityka Kheireddin Etunsi. Na pięćdziesięciu dinarów banknotów drukowanych obrazów budynku muzeum i wizerunku wieku pisarz XI Ibn Al Rashid.

Przebieg tunezyjskie warunki wymiany walut oraz

Dinar tunezyjski ma dość stabilny kurs wobec głównej waluty rezerwowej świata. Różnica w stosunku dinara i dolara amerykańskiego i dinar i euro jest niewielka i tylko kilkadziesiąt millimes.

Należy zauważyć, że Bank Centralny Rosji nie dostosowuje oficjalny kurs dinara tunezyjskiego wobec rubla. Oblicza się ją z wykorzystaniem tak zwanego krzyżowymi. Innymi słowy, stopa tunezyjskim dinara wobec rubla jest określana przez stosunek dolara lub euro i rosyjskiego rubla. находится на уровне 1 к 25. Самым верным способом отследить тенденции к изменению котировок тунисской валюты является использование сведений, публикуемых сайтами банков Туниса. W ostatnich latach wskaźnik ten kształtuje się na poziomie od 1 do 25. Najpewniejszym sposobem na śledzenie trendów na zmiany notowań waluty tunezyjskiej jest korzystanie z informacji opublikowanych przez tunezyjskich stron bankowych. Są to instytucje, takie jak Banque Centrale de Tunisie (Bank Centralny Tunezji), Amen Bank, Attijari Banku, La Banque de Tunisie. Ponadto, rzeczywista stopa tunezyjskim dinar jest publikowane w lokalnych gazetach porannych.

Należy zauważyć, że w Tunezji raczej surowe prawa przeciwko działalności finansowej. Dlatego nie ma potrzeby, aby spróbować znaleźć punkt wymiany z zamiarem, aby dokonać zakupu i sprzedaży walut obcych w najlepszej cenie. Tunezyjski Bank Centralny ustawić oficjalny kurs dinara tunezyjskiego. Wszystkie legalnie zatrudnieni kantory są zobowiązani do przestrzegania tych cen urzędowych. Dinar tunezyjski wobec dolara płacono 0,44 do 1.

Ponadto należy podkreślić, że szczególnie w Tunezji znajduje się specjalny reżim dinarów importu i eksportu za granicą. Takie działania są zabronione przez prawo lokalne. Ponadto próba importu lub eksportu dinar tunezyjski pociąga za sobą odpowiedzialność karną.

Mówi się, że w realizacji kursów w trakcie ich pobytu w tym kraju, wskazane jest, aby zachować wpływy. Muszą na lotnisku i pomóc w realizacji odwrotnej wymiany. Oczywiście, turystyczny kilka millimes skazany na więzienie. Ale lepiej nie kusić losu. Należy zauważyć, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, dinar tunezyjski wobec rubla spadła o prawie 30%.